דברים קטנים (יחסית) שמשפרים את החיים

debby12

New member
מנהל

הרי לך "לייק" בשורת הנושא בגירסת האלף הקודם.

לגבי הכיור באמבטיה - הילדים לא מושכים את זה החוצה מדי/לא מכוונים ומשפריצים על כל הרצפה?

aurora0

New member
הילדים שברשותי כרגע - לא

אם הם רוצים להשפריץ על הרצפה הם מצליחים בזה יפה באמבטיה
האורך גם לא ממש מאפשר הגעה אל הרצפה

כרמיון 1

New member
סוף סוף התפניתי לתרום משהו משלי

אז אחד הדברים ששיפרו באופן משמעותי בשבילי את יכולת ניהול הזמן וכל מה שבא כתוצאה ממנה (התנהלות בעבודה, רווחה נפשית אישית, התנהלות בבית וכן הלאה), הוא - להימנע מעודף מולטיטסקינג. לחלק מכן זה נשמע אולי מובן מאליו, אבל בחיים שלנו זה לא. לפני כמה שנים הגעתי למסקנה שהכי טוב בשבילי לעבוד כמה שיותר בשיטה של להתחיל משימה, לסיים אותה עד הסוף ורק אז לעבור למשימה הבאה. מולטיטסקינג גוזל המון אנרגיה וזמן. התהליך של להתרכז כל פעם שוב בכל משימה-בדרך, להיזכר ולהתמקד, האנרגיה הנפשית שהולכת - לפעמים בלי להיות מודעים אפילו - על "האם לא פספסתי משהו / אני יודעת שפספסתי משהו אבל לא מצליחה להיזכר מה, האם זה משהו חמור או משהו שולי / האם אספיק הכל"... המוח האנושי שלי לא ממש בנוי לזה. נכון שיש מצבים מסויימים בחיים אין ברירה אלא לעשות כמה דברים בבת אחת. אבל לא צריך ***לחפש*** את זה, אלא ככל שזה תלוי בי, להימנע מזה. ובהרבה מקרים אפשר בהחלט למזער את זה משמעותית. לא להתפתות לאזעקות-שווא של משימות שכביכול צריך "לפחות להתחיל אותן כרגע".תפסת מרובה לא תפסת. בדיעבד שמעתי שיש כמה מחקרים על המוח האנושי שתומכים במה שגיליתי בעצמי

aurora0

New member
ואם יש צורך בכך - ניהול רשימות לריקון המאגר

ואז התמקדות בכל משימה ומשימה

debby12

New member
מנהל
נשמע טוב אבל לא ריאלי

למשל בהתנהלות בעבודה - אני מרגישה שגם כשאני מנסה לשקוע במשימה אחת - נכנסים מיילים שמפריעים לי [טלפונים אפשר איכשהו יותר להתעלם - אבל המיילים קופצים למטה עם האאוטלוק המעצבן ומסיחים את הדעת]

כמה הצעות לגבי מיילים

אפשר לבטל את החלונית הקופצת. רצוי להגדיר זמן לענות על מיילים. ואפשר אפילו לסגור אאוטלוק
אני עושה את זה אם אני ממש צריכה להתרכז באיזה מסמך

למעלה