אוכלים ונהנים לתחילת שבוע

איך מתחילים מוצקים?

בתי מתקרבת לגיל 6 חודשים.
איפה אוכל לקבל מידע - איך מתחילים? מה השלבים? וכו'.
הבנתי שבטיפת חלב לא מקבלים את המידע הזה.
תודה

הי שושנת קהיר

מזל טוב ובשעה טובה

את המידע ניתן כמובן לקבל פה
בפרדסינו (תעשי חיפוש עם המילה מוצקים תמצאי הרבה מאד אינפורמציה)
יש גם כמה ספרים לא רעים אני נעזרתי מעט בספר "טעמים ראשונים" של מכיל וקסמן.
לא הייתי קונה אלא משאילה.

העיקרון של ההתחלה אבל די פשוט- מחיות מירקות מאודים.
בדרך כלל מתחילים עם ירוקת כתומים כגון דלעת, בטטה, גזר.
עושים מחית של אחד מהירקות ונותנים לטעום. כמה כפיות שהקטנה מוכנה וזהו. נותנים 3 ימים רצוף (הכי קל זה בערב או בצהריים ולא כשהיא מאד רעבה) עם ירק אחד כדי לראות
שאין אלרגיה.
ברגע ש 3 ימים הכל בסדר עוברים לירק אחר.
ככה עושים עם קישוא, קולרבי, תפוח אדמה וכן הלאה.
סיימת עם כל הסבב עושים מחית שמכילה את כולם. בקיצור מרק מחית.
אחר כך מוסיפים גם עוף מאודה, קטניות כגון עדשים.
אותם שלבים עושים גם עם פירות כגון בננה, תפוח, אגס וכן הלאה.

אם בלבלתי אותך פשוט תסתכלי בסופר על צנצנות של מחיות מטרנה, זה נותן את זה מסודר לפי השלבים

שיהיה המון בהצלחה ובתיאבון

yoyo268

New member
עדיף לא לתת טעימות בערב, כדי שאם חלילה

מתפתחת אלרגיה נראה את זה וגם כדי שאם יהיו גזים אחרי זה, עדיף שזה לא "ייפול" על הלילה.

caru

New member
מעבר מהנקה לפורמולה בשל כניסה למשפחתון

שלום שלום,
בתי בת 5 חודשים, יונקת הנקה כמעט מלאה (למעט בקבוק פורמולה שבעלי נותן לה בערב). בעוד שלושה שבועות תתחיל ללכת למשפחתון, שם תקבל פורמולה ובהדרגה מוצקים.
שאלתי היא איך להתארגן על המעבר לפורמולה? מטבע הדברים אניק הרבה פחות וההיצע צריך להתאים את עצמו. אני רוצה למנוע גודשים וכאבים עד כמה שניתן. האם להתחיל בהדרגה לתת לה בקבוק בשעות שתהיה במשפחתון, לפני הכניסה למשפחתון? והאם מניסיונכן כדאי לתת לה בקבוק בשעות המשפחתון גם בסופשבוע, או שאוכל להניק יותר בסופשבוע בלי שייווצרו בעיות בהיצע?
אשמח לקבל עצות ממנוסות. אנא אל תפנו אותי לפורום הנקה. תודה!

מ י כ ל10

New member
הגוף יתרגל

בסופי שבוע אפשר ללכת על מזנון פתוח. מניסיוני לא צפוי סבל בימי ראשון ובשאר הימים.
אין צורך, לדעתי, להתחיל פורמולה מעכשיו.
ואני בכל זאת מציינת - אם תהיה לך אפשרות לשאוב בעבודה, אפילו פעם ביום עשויה להספיק לילדה שכבר בטעימות ואולי אפילו הגיעה לארוחה מלאה.

תינוק שבלע מסטיקים!!

