מוסיקה, צילום ואטרקציות 14/02

צלם חובב

היי לך,

אלבום חתונה וצילומים מקדימים הם לא הכרחיים לכולם ואם אינך מתחברת אליהם אז בהחלט אפשר לוותר. יחד עם זאת, החלק המהותי של הצילום ביום עצמו הוא באירוע כמובן ולכן היינו ממליצות בחום בכל זאת להיעזר בצלם מקצועי, כדי שביום מן הימים לא יהיו לך ספקות לגבי החלטתך. מוטב לבחור באיש מקצוע מאשר להתחרט ובסך הכל אנו מאמינות שמצילום מקצועי של אדם המתמחה בתחום אתם תהנו מאוד.

טל והדר

Shir Rose

New member
סיבות למה כן צילום מקצועי

אפילו אם את לא עושה צילומים מקדימים, עדיין צריך... והנה כמה סיבות חשובות
1. האם יש לצלם הזה מצלמה ותאורה שמתאימים לצילום בתנאים קשים?? מאוד קשה לצלם את הריקודים והחופה עם מצלמה ותאורה לא מתאימים, והכול יכול לצאת לך מטושטש וחבל
2. אם לא תאהבי את התמונות, לא רצוי שתצרי סכסוך עם בן משפחה
3. אולמות רבים דורשים מהצלמים ביטוח, צריך לבדוק את זה עם קרוב המשפחה גם
4. תני לו להנות באירוע שלך ולא להרגיש מחויב לכם, ותהיי עם צלמים שאת מתחברת אליהם, שידעו לשמח אותך ולהוציא את התמונות הכי טובות שאפשר

ויש לי עוד סיבות רבות, אבל נראה לי מספיק

neurotica

New member
אנחנו לא לקחנו צלמ/ים לחתונה

הסתפקנו בצלם מגנטים וביקשנו מחברים שיביאו מצלמות ויצלמו קצת (חלק מקצועיים, חלק פחות). בסוף יצאנו מאד מרוצים, עם כמות תמונות מכובדת ביותר.

ולמרות זאת אני לא חושבת שכדאי להסתמך על קרוב משפחה שיקח על עצמו את תפקיד הצלם במלואו. הרי גם לו מגיע לו להנות במסיבה שלכם ולא להיות שם על תקן נותן שירות, וגם כי הוא ירגיש פחות מחויב לצלם לאורך כל הערב או לחלופין לדאוג לצלם את כל האנשים וכנראה שבסוף יהיה לכם משמעותית פחות תמונות משהייתם רוצים, וחבל.

אצלנו היה שילוב

אני עובדת בעמותה שמספקת כל מיני שירותים לעמותות אחרות, ובצוות שלי (בעצם תחת ניהולי) יש צלם בשירות לאומי. הוא מוכשר מאוד, והוא אחד האנשים היקרים לי במשרד. כשהזמנתי אותו לחתונה הודעתי לו מראש שאני לא מוכנה שיביא לי צ'ק (כי זה המון כסף כשמרוויחים כ"כ מעט), ושאני מקווה שהוא מגיע בלי המצלמה, כדי שהוא יהנה.

בסופו של דבר הוא הגיע לאירוע עם המצלמה, וצילם כשבא לו. מה שהיה נחמד זה שבבוקר שלאחר החתונה כבר היו לי כמה עשרות תמונות מקצועיות ואיכותיות של החופה וקבלת הפנים, ולא הייתי צריכה לחכות בלחץ לצלמים המקצועיים.

א-ב-ל -- לא הייתי ממליצה על זה כתחליף. האורחים שלך אמורים ליהנות, לא לעבוד בשבילך. יש צלמים מתחילים, סטודנטים וכל מיני חובבים שמתחילים את דרכם בעסק, שיצלמו עבורך במחירים נמוכים מאוד, וזו בהחלט אחת ההשקעות החשובות.

עוד משהו שהייתי מציינת, חודש אחרי, זה שהמון רגעים "פורחים" מהזיכרון והתמונות עוזרות להיזכר ולצחוק. חבל שלא יהיו לך את הרגעים האלה. לא חובה לשלם 7000 ש"ח לצלם, אבל חבל להעמיס על האורחים או לוותר על התיעוד לחלוטין.

