שרשור חנויות ספרים אהובות

Y. Welis

New member
'ספר וספל' עוד קיים. אותם בעלים חובב תיירות

אמריקאיות (לא בצורה גסה, אבל חובב). קומה שניה שבעבר היו בה מציאות רציניות ואחד מאוספי המד"ב הגדולים בעיר, אבל היום פחות.

קניתי שם לא מעט, וגם פיספסתי כמה (הייתי צריך לבקש לשמור. אפשר).

היתה אגב חנות נוספת של משומשים במרכז הפעמון הסמוך - באנגלית בלבד, ועם מדפים גבוהים. החזיקה שנים מועטות (2000-2004 בערך).

'תמול שלשום' מקום אופנתי מדי לטעמי ויקר. פעם הייתי שם בהקראות שירה (המקריא היה בחור מוכשר ביותר בשם יונה, שיש לי היכנשהו דברים שלו), אבל מאז השתנתה האוירה והחבורה (זה קורה תמיד - כל 3 שנים בערך ה'קאדר' מתחלף באיזורי הבילוי).

מרקש7

New member
איפה יש חנות ספרים יד שניה ברחובות?אני מבקר

הרבה בעיר ולא יודע,

youngG

New member
יש חנות נוספת ברחוב בית הפועלים

בזמני (לפני 7 שנים בערך) היו שם בעיקר ספרים באנגלית אבל היה גם מבחר קטן של ספרים בעברית

ג רפאל

New member
אני לא אוהב את השילוב הזה - למרות שהוא נפוץ

בעולם ובקצת מקומות בארץ. אני לא אוהב את הרעיון שמישהו נגע בספר שהולך להיות בספרייתי לאחר או במקביל שנגע במזון.
הידיים לא נקיות. והכתם הוא נית=צחי וגם מזיק בשומניות שלו לנייר.

אם אני קונה ספר בחנות שכזו הוא אך ורק בתנאי שהוא עטוף בצלופן.

אגב יש סרט של סיינפלד שבו חברו הקירח נכנס עם ספר לשירותים - נאלץ לקנותו - ולא מצליח להיפטר ממנו.
והסיבה מובנת.....

לפני שנים רבות כאשר בני עשה את ה דוקטורט שלו בוייצמן הייתי הולך איתו לחנות שבמכון ושם באמת היו ספרים משובחים.

ג רפאל

New member
אגב כך עוד הערה על שילוב ספרים ובית קפה

באחת מחנויות הספרים החביבות עלי ברומא - מקור לא אכזב לספרי הPOPUPשלי היה באגף נמוך מעט משאר החנות, על רצפת זכוכית שמבעדה נראו העתיקות שעליהם נבנה הבנין היה בית קפה. הספרים -בדכ ספרי אמנות שהיו באגף הזה היו זולים משמעותית מהספרים שבחנות. ומסומנים כך. לא ניתן היה להעביר ספרים מאגף לאגף. החנות מרושתת במצלמות טלביזיה ומסכים.ווגם האנשים ישרים....
נהגנו לשתות שם קפה בבקרים. או כוסית לקראת ערב.ולהציץ בספרים. והנה יום אחד נסגר הבית קפה. בגלל השילוב הסבירו לנו.
זוהי מונדאדורי בפינת הטרווי.

בחנות ספרים אני מחפש ספרים. ורצוי מאוד גם שקט. לא יזיק שולחן וכסא לידו על מנת לשבת קמעא ולדפדף.

מרקש7

New member
סיפור על ספר בהקדשה אישית

לובה אליאב, איש חשוב כתב ספר יפה במתכונת אלבומית בשם "שלום" עם דני קרוון והקדיש בכתב יד מוקפד :
" לשרה דליה איציק היקרה בברכת שלום לבבית לשנה טובה אלול תשס"ה מאת לובה אליאב. הבעיה היא לא ההקדשה אלא היכן מצאתי את הספר: התביישתי בשביל לובה. על השרה האמני גם את זה.

זה שילוב טוב לצעירים

במיוחד בשעות הבוקר בהן אתה מבריז מבי"ס ולא יכול להיות בשום מקום עם גג.

ג רפאל

New member
בזמני לא הבריזו מבית הספר

והיום כבר לא מבריזים מהמעון המוגן

Y. Welis

New member
אצלי החנות של שטיין היתה בדרך לביה"ס... מקום

לעצור בו ולהעביר זמן, כי הביה"ס היה לא נוח תקופה מסויימת (בגלל מורה מיותרת אחת).

אחת שנעלמה לי

Book Boutique, איני זוכר מספר. ספרים משומשים באנגלית, היה להם מבחר אדיר.

youngG

New member
השתיים שלי

כמו שאחרים הזכירו כאן, גם אני מאוד אוהבת לקנות אצל הלפר באלנבי, ת"א. משהו באווירה הקלסטרופיבית של הררי הספרים שהולכים וסוגרים עלי פשוט נותן לי הרגשה של בית. חוצמזה שהמחירים הוגנים ביותר ואפילו זולים יחסית לחנויות אחרות באותו רחוב.
עוד חנות באלנבי היא לוטוס ספרים. אפשר למצוא הרבה ספרים חדשים ב-39 ש"ח והם דיי מקפידים על מגוון של ספרים איכותיים ונמנעים מזבלונים. בנוסף תמיד מקבלים אותי בחיוך ובנעימות

ג רפאל

New member
את לוטוס אני זוכר לטובה מאז

שם רכשתי את הספרים בהוצאה הקומוניסטית מדע וחיים. את לאורך הדרך של פן. ספר יפהפה עם ציורי קניספל, את המילון הפילוסופי הקצר [אוהוהו כמה שהוא אדום] את 2 הכרכים הגדולים של הקפיטל ועוד ועוד.
הבלגן והצפיפות אצל הלפר לא נראים לי -יש לי משלי.
גם לא זכור לי שנתקלתי שם ב'מציאות' מיוחדות. אני זוכר לו לטובה שאת פירסומי על אקסליבריס החזיק פעם בחלון....

Arana

Active member
מנהל
אחלה רעיון

אני כמעט ולא קונה, רק במבצעים / פגומים / ירידים (וזה יוצא כמעט אך ורק בחנויות מזדמנות של סטימצקי וצומת), כך שאני לא יכולה להמליץ.

אבל טיגלנתי למען הדורות הבאים

למעלה