שרשור הטיפים הגדול

shuttles

New member
(האמת, תלוי איזה אזור בקנדה)

גרתי באזור בו כל החורף היתה שמש, שזה משהו כמו 5-6 חודשים. כל שעות היממה - שמש. מה שכן, 25- מעלות ומטה
(אין עננים בטמפרטורות כאלה).

כתבת מקסים
ואני כ"כ אוהבת את וויניקוט

אין לי הרבה מה להוסיף, חוץ ממנשא בד מערסל!! עזר לי מאד בחודשים הראשונים- לי היה לופיקס ומאד נהנתי ממנו.

מ י כ ל10

New member
אמנם זה לא השרשור המתאים

אבל רק שתדעי שגיל שנתיים הוא כנראה מיתוס.
רוב ההורים מופתעים לגלות כבר בגיל שנה וכמה חודשים שהתינוק שלהם הפך לפעוט ועל הדרך פיתח אישיות ורצונות שלא תמיד תואמים את שלהם. את גיל שנתיים עוברים בלי לשים לב (ואז טפיחה עצמית על השכם), ואז נתקלים בגיל שלוש (
אוי) וארבע (
אוי אוי אוי). עד לשם הגעתי, אבל יש לי תחושה שזה ממשיך לנסוק לפחות עד גיל ההתבגרות
.

begonia

New member
וגיל ההתבגרות הכי גרוע

ואי אפשר להבין איך היצור המתוק הזה שקטף לך פרחים וחשב שאת יותר יפה מבר רפאלי טורק לך את הדלת בפרצוף וצועק שאת הורסת לו את החיים כי את לא מסכימה לקנות לו אייפד (או איילופ, או איישליכט, או איך שהילדים קורים לזה בימינו). ואז יש לו ילדים משלו ואת שוב חכמה.

או כמו שאמר מארק טווין: "בגיל 14 חשבתי שאבא שלי טיפש. בגיל 21 לא האמנתי כמה הוא למד ב-7 שנים".

אונינון

New member
טיפים מחופשת לידה שנייה

1.לבשל כמות גדולה של אוכל ולהקפיא- הולך טוב- קציצות,שניצלים,פשטידות,אורז.לארוז בנייר כסף במנות אישיות ולהפשיר כל ערב מנה ( לא לשכוח לחמם בתנור או במיקרו בלי נייר הכסף!).האוכל הזה הציל אותי בחודשיים הראשונים ומנע את עליית המשקל המטורפת שהייתה לי בחל״ד הראשונה). לצרף לכל ארוחה סלט ירקות -זה מזין,זה בריא וזה משביע.
2. לשאוב חלב (מי שמניקה) ושהאבא ייתן ארוחה אחת בלילה ואת תוכלי לישון כמה שעות ברצף.
3.מוצץ,מוצץ ושוב פעם מוצץ- אני מרגילה מגיל אפס,נכון יש שאומרים שזה פוגע בהנקה,אני אישית לא הרגשתי את זה עם שתי הבנות .הקטנה סרבנית אבל אני לא מוותרת לה מכיוון שראיתי כמה זה היה הכרחי עם הגדולה -מרגיע,מנחם,עוזר לשינה,לכאבי גזים ושיניים ולבריאות הנפשית של ההורים

4.בחל״ד-לנסות כל יום להתקלח,לצחצח שיניים ולהתלבש נורמלי-גם אם לא יוצאים החוצה.זה פשוט מרגיש אחרת.
5.ובהמשך לסעיף הקודם-לנסות לצאת כמה שיותר-אוויר צח ומפגש עם החיים היומיומיים משפרים פלאים אתההרגשה ומזכירים לך שזו רק תקופה ושיש חיים שם בחוץ

ואגב,אני אחרי לידה שנייה ולא יכולה להשוות בכלל את שתי החופשות-לטובת זו הנוכחית כך שבהחלט יש למה לצפות...

