בתכנון טיול ברמצווה באירופה ברכב

לאונידס

Active member
בתקציב כזה אולי 10 ימים יהיו ראלים

כמובן שמדובר מאוד במספרי ״בערך״ שמשתנים מאוד.
ישנם ימים יקרים יותר, למשל יום הכולל פארק כדוגמת דיסני למשפחה של 3 עולה בערך 1000 שקלים ללא לינה ונסיעות ויש ימים זולים הרבה יותר, לכן ממוצעים לא שווים הרבה.
&nbsp
אני לא בטוח שניסחתם לעצמכם את ההעדפות, ברור שאתם מכירים את הילד שלכם טוב ממני אבל באמת מה שהילד רוצה זה טיול של 3 שבועות בצ׳כיה? מה הוא מצפה לראות ולעשות שם?
מכיוון שהפרמטר העיקרי הידוע הוא שהטיול מונחה תקציב ומכיוון שאחת ההוצאות העיקריות היא הטיסה אני מציע שתתחילו באיתור טיסות במחיר סביר, באזור ה 300-400$ כרטיס ולא 600-800$ וממבחר היעדים שתקבלו תחלצו את אלו שבאים בחשבון מבחינת העניין

אודרי11

New member
בשביל לונדון פריז או רומא..

3 אנשים, פלוס רכב לטיולים בסביבה, וזמן של בערך שבועיים (כתבת עד 20 יום), אין שום מצב עם התקציב שכתבת...
אז או שתגדילו תקציב, אם זה ניתן.....או שאם אין לכם, שבו עם הילד ותסבירו לו שאין מספיק כסף למה שהוא היה רוצה...ואמא ואבא לא יכולים לשלם אחר כך הלוואות עם ריבית גבוהה במשך שנים.

אני לא מתכוונת לחנך, ואל תעלבי בבקשה, אבל הכתבות בימים האחרונים בערוץ 10 על עם ישראל, שחי הרבה מעבר לאפשרויות שלו, בגלל לחצים חברתיים, או אחרים , פשוט מעצבן אותי...

אני בעד סלובניה ו/או קרואטיה

מזל טוב לבר המצווה

&nbsp
האם יש אפשרות שרק הורה אחד ייסע? טיול של אב ובנו או טיול של אם ובנה יכול לפעמים להיות חוויה אחרת לגמרי ונהדרת.
ממה שתיארת, נשמע לי שברצלונה תהיה יעד הולם: עיר גדולה, וקרובה להרי הפירניאים.
אם ממש "חייבים" (בסוגריים אעיר שאני לא מבינה איך הילד חייב, לא שמעתי על מישהו שמת כי לא הגיע ללונדון) לונדון פריז או רומא, נראה לי שפריז תוכל לענות על דרישותיכם הכי טוב, עיר יפהפייה, יש את דיסינילנד, ובלי שום בעיה נוסעים לאלפים או לעמק הלואר לנורמנדי. אני עשיתי בפריז את טיול בת המצווה שלי, עם אבי, והיה נהדר. היינו ארבעה ימים מקסימים.
הייתי מציעה לקצר את הטיול, נאמר לשבוע עד עשרה ימים, ולשכור רכב כמובן רק לימים מחוץ לעיר, וגם זה לא חובה. אפשר להסתדר עם רכבות.
&nbsp
אפשרות אחרת היא ללכת על יעד אחר לגמרי שהוא זול יותר. מה לגבי סלובניה וקרואטיה? הן אמורות להיות יפהפיות, אוכל מצויין, זולות בהרבה מצרפת ואיטליה, קל להסתדר בהן עם רכב, ויש את הערים לובליאנה וזאגרב. לא הייתי בעצמי אבל חברה טובה חזרה משם עכשיו מאושרת ממש.

michaleng

New member
או וינה + טיול כוכב באזור זלצבורג, למשל

אולי עדיין נשארו מחירים סבירים לקיץ במבצעים של אוסטריאן ("red ticket" ואחרים), כמובן כדאי לבדוק גם ב-Niki ובאל על. יש בפורומים הרבה המלצות על דירות נופש נפלאות וזולות-יחסית, לא מכירה מניסיון.

