שרשור טבעת

ompradex

New member
למה חלק מהיורדים במשקל עולים חזרה?

לאילו שיש טבעת ועולים חזרה במשקל,מה הסיבה לכך?

רחלי789

New member
שאלה דחופה

היי
סגרתי בפעם האחרונה בתחילת יוני, (אני סגורה על 11 ורבע) הרגשתי סבבה ירדתי בסדר גמור לא הצלחתי לאכול הכל וזה היה מצויין.. (בנורמה)
היה לי שבועיים החודש שהצלחתי להכניס אוכל ואכלתי בסדר לא יותר,
עכשיו, אני בשבוע השני שאני מקיאה 2-3 פעמים ביום ולא מצליחה להכניס כלוםםם! מים קצת, ולגימות..
האם זה נורמלי? יעבור? אני מרגשיה שאם אני אוכלת אני ממש סובלת אחכ.... ואולי אם אני אפתח אז אני יוכל לאכול הכל ותעצר הירידה??
תודה רבה

רות1984

New member
התייעצות חשובה

היי לכולם, אני רותם מטובעת כ 6 שנים. בעבר הייתי דיי מרוצה מהשוודית שלי
, אבל בשנים האחרונות אנחנו לא ממש מסתדרות אז היא כרגע פתוחה חלקית ... האמת שאני ממש מתלבטת אם לחזור לסגירות או להתחיל להתעניין בניתוח אחר כמו מעקף או שרוול - אשמח לעזרה .. תודה מראש רותם

פתיחת טבעת באסותא ראשל"צ בשישי בצהריים

שלום לכולם,
כבר שנים שלא ביקרתי כאן. נעים להיזכר :)
אני סיגל, 9 שנים אחרי ניתוח טבעת אצל ד"ר אבינח,
יותר מ-80 קילו ירידה. מ-140 ל-58.
מעוניינת לפתוח עוד קצת אבל כבר מזמן לא עשיתי את זה.
שאלתי היא: האם עדיין פותחים טבעות באסותא ראש"צ בימי שישי בצהריים? האם צריך להזמין תור? מהן שעות הפעילות?
אשמח לתשובות ותודה מראש :) סיגל.

sisy11

New member
כאבים בבטן אחרי טבעת 6 שנים

שלום, כבר שלושה ימים שיש לי כאבים חזקים באיזור הטבור ואמצע הבטן, זה לא כאב פנימי אלא חיצוני יותר, זה קרה למישהו? זה קשור לטבעת?
זה רק הולך ומתגבר

ענבלל167

New member
ניתוח טבעת

היי,
ביום ראשון (1.11) עשיתי ניתוח טבעת, אתמול התחלתי לאכול מרק עם ירקות מבושלים (הכל טחון כמובן) וגם יוגורט. הכל סבבה ואני לא מקיאה, אבל יש מצבים שאני יותר רעבה ואני לא יודעת כמה מותר לי לאכול, כי אני לא רוצה שזה יהיה יותר מידי.
רציתי גם לשאול מה לדעתכם אני יכולה לעשות כשאני חוזרת לעבודה? ביום ראשוון אחזור לעבודה, אני עובדת במשמרות (לא בשעות קבועות, לפעמים משמרות בוקר, לפעמים צהריים ולפעמים לילה) ולהביא מרק זה קצת בעייתי, מצד שני 8 שעות להיות רק על יוגורט זה נראה לי קצת בעייתי, במיוחד כשיש לי רק הפסקה אחת לאוכל.. אני מדברת כמובן על השבוע הקרוב, אחרי זה אני מניחה שאוכל לאכול קצת יותר.
ועוד בעיה, מיום ראשון לא ממש היו לי יציאות, שזה קצת בעייתי. האישה הנחמדה שעובדת עם ד"ר אבינח שעשה לי את הניתוח, הציעה לי לשתות מיץ שזיפים ואני שותה (לא בהגזמה) אבל זה לא ממש עוזר, מה ניתן לעשות?
ושאלה אחרונה, עדיין יש לי כאבים בבטן, במיוחד למעלה מתחת לחזה. הבנתי שזה יכול להיות כמה ימים, אבל האם גם לכם זה כאב כל כך גם כמעט שבוע אחרי הניתוח?

תודה על העזרה

אלמזמר

New member
אכילה בעמידה

הסיפור שלי הוא כזה, בן 25, כ-5 שנים אחרי הניתוח, ירדתי הרבה עברתי עליות וירידות, וכרגע אני על משקל יציב, אוכל תזונה בריאה ושומר, מתאמן קבוע. מעבר לתקיעות מדי פעם, כל כמה חודשים הטבעת מצרה ואני הולך לפתוח קצת, כבר בערך שנה שאני לא מצליח לאכול בישיבה, רק בעמידה ובתקופה האחרונה זה קצת נמאס לי. שוקל ללכת לפתוח את הטבעת לגמרי, או אולי לפנות לניתוח להסיר אותה לגמרי אבל עדיין מפחד ממש לחזור אחורה.
מה עושים?