יש לי עוד מלא אבל אשאיר לעוד אמהות ...שיהיה בהצלחה לכולנו

בלונד23

New member
טיפ של אמא מתחילה :)

להכין ה-כ-ו-ל מראש. אני כל כך שמחה שעשיתי את זה.
להכין עריסה מסודרת ומורכבת, מצעים נקיים לעריסה, שמיכות נקיות, בגדי תינוקות מכובסים לגיל עד 3 חודשים (הכי כיף לכבס כשמחכים ללידה), אמבטיה, סבון, ממש הכול, וכמובן עגלה וחדר מסודר לתינוק, עם שידת החתלה וחיתולים. בקבוקים (אפילו לאם מניקה, שיהיה) וחבילת אוכל תינוקות. סטריליזטור. בקיצור ה כ ו ל
ושיהיה מסודר ונקי מראש, נוח ונעים לך ולתינוק.
שהאוטו יהיה מוכן ונקי עם הסלקל מורכב בו.
אחרת - התרוצצויות בחנויות, תיזוזים של האיש ושלך, נקיונות ובכי מרוב עצבים אחרי שחוזרים הביתה. גם ככה קשה להתרגל, ולטפל, אז צריך שהכול יהיה מוכן.
ואלה שהחמות/סבתא/דודה מכניסה להן לראש שזה מזל רע - לסנן, לא להקשיב. האמת? אין צורך בכלל לספר למישהו שאת מכינה הכול כדי למנוע בלבולי שכל.

אוכל במקפיא כמו שכבר כתבו כאן.

טלפון של יועצת הנקה מוסמכת וטובה שבאה הביתה-חובה. ואפילו לקבוע איתה שתבוא אלייך ביום הראשון שאת מגיעה הביתה. אין מילים לנסח כמה זה חשוב. וכדאי גם ללכת לייעוץ הנקה לפני הלידה. או לפחות לדבר איתה מראש על הנושא.

והמון המון סבלנות ואורך רוח למקרה שלא תצליחי בהנקה. כן, אין סיבה שלא, אבל זה עלול לקרות-כמו שקרה לי-הייתי בטוחה שאני אניק בכיף, ובסוף לא כך היה.

מנשא הטיפ שלי הכי סייע כאמא טריה

עמד והסתכל עלי קרוב לחודש
מנשא מערבי הבת שלי לא סבלה
ואת המנשארי פחדתי לשים..ואז כבר לא הייתה ברירה ילדה לא רגועה
ידיים כואבות קיצר הציל לי את השפיות
ומאז עברו 7 וחצי שנים אני ממליצה בחום רב לכל אמא שמתייעצת איתי הן בעקבות המקצוע של כדולה פוסט והן כאמא לכל דבר!
בהצלחה

efrat7

New member
ליצור סוג של שגרה מההתחלה

ובייחוד בעניין השינה- שתהיה שעה קבועה, אם התינוק בוכה להרגיע בחדר בחושך ולא לצאת מהחדר ומהאווירה, זה עוזר מאוד בהמשך כשהם גדלים.
לול, או סלקל זה מצוין, וגם אם התינוק בוכה כמה דקות עד שמכינים בקבוק/ עושים פיפי וכו' זה בסדר גמור.
יש תינוקות רגישים ששונאים מקומות הומים ורועשים כמו קניונים, אז לשים לב ולהתחשב.
יש גיל בסביבות חמישה חודשים שפתאם זה כבר לא תינוק קטנטן אלא אדם קטן עם אישיות, אז כבר מכירים אותו ומבינים אותו והכל ממש משתפר.

