שרשור חנויות ספרים אהובות

Y. Welis

New member
הכלל קצת שונה באשר לאספנים

אבל התרגילים של המוכרים עתיקי יומין, ולרוב חוזרים על עצמם, מהסיבה הפשוטה שהם עובדים.

אני תמיד קובע את הרף שלי. אם הספר מעליו, הוא ישאר על המדף (והוא לרוב נשאר שם, שנים. מה שמוכיח שמחירו אינו ריאלי).

ג רפאל

New member
ספר שנשאר שנים על המדף מחכה לקונה המתאים

זה שבאמת רוצה אותו וחיפש אחריו.
קרה לי לא פעם. בארץ ובחו"ל.

כל ספר וגורלו.

ג רפאל

New member
אגב לא תמיד

ישנם חאפרים ורוכלים בנפשם שאם ידוע להם ש'אספן' מחפש את הספר - אות הוא שאין לו אותו, ואם לאספן אין- אז בטח הספר נדיר ולכן צריך להיות יקר.

, סיפרתי זאת לא פעם. אז עוד פעם לא תזיק.
פעם ראיינו אותי לאיזה עיתון - וגם שמו תמונתי- בדבר ספרים 'מיוחדים' נקרא להם כך וציינתי כאלה שאינם בספרייתי.
והנה מקץ זמן רב הייתי במקרה בעיר שאיני מזדמן אליה והיתה לי כשעה 'להרוג' ומה המקום הטוב ביותר - או בית קפה און חנות ספרים. ושם בחנות בחלון היה ספר שרציתי ופעם הזכרתי.
הצבעתי על הספר וביקשתי לרכשו. הסוחר שלף אותו מאובק מחלונו. הציגו לפני וביקש מחיר ממולח עם הרבה אפסים. . כמעט בלעתי משקפי מתדהמה. איך זה שאלתי? אה השיב ה'סויחר' [ההקטנה מאידיש] זה ספר נדיר מאוד מאוד מאוד. אפילו לאספן הגדול ההוא אין אותו והוא מחפש אחריו -ושלף מתוך הספר והציג לפני את דף העיתון עם הראיון אתי - כהוכחה.
לא קניתי

מקרה אחר היה. אצל סוחר עלוב למדי. מצאתי אצלו בארגז ספר עם ציורי דולאק - המרובעים [יש לי אוסף גדול של עומר כיאם בעשרות מהדורות ואוסף מקביל של מהדורות מצוירות עי דולק] העל הספר היה כתוב מחיר X מסרתי לו את הספר וביקתי לרכשו. באחת הוא שינה את המחיר והכפילו.
הוא זיהה אותי.
מילא למרות החמדנות העיסקה השתלמה גם המחיר הכפול בלירות ישראליות לא הגיע לעשירית המחיר בשטרלינגים.....
אגב. מנוחתו עדן .מאז דילגתי על חנותו.
אני אוהב להתעסק עם אנשים אמינים. אני לא נוהג להתמקח. תמיד משלם המבוקש והנדרש, או שלא קונה,אני רק דורש יושר.
מוכר לא ישר -פסול.

ג רפאל

New member
אוסף סיפורים של מי? סיפרתי על האירוע מספר

פעמים -אני חוזר על דברי - תכונה מגונה- לא שוכח דבר- ואם אני זוכר נכון [לשון דיבור] באחד הפעמים התנגדתי למסור אינפורמציה לכתב שראין אותי וסיפרתי לו המקרה כנימוק משכנע. אז הוא פירסם את הסיפור הזה.

Y. Welis

New member
אוסף סיפורים-מעשייתיים. כמו אלה שהיה מקבץ

משה יהלום בזמנו. לא מפקפק באמיתות, אבל שווה להעלות על כתב.

ג רפאל

New member
אין לי נטיות ספרותיות. כל מה שפירסמתי עד היום

היה על ספרים שעניינו אותי ועל הפריפרנאליה שלהם.ואלו ראו אור בספרים קטלוגים ומאמרים בארץ ובחו"ל.
בזמנו פירסמתי לאורך זמן באתר מסויים מיני משלים ועקיצות. ומנהל האתר פנה אלי וביקש שאקבצם עבורו - מצאתי הטרחה רבה מדי ולא בא לי לעוס מחדש.בזמנו אפילו פירסמתי בכל יום ו את משל השבוע בפורום -להנאתם של כמה גולשים ולכעסם של אחרים.

נדמה לי שהפניתי אותך למאמר שפירסמתי לא מזמן באתר מסויים?

ג רפאל

New member
אגב כך- מי זה משה יהלום?