האם מסוכן..? גיסי ...נתן לבני בן השנה מסטיקים..2 מסטיקים של אורביט והוא בלע אותם!!
ובדיעבד אני מגלה שגם בעבר קרו 2 מקרים שבהם הוא בלע מסטיקים ברצף!!!!!
האם מסוכן?
צריך לקחת לרופא?

קודם כל לגיסך

שנית, למיטב ידעתי הבלתי רפואית לא מסוכן. לא טוב ובטח שלא חכם לתת לילד בגיל הזה מסטיק (מה גיסך חשב לעצמו!?)
המסטיק איננו דבר שמתעכל ואם אינני טועה את אמורה לראות את זה די שלם כמו שהוא בקקי בימים הקרובים.
גם לפי האינטרנט שבדקתי זה מאד לא רצוי אך לא מסוכן.

וחוץ מזה מה שלומך?

לא ראיתי אותך כאן בפרדס הרבה זמן

כן..הוא ילד אז לעשות יותר מידי

לא מתאפשר..הוא בן 10.מה שמכעיס אותי הוא שאף אחד לא שם לב לנעשה.
אני חוזרת עכשיו אט אט .
עברנו בית ובזמני הפנוי אני נכנסת

עוד לא תפסנו שיגרה כלשהי.
לבונבון יוצאות 2 שיניים והוא די בכייני ..אני איתו לבד רוב הזמן ובעלי בעבודה..אז ברגעי המנוחה אני רק מציצה פה ובפורומים האחרים ..ממש בימים האחרונים חזרתי לכאן .
אנחנו גם מכוונים לעוד הריון בע"ה וכרגע הווסת הגיעה אבל אני עם החילות ללא סוף והיום זה הגיע למצב של הקאה 3 פעמים!!
אולי וירוס שתפסתי...בדיקה יצאה שלילית..

מה איתך??? יפה לך מנהלת!!! יישר כח!

שביתת מוצקים

הי, הבת שלי מחר בת 7 חודשים ועד לאחרונה אכלה יפה חצי מנת פירות בערב וחצי מנת מרק בצהריים. עוד לא במקום בקבוק אבל הייתה התקדמות לכיוון והיה נראה שהיא אוטוטו מגיעה גם לזה.
שבוע שעבר הייתה חולה, מצוננת ומשתעלת. בתחילת המחלה עוד אכלה כרגיל אבל מאמצע השבוע היא מסרבת לאכול וביומיים האחרונים לא אוכלת בכלל מוצקים.
לדאוג? יש מה לעשות בנושא? אולי זה בכלל מהשיניים שכנראה מתחילות?

הי
ופזי

קודם כל זו לא שביתת מוצקים.
מראש אני יכולה להגיד שאת צופרי הדאגה ניתן להוריד.
מה זה כן?
פשוט מאד, בגילאים הללו ילד שלא מרגיש טוב לא אוכל מוצקים וחוזר לחלב.
ככה זה עד כמעט גיל שנתיים.
לפעמים בתחילת מחלה הם עוד אוכלים כרגיל ואחר כך הצינון, השיעול וההרגשה הכללית הופכים למספיק נאחס כדי שלא ירצו כלל.
מה לעשות בנושא? קודם כל לא לדאוג.
אם היא ניזונה כרגע מחלב זה טוב מאד (הרבה יותר טוב מלא בכלל) ולראות מה הולך.
תמשיכי לנסות לתת כל יום קצת ולא להתייאש אם אין היענות.
ברגע שהיא תרגיש טוב יותר היא תחזור לאכול וזה לוקח קצת זמן.
אצל פשוש הבית הוא איבד את כל המשמנים החמודים שלו ככה

בכל מקרה, אם זה שיניים ניתן לבדוק על ידי משהו פשוט מאד, לתת כפית/מוצץ/נשכן קר. אם היא מוצצת/לועסת בשמחה אז פשוט מאד לתקופה הקרובה לתת את הדברים בצורה של אוכל קר ולהיות זהירים עם הכפית ולדעת שזה
יכול להיות שזה מכאיב לה. גם זה בדרך כלל תוך שבוע עד שבועיים חולף והם חוזרים לאכול כרגיל.
גם פה אם היא ממשיכה לאכול חלב (בקבוק או ציצי) אז נהדר.