צילום מקצועי

היי,
לי אין ספק שצלם מקצועי בעל ניסיון בצילום חתונות יצליח להוציא תמונות הרבה יותר טובות, מוצלחות ומרגשות באופן משמעותי מצלם חובב, גם אם הוא חובב ברמה גבוהה. אני יכול להעיד על עצמי שהניסיון שצברתי במהלך השנים מאוד מאוד עוזר.גם כשהתחלתי לצלם חתונות היתי צלם מקצועי, ובכל זאת אין מה להשוות ברמה שנתתי לזוגות שלי לפני 10 שנים ולרמה שאני מציע היום.
לצלם מקצועי יש שיטות עבודה שעוזרות לו במהלך החתונה להוציא את המיטב ממנו כצלם וכמובן מהחתונה עצמה. צלם חובב( ואפילו צלם מקצועי שאין לו נסיון בצילום חתונות) יאלץ לאלתר ו"להמציא את הגלגל" תוך כדי החתונה. וכמובן תשאלי את עצמך וגם את הצלם המשפחתי האם הוא לוקח אחריות על הצילום במידה כזאת שלא תפספסו צילום שאולי יכולים להיות עבורכם חשובים כמו צילום עם סבים וסבתות, אורחים מחו"ל וכו'.
אם בחרתם בצלם המשפחתי, כדאי לברר לגבי גיבוי של ציוד, שיהיה ברמה טובה כמו המצלמה הראשית שלו. וכמובן קחי בחשבון שאי אפשר לצלם חתונה וגם להיות בה אורח, זה פשוט לא עובד. להיות צלם בחתונה זאת אחריות שאפשר לקחת רק אם אתה 100% עובד, ולא חצי עובד חצי אורח.
הדבר הכי חשוב בעצם זה לברר אם עצמך מדוע את רוצה לוותר על צילום מקצועי. זה לדעתי המפתח בדרך להגיע להחלטה הנכונה לך,
מקווה שעזרתי
המון בהצלחה :)

בדיוק כתבתי פוסט על חיסכון בצילום החתונה

ממש היום כתבתי בבלוג שלי איך אפשר להוזיל את המחיר של צלם החתונה. את מוזמנת לבקר ולקרוא:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?foldername=mywedding
לדעתי, לא כדאי לוותר על צילום מקצועי (במיוחד כשיש טיפים להוזלת המחיר של צלם
), כי זו מזכרת ממש יפה ונדירה. כמה תכלס יוצא לכם להצטלם ביחד ועוד שהתמונות יוצאות טובות? ולא עם הפלאפון... אני חושבת שזה מאוד מוסיף לחוויה ולזיכרונות מהיום של החתונה. היום הזה כל כך טס לי שמזל שהיו לי תמונות להיזכר מה בכלל היה

דעתי

באופן אישי הייתי לוקחת צלם מקצועי, גם אם בחבילה ללא צילומים מקדימים ורק לתיעוד האירוע.
צלם מקצועי שמגיע "לעבוד" הוא שונה מבן משפחה שסה"כ באופן טבעי גם רוצה ליהנות בחתונה, לצפות בטקס ולא רק לתעד אותו ובכלל- הוא אורח ומגיע ככזה.
בנוסף, באופן אישי לא הייתי רוצה לבקש מאותו צלם חובב "לעבוד" בחתונה- כי אז הוא יפספס אותה.

אני יודעת שזו נחשבת קלישאה- אבל לעומת כל הדברים האחרים בחתונה שאפשר לוותר עליהם - בנושא של צילום אין ממש הזדמנות שנייה. יש רק הזדמנות אחת לתיעוד האירוע וחבל להתחרט.

uva verde

New member
צלם לא מקצועי

כמו שכל הבנות אמרו כאן, התמונות זה המזכרת הכי גדולה שנשארת לך מהחתונה
את צריכה להחליט עד כמה זה חשוב לך

צלם חבר שהוא לא מקצועי יכול עדין להיות צלם מעולה! השאלה אם הוא יצלם הרבה בזמן האירוע או שדי מהר ימאס לו והוא ירקוד ויאכל ויתנהג כאורח לכל דבר (הוא אורח בחתונה נכון?
)

יש לי 2 דוגמאות סותרות:
חתונה של אחותי הגדולה- הביאו צלם חבר, היה ממש גרוע, לא ידע להתמודד עם צילום בתאורת מסיבה ובכלל בתאורה מעט חשוכה.
חתונה של אחותי השניה- הביאו צלם חבר, היה מעולה

אז זה ממש עניין של מזל ושל כמה הוא טוב

אני יכולה להגיד לך שאני צלמת (לא של אירועים-זה לא פרסומת
) ולפני שהייתי צלמת מקצועית, לפני שלמדתי צילום, צילמתי אירועים של משפחה (בריתות וכו') והתמונות יצאו מעולות
אבל כנראה שכבר אז היה לי את זה כי עובדה שהלכתי לכיוון...