טיפים שלי

1. שהחדר של התינוק יהיה מוכן עם כל מה שצריך, כולל מיטה אפילו שעוד לא משתמשים בה אלא בעריסה
2. שההורים יבואו לעזור כמה שיותר: להביא אוכל, לשים אוכל במקפיא, לנקות את הבית, כביסה
3. זמן איכות לבד לבד לבד ושקט: לצאת החוצה לבד לנשום אויר, לשבת בבית קפה עם עיתון לנוח
4. מי שנותנת בקבוק החיים שלה קלים כי היא יכולה להיות חופשיה. למניקה - סינר הנקה חובה
5. לא להצטייד בבקבוקים ומוצצים לפני לידה, כי יש מצב שתניקי, ויש מצב שתינוק לא יקח מוצץ. חוצמזה מקבלים מכל מיני מקומות מתנות (בית חולים, קופת חולים, סופרפארם ועוד) ויש שם בקבוקים ומוצצים
6. שלושת החודשים הראשונים הכי קשים, אח"כ זה משתנה
7. טיול בחוץ בעגלה מרגיע תינוק בוכה ובין השעות 16-19 הם בדר"כ בוכים ומשתתקים רק על הידים בעמידה, אז או לצאת לטיול או שלקרוא לסבתא שתעמוד איתו בבית או לחלופין תצא לטייל

mareng

New member
שני זוגות כתפיים תמיד עדיפים על אחד...

הטיפ שלי הוא לתת לבן הזוג להיות חלק מהתחלה. גם כשנדמה שהוא לא יודע כמוך, גם כשאתם לא מסכימים.
ללבן מה שאפשר, לא להיות קטנוניים.
להיות ביחד בהורות

emmily plays

New member
כדי שהתינוק יבדיל בין יום ללילה

כל ערב החל מ17:00 -18:00 לעמעם אורות, לסגור תריסים ולעשות אווירה של לילה. אנחנו הקפדנו על זה מאז שטליה נולדה ומגיל חודש וחצי היא היתה ישנה 6 שעות רצוף (בממוצע) ו8 שעות רצוף מגיל חודשים וחצי. ביום היא בקושי ישנה אבל כשהגיע הלילה היא היתה ישנה.
טיפ נוסף- עיטוף. לא השתמשתי בזה בעצמי כי חשבתי שזה שטויות, אבל טליה היתה מתעוררת כל פעם שהינחנו אותה בעריסה במשך די הרבה זמו. ישנה רק עלי תקופה מסויימת, גם בלילה. היום אנחנו יודעים שזה בגלל שיש לה רגישות יתר תחושתית ותנועתית אז המעבר וגם רפלקס מורו היו פשוט מעירים אותה. בילד הבא (בא לי כבר אבל זה לא בא בחשבון) אני בטוח עוטפת..

begonia

New member
וחשבתי על עוד משהו

ברגע שמתחילים להרגיש יותר טוב, לצאת לסיבוב בשכונה עם התינוק. להשתדל לצאת כל יום מהבית. זה נותן סיבה להתלבש, להתקלח ולהרגיש כמו בן אדם, אפילו אם רק יוצאים לטיול בגינה. זה גם מרגיע את התינוק.

אפשרות נוספת ומעולה זה להרשם לאיזה חוג של הורים ותינוקות כדי להכיר אמהות ולהעביר את הזמן. אפשר גם להכיר אמהות דרך הפורום הזה, או סתם "להתחיל" איתן בגינה.

mitmit11

New member
מצטרפת: לצאת
לצאת
לצאת

גם אם זה רק למכולת.
גם אם זה רק לראות כמה עולה משהו בסופר ליד הבית.

אם יש לך סידורים - תפצלי אותם על פני ימים כדי שתהיה סיבה להזיז ת'תחת ולצאת.

חוגים, סדנאות חינמיים ובתשלום, מפגשים של מעגלי אמהות או הקומונות המקסימות של תפוז (
קומונת אמהות יולי-אוגוסט-ספטמבר 2012 יצאה מתפוז ונפגשנו כבר המון! זכיתי להיות חלק ממנה
)
כל אלה מקומות להתאווררות, למפגשים ובעיקר לדבר עם נשים שעוברות בדיוק את אותו הדבר ומה-זה מבינות אותך...

ו...לצאת כבר אמרתי

mitmit11

New member
קורס החייאת תינוקות

מומלץ לסוף ההריון או כמה שיותר מוקדם לאחר הלידה. לכן, לבני הזוג ולכל מי שמטפל (סבתא, דודה וכו'). העלות מאוד נמוכה, אפשר לברר בתחנת מד"א המקומית או בטיפת חלב וזה ידע שחשוב מאוד שיהיה.
שלא נצטרך

למעלה