מניחה שזה קשור לפה..מה דעתכן?

בן שבועיים, נולד במשקל 3.835 ק"ג, שוחרר מבית החולים במשקל 3.770 ק"ג
אתמול היינו לראשונה ב-"טיפת חלב", ואומנם אני יודעת שצריך לקחת את כ ל מה שנאמר שם בעירבון מוגבל,
אבל מה שהאחות אמרה לי אתמול נשמע לי ממש מופרך...
היא שקלה אותו והמשקל הראה 4 ק"ג בערך (+ כמה גרמים של בגד גוף וחיתול). לטענתה מדובר בעלייה מועטה, שכן צריך להעלות כ-30 ג' ליום, ויוצא שעלה מאז השחרור "רק" 230 ג'.
כשהיא שאלה מה הוא אוכל (ונעזוב לרגע את "אלו היו 60 שניות למה עדיף הנקה" של האחות שעניתי באסרטיביות מה שאני מעדיפה לדעת כמה התינוק שלי אוכל ולכן מעדיפה לשאוב לו ו/או לתת מטרנה), אמרה שבמשקל שלו הוא בכלל לא חייב לאכול בלילה.. שיאכל מוצץ" ושהוא יכול לחלוטין לישון גם 6-7 שעות בלי אוכל..
אז איך מצד אחד הוא לא עולה במשקל מספיק, ומצד שני היא לא "רוצה" שאתן לו לאכול בלילה?? באמת שחירפנה אותי לגמרי

יש לציין כי במהלך היום אוכל כמות של 90 CC כל 3-4 שעות, לעיתים קצת פחות שעות לעיתים יותר.. בלילה בעיקרון אותו טווח זמן, לעיתים גם יותר מ-4 שעות.

זקוקה לרעיונות לדייסות וכו' -גיל 7-8 חודשים

אז החמודצ'יק בן 7 וחצי חודשים...ואני צריכה רעיונות לדייסות ביתיות (לא מוכנות של מטרנה וכו')
יש רעיונות? כולל זמן בישול...כי אתמול הכנתי דייסת שיבולת שועל ונראה שלא יצא טוב...אז לא נתתי לו...

גם רעיונות לאוכל מגוון - בינתיים אכל בתערובות מרק שונות את הרכיבים הבאים (לא כולם ביחד): עוף, הודו, דג, עגבניות, סלרי, בטטה, תפו"א, בצל, שום, כוסברה, שומר, גמבה, גזר, דלעת, בזיליקום, אפונה, עדשים אדומות, ברוקולי, כרובית, חומוס (גרגרים טחונים, לא קנוי)...וזה מה שאני זוכרת...

בתור פירות:
אבוקדו, בננה, תפוח, אגס (לעיתים עם טחינה) - מה עוד אפשר - בעונה הזו? אני יודעת שפירות הדר - עדיין לא...

ופינגר פוד: מה אפשר?

תודה מראש לכולן

לא אוכלים ולא נהנים

רקע שוב: הקטנה בת שנה וחודשיים, שוקלת 8.300 (אחוזון 15).
עברה את כל הבדיקות ומכל החורים והכל תקין.
הילדה פשוט לא אוהבת לאכול, זה הולך ומחמיר, בהתחלה עוד ניחא ועכשיו לוקחת שני ביסים מכל דבר שמציעים לה וזהו!
עוד שבוע יש לנו דיאטנית לתינוקות אבל בינתיים...
מה זה הדבר הזה??

pitzkipitzkit

New member
היי, מבינה אותך ומחזקת...

אנחנו בברוך דומה :(
אפשר לשאול, אפילו בפרטי, מיהי הדיאטנית?

למעלה