תותח9

New member
לא ריאלי, הסתפקו בשבוע-עשרה ימים

וגם אז - לא תעמדו בתקציב

האפשרויות שנראות לי:
היער השחור - טיסה, רכב ושהות זולים יחסית, הרבה נופים, אפשר בקלות לשלב ערים עתיקות, נופים ופארק אירופה שיזכיר את דיסני (ורמתו בהחלט טובה). אם אי אפשר בלי "בירה נחשבת", נסו להוסיף יום-יומיים בשוויץ (כולל הבירה ברן)
פאריז + נורמנדי - יקר יותר. פריז היא בהחלט נחשבת, יש דיסני ונופים יפים בנורמנדי
סלובניה-קרואטיה - לא הייתי, אך נראית לי אפשרות הגיונית וטובה
ברצלונה - חמה בקיץ, אבל בהחלט עונה על האפשרות של ערים (בעיני ברצלונה היא בהחלט בירה) + נופים + פארקים + ערים עתיקות. אני הייתי בסתיו, ואז המחירים סבירים, מניח שבקיץ זה יקר יותר. שווה לכם ללון בקוסטה ברווה
רומא וסביבתה - חם וצפוף בקיץ

urilei

New member
מממ...

על נופים משגעים אני יכול להמליץ על שווייץ וכל מה שמסביב לה (שזה היער השחור, הדולומיטים באיטליה, זלצבורג וטירול). הבעיה: אין בסביבה אף עיר בירה...
הערים הגדולות שמסביב (ואף אחת לא קרובה באמת) הן מינכן, מילאנו, ונציה ווינה (ורובן לא ערי בירה). ברוב האזורים האלה (כולל בשווייץ אגב, בניגוד לתדמיתה) אפשר למצוא מקומות לינה ברמה טובה בסביבות 80 יורו ללילה ואף פחות מזה.
אולי אפשר לעשות טיול דומה לירח הדבש שלנו שהתחיל ברומא (שבוע, אפשר קצת לקצר), המשיך לונציה (אפשר לדלג), דולומיטים, אגם גארדה, קומו ושווייץ. זה עלה לנו כולל הכל משהו כמו 30,000 שקל, אבל אם מצמצמים את השהות בערים הגדולות (רומא וונציה) ומסתפקים במקומות לינה זולים יותר ולא משלמים 500$ על טיסות (כי באמת אפשר לשלם חצי), לדעתי אפשר לצמצם את זה ל-20,000 ואפילו פחות. נכון, היינו רק שני אנשים ולא שלושה, אבל העובדה הזו לא רלוונטית לרוב מקומות הלינה וגם לא להשכרת הרכב. היא רלוונטית רק לטיסות ולרכבות, עלויות שאפשר לצמצם.
עם איזיג'ט אפשר לנחות ברומא (אם כי המחירים שלהם לרומא ספציפית לא מאוד זולים) ולהמריא מבאזל או מג'נבה.
אני מאוד לא מסכים עם מי שטוען שהתקציב לא מציאותי. אנחנו כבר עשינו טיול יפה של שבועיים עם שלושה משתתפים ב-6000 ש"ח (באזורים קצת יותר זולים מאיטליה-שווייץ-גרמניה, אבל לא בסדרי גודל). צריך רק לתפוס טיסות זולות ולדעת לא להתפזר עם פנטזיות.

butwhy

New member
מה לגבי ספרד?

נוחתים בברצלונה (סוג של עיר בירה, ובכל מקרה אי אפשר להגיד שהיא לא עיר "נחשבת", וארכיטקטורה יש שם), שוהים כמה ימים, אוספים את הרכב ונוסעים לטיול של נופים מדהימים בפירנאים.
עשינו את זה לפני כמה שנים וזה היה טיול מדהים.
ספרד מדינה זולה יחסית - גם הטיסות וגם הלינה (המחירים שאני יודעת רלוונטיים ללפני כ-7 שנים אז לא מאוד יעזרו, כדאי לבדוק אם רלוונטי מבחינתכם).

YHS

New member
נראה לי שהם כבר החליטו על לונדון.

רק חבל שזה בשרשור אחר.

butwhy

New member
אופס..

טוב נו, אני האחרונה שאשכנע מישהו לא לנסוע ללונדון, העיר האהובה עלי בעולם.

למעלה