מוכר לי רק אחד עם שם דומה שכתב ספר מוזר על צלחות מעופפות.
ואם מזכירים צלחות מעופפות. השגתי לאחרונה, באירלנד מכל המקומות, את ספרו הנדיר 'אנשי השמים' של ברינסלי לה פור טרנץ', האציל לבית קלאנקרטי. הספר שפרץ את הדרך אפילו לדניקן. הספר מ1960.

Y. Welis

New member
בזמנו הוציא אוספי סיפורים מוזרים

רשימה חלקית -
* 13 סיפורי מסתורין
* 13 סיפורי מתח
* ‫ 17 סיפורי קיץ
* מדריך כיס לסופר המתחיל (לא קשור אבל מעניין)
* ספר הסאטריות הגדול: עקיצות מתוצרת הארץ
* סיפורים חמים לחורף קר
* ספר הזהב של כל הבדיחות: האוסף המצחיק ביותר בעולם
* ספר הצחוק וההומור: הספר הכי מגוחך והכי לא נורמלי

ועוד. בסוף השמונים היה אחד הנמכרים בארץ, עם סידרת ספרי סיפורים מסתוריים. יתכן שאת חלקם 'השאיל' מפון דניקן.

היום הוא כותב בעיקר על התנ"ך ומקורותיו.

ג רפאל

New member
לא קראתי לא שמעתי לא מכיר

מקורותהתנ"ך היה יכול לעניין אותי - אפילו תיאוריות הזויות כמו של קומינס או סאלביני יתקבלו באהדה

ג רפאל

New member
במקרה המלצתי היום. אפשר אולי להעביר ההודעה

אבל בינתיים- בצמרת.
רובינזון -נחלת בנימין תלאביב. החנות שיש בה הכל
הגלריה לספרות שץ ירושלים -החנות שיש בה כמעט הכל
תגא תלאביב. לחפש ולמצוא הכל. הבעייה בסביבה שגם שם יש הכל. תחנה מרכזית.
פולק קינג ג'ורג' - בעיקר לאספנים. הרבה לועזית איכותית. גם כריכות.גם מפות תחריטים וכד'
ויש עוד משובחות-
קפה ספר-כרמיאל
ספרים בחצר כפר גלעדי
ספרים בגלבוע [מח"ר] בגלבוע.
דינה בשוק - ברעננה כמעט פינת אחוזה
זאב -בעיןהוד

ספרים הם רק ספרים. אמינות הסוחר היא המפתח לכניסה לחנות

יש כמובן רשימה שחורה איפוא אסור לקנות. לי יש רק חנות אחת ברשימה הזו

אגב כאספן ינשופים אני אוהב את הינשופים בינשוף רעננה.

roni64

New member
אני מחבבת את

קפה-ספר בכרמיאל. מבחר נאה, שרות אדיב ומהיר.

אני אוהבת לבקר בספרים בכפר שהוזכרה כאן לאחרונה. המבחר עצום, ואני תמיד מוצאת שם ספרים שממש רציתי ולא יצא לי להשיג במחיר סביר. אני לוקחת את הזמן, ומסתובבת שם שעות בלי שהמוכרים יטרידו אותי (בניגוד למוכרי סטימצקי וצומת שתמיד שואלים "צריכה עזרה?". לא, אני צריכה שקט).

בוקשופ דינה ברעננה גם היא חנות כלבבי.

1Reebok

New member
המלצה נוספת (תודה ג!)

שם החנות: ספרים בכפר
איפה החנות נמצאת: מרכז מסחרי ליד בצרה ובני ציון
מה אני אוהב בחנות: יש שם ספרים "פגומים" (כלומר - מבפנים הם נראים נהדר ואין איתם שום בעיה, מבחוץ יש קצת שריטה או קצת צבע), במבצעים של 5 במאה, 7 במאה וכ'ו... ספר בודד עולה 25 שקלים, מכל הסוגים והמגוונים ומהמבחרים. יש גם ספרים חדשים במחירים זולים באופן מפתיע.
התמחויות (אם יש): ספרים פגומים

חשוב כן לרפרף ולדפדף בספר לפני שקונים, אבל בואו נגיד את זה ככה - אם ספר פגום באמת, הוא יהיה פגום בגדול. זאת אומרת דפים שהודפסו בחציים, מאה עמודים חסרים, ספרים שהודפסו פעמיים והם מרוחים לגמרי... לא יהיו ספרים שחסר בהם חצי-עמוד איפשהו, לא שיצא לי להתקל.

קפצתי לרגע מהראשי...

יש שתי חנויות ספרים בת"א שאני אישית מאוד אוהבת.