Ruby Gem

New member
מצטרפת לדעות של כולן

זיכרונות זה משהו סובייקטיבי, תמונות זה משהו שנשאר לתמיד, ואין כאן הזדמנות שנייה.
יש הרבה דברים שאפשר לוותר או להתפשר עליהם- לדעתי על צילום אי אפשר.

לצלם מקצועי יש את הידע, הניסיון, הוא מגיע לעבוד. וזה שאת לוקחת צלם מקצועי לא אומר שאת חייבת אלבומים או מקדימים או מגנטים. את בוחרת איזו חבילה את רוצה.
אורח בחתונה בא כדי ליהנות ולשמוח, לא כדי לעבוד.

לא כדאי להתפשר

לפי דעתי לא כדאי לך להתפשר, הדבר היחידי שנשאר מיום החתונה זה הטבעות והתמונות כי מרוב ההרגשות הזיכרון לא עובד הכי טוב וזוכרים רק מקטעים מהחתונה...
בנוסף, את תמיד יכולה לפנות לצלמים בתחילת דרכם שיקחו לך סכום נמוך יחסית וכך באמת תוכלי לחסוך עלויות.

בעייה נוספת שיכולה לקרות כאשר את לוקחת צלם חובב מהמשפחה מעבר ללא נעים ושהוא באמת בא כאורח ולכן לא מחוייב לגמרי לצלם כל הערב.
זה שהוא יכיר מאוד טוב את הצד שלך ולכן רוב אם לא כל התמונות יהיו רק של הצד שלך ולא של הצד של החתן, יכול להיות שאפילו הקרוב משפחה שלך עוד ישכח לצלם את הורי החתן ואז זה בכלל לא נעים.

נראה לי שלא הייתי ברורה...

אין לי שום כוונה שהצלם החובב יהיה צלם במשרה מלאה ורק יעסוק בצילום כל הערב. ממש לא.
וזה גם לא עניין של פשרה או חיסכון כלכלי. זה עניין של חוסר עניין בפסטיבל צילומים...
אני פשוט בהחלט מסוגלת להסתפק בכמה עשרות/מאות בודדות (גג) של צילומים ממהלך כל האירוע (וכך גם שאר בני משפחתי).
קצת לפני, קצת אורחים/משפחה (לא נורא אם לא תופסים את כולם, גם ככה אף אחד חוץ מהמשפחה הגרעינית כנראה לא יראה אותן), קצת חופה, קצת ריקודים. מה שנקרא "טעימות".
השאלה אם כ"כ מעט תמונות ודרישות מצדיקות להביא צלם מקצועי?
אני לא יודעת איך צלמים מתמחרים את עצמם, אבל נניח שאני מבקשת מצלם מקצועי לצלם יחסית מעט (אני פשוט לא רוצה "להיתקע" עם אלפי תמונות של דודנים דרגה 3 וכו') ואני גם לא מעוניינת שיפיק לי אלבום או וידיאו וגם לא צילומים מקדימים - האם מישהו בכלל יסכים לבוא? אולי יעדיף להציע את שירותיו לחתונה אחרת...

מקווה שהצלחתי להסביר את הדילמה שלי בעניין.

ronitvas

New member
את לא תאמיני

כמה תחכי ותרצי לראות תמונות מהאירוע וכמה זה תמיד לא מספיק.
אני יכולה לומר לך את זה מניסיון, לא רק שלי.
אחרי אירוע כזה, את תהיי בהיי כזה!!! מטורף!!!
אני חותמת איתך שתרצי לראות תמונות והרבה

התשובה היא כן

בנוגע לשאלה האחרונה שלך "האם מישהו בכלל יסכים לבוא?"
כן!

כבר נתנו לך פה מלא נימוקים למה בכל זאת כדאי צלם מקצועי, אז אני לא אחפור בנושא כי כתבו מספיק.
אני רק יכולה להגיד לך שהייתי במצב דומה לשלך מהבחינה הזו שלא רציתי "פסטיבל צילומים",
ושרציתי רק צלם שיצלם כמות תמונות מספיקה ואת האירוע בלבד (בלי מקדימים בנווה צדק או כאלה) - אבל כן רציתי שיהיה צלם מקצועי.
ואם מחפשים, ומגדירים מראש כשאת פונה לצלם מה את רוצה, ומחליטים מראש לעצמכם מה התקציב שאתם מוכנים להוציא על צילום נטו: זה אפשרי.
רק צריך לחפש אותם...

למעלה