"המגדלור", שנמצאת ברחוב הרכבת 4, שהיא חנות ספרים קטנה ועצמאית שמחזיקה אוסף נהדר של ספרי אומנות ועיצוב, וגם ספרים שיצאו בהוצאות פרטיות וכאלו שלא תמצאו בחנויות הספרים הרגילות.

"הלפר ספרים" באלנבי 87 (אני חושבת), בסימטה. זו חנות די גדולה לספרי יד שניה, אני יכולה להיתקע שם שעות... כמעט תמיד אני יוצאת משם עם מציאות.

ג רפאל

New member
מעין נקרולוג - אנצל השרשור ואעלה על נס כמה

סוחרי ספרים מיוחדים שכבר אינם איתנו.
בראש וראשנה ישראל רובינזון עקד מרחוב שפר [הדוד של....]
הכרתיו בעודני עול ימים.עברתי במקרה לי חנותו וראיתי בחלון ספר נדיר שנפשי חשקה בו. נכנסתי. לא היה עלי די כסף והימים טרם ימי כרטיס האשראי.ואפילו פנקס שקים לא היה לי. הוא הביט בי. נתן לי את הספר ואמר כאשר יהיה לך הכסף תעבור ותשלם. ככה סתם. בלי לשאול אפילו לפרטי.
לימים כאשר התיידננו -ועד יומו האחרון היה נמנה על ידידי וחברי הקרובים, שאלתיו לפשר הדבר. הוא, הג'יניגי קרץ בעינו, היטב את כיפתו ואמר אם עובר 'ילד' מתלהב מספר נדיר ומכיר אותו. חזקה עליו שיחזור וישלם. וגם אם חלילה לא. הספר מצא בית-חם ואוהב.
איש חכ היה. נהגתי לבקרו בשבתות בבקרים ולחנות ליד ביתו בשכונה הדתית. שאלתי אם זה מפריע לו עם שכניו.
הוא קרץ. לא ולא. אם ישאלו שכניו הכיצד? יסביר להם שאני תלמיד לענייני אידישקייט ולשמית השבת טרם הגעתי.
זכרו הועלה בספר שירים של הרולד שימל והוא מוזכר -ללא שםפ- בספרה האוטביוגרפי של עליזה פנו.
תנצבה.

השני היה יעקב טברסקי מרחוב שינקין שהזדמן לי להכירו מיד עם עלייתו ארצה מלנינגרד בשנות ה60. עוד טרם פתח חנותו.
התידדנו איש חריף היה. ישב בחנותו העמוסה מתחתלשלט אמאיל עליו כתוב באותיות קידוש הלבנה 'אסור לעשן כאן' והעלה עשן ממקטרתו NONSTOP משנשאל עי לקוחות משתעלים הכיצד? והיו מורים על השלט אמר בשובבות - זה כדאי ללמד לקוראים שאין צורךלהאמין לכל מילה כתובה.
נצר היה למשפחת אדמורים והוא אחראי לספרים מאויירים שמקורם מעבר למסך הברזל ואשר חלקם הוזכרו בספרי 'יודאיקה'

חבל על דאבדין.

כשהייתי ירושלמית

אהבתי לשבת בתמול שלשום, זה בית קפה עם ספרים.
בגיל צעיר אפילו יותר, אהבתי את ספר וספל, מעניין אם זה עדיין קיים, גם בית קפה וחנות ספרים בסמטת יעב"ץ. הייתי מבריזה מבי"ס ויושבת שם שעות על כוס קפה אחת וספר שהייתי קוראת בהמשכים ומחזירה למדף.
עכשיו אני גרה ברחובות ומסתפקת בסטימקי ובצומת ספרים שבגבעת ברנר.
יש כאן גם חנות יד שנייה, אבל אני לא כל כך אוהבת אותה.
אשמח לשמוע על חנות נחמדה כאן בסביבה.

1Reebok

New member
מבחינתי תמול שלשום הוא בית-ספרים עם קפה

מקום עם אווירה מיוחדת, אני אוהב אותו מאוד.

מרקש7

New member
בלי פרסומת לחנות: בחנות שלנו יש

שולחן טניס שולחן חוקי בכדי שלא נשמין ונתפח, ואנחנו משחקים בו בעתות מנוחה, מולטי-טריינר ואופניים שלא נצטרך לרופא, פסנתר-את זה אני מזכיר בשל הפורום פסנתרים שמזכיר לי את זה:
אני לוקח שיעורים בכלי האהוב עלי, פעם חשבנו באמת להוסיף פינת קפה ושתייה אבל אני זוכר עד היום את טרואמת רשת ליריק.

למעלה