כותבת שוב, אולי הפעם אתגבר על הקושי הטכני לפרסם הודעה בקבוצה

שלום שוב לכולכם
עברתי ניתוח טבעת אצל ד"ר אבינוח בשנת 2000. מאז עברו עלי המון דברים: ירידה, חתונה, לידות, עלייה וכעת לא מזמן אימוץ של תזונה שממש עושה לי טוב וירידה של 14 קג (הדרך עוד ארוכה). לפני כשלושה שבועות התחלתי להרגיש רע: רפלוקס, צרבות שיהוקים וכדומה. קבעתי תור לשיקוף אצל ד"ר אבינוח בסורוקה שאמר שהטבעת במקום ובסדר. המשכתי הלאה, למומחה גסטרו שמתעקש לצערי לעשות לי גסטרוסקופיה. הוא לא מוכן לעשות לי את הבדיקה ללא אישור בכתב מד"ר אבינוח....
האם מישהו כאן בסל או סובל מתופעות אלו?
האם מישהו ביצע גסטרוסקופיה כשיש לו טבעת? עד כמה זה מסובך או מסוכן?
וענין טכני - האם לשם אישור מד"ר אבינח עלי לקבוע שוב תור לשיקוף בסורוקה או שיש מקום שהוא מקבל ליעוץ (אשמח לטלפון של המרפאה). לי יש רק את המספר של הרנטגן בסורוקה....
תודה מראש לעונים ויום נהדר.

פורום מדהים. לאור התגובות והמצוקה שלי, משתפת

הי לקבוצה המדהימה פה שחבל שנחשפתי אליה רק לאחרונה, 15 שנים לאחר ניתוח....
כותבת מהבית. לראשונה מזה 17 שנה באותו מקום עבודה יצאתי היום מוקדם כי אני לא מרגישה טוב. יותר נכון מרגישה זוועה. כתבתי פה לפני כמה ימים שלאחר לידת ביתי הבכורה ב2006 ובעקבות הקאות אפילו של נוזל ד"ר אבינוח פתח לי את הטבעת. מאז עליתי הרבה, ילדתי שוב ב2011 ובכל פעם שהרגשתי רע הסעתי לשיקוף אצל ד"ר אבינוח בסורוקה, לראות שהטבעת לא זזה. אם להיות כנה - אני מרגישה שהניתוח היה טעות עבורי. טעות שאני משלמת עליה מחירים כבדים. למשל, הבחילה כבר 15 שנים חלק ממני. יום בלי בחילה הוא חגיגה.לא משנה מה אני אוכלת או לא אני עם בחילה שישנה שם תמיד. מידי פעם הקאות למרות שהטבעת פתוחה. הרבה תסכול.
כפי שסיפרתי, לאחרונה נחשפתי לתזונת פליאו למי שמכיר. במשך כמה חודשים הרגשתי שמצאתי את מקומי: אוכלים לשובע אוכל אמיתי, לא סופרים קלוריות ולא מחשבים נקודות וירדתי לי חיש מה 14 קג.
ופניתי פה בקבוצה כי לאחרונה אני מרגישה זוועה. צרבות - לזה נתנו לי אומפרדקס שקצת מועיל. החילות איומות, שיהוקים וליחה אינסופית. עכשיו אני ממש במצוקה גם פיזית וגם נפשית כתוצאה מזה: איך להקל על עצמי? מה לשנות במה שאני אוכלת או לא אוכלת (לראשונה בחיי אוכל אמיתי ובריא), איך משפרים את איכות חיי.
אופיר, כתבת לי ללכת להוציא נוזל מהטבעת ואולי אראה שבכך טמון הפתרון... למיטב זכרוני היא פתוחה לחלוטין. האם היא יכולה לשנות במהלך השנים את מידת הסגירות או הפתיחות שלה ללא התערבות?
כמובן שאלך למומחה גסטרו נוסף, שלא יפחד לעשות לי גסטרוסקופיה עם טבעת על הקיבה.
אבל בנתיים? איך נלחמים ההחילה? איך לא להיכנס לסרטים שיש לי משהו חלילה איום ונורא?
ולמי ששרד את החפירה שלי עד כה - תודה, אשמח לכל מחשבה שתקדם אותי.

אמחייה

New member
היי כאבים בטבעת- תרופה

שלום לכם
לפעמים יש לי כאבים באיזור החזה. איני יודע אם זה מאיזור הטבעת עצמה, או מהוושט שמתאמץ לדחוף את האוכל, או מהקיבה העליונה.

איזה כדור משכך את הכאבים האלו.

תודה רבה

עופר23657

New member
הטבעת גלשה ממקומה כלפי מטה

מנותחת שנתיים וחודש, בשבועיים האחרונים הרגשתי קצת לא טוב ואז בחילות והקאות ולא מסוגלת לאכול. שותה תה או מים באיטיות. רופאת המשפחה הפנתה אותי לצילום ושט וקיבה. על פי הממצאים שקיבלתי לפני שעתיים, רשום שהושט מורחב והטבעת גלשה כלפי מטה. מה זה אומר? שצריך שוב ניתוח?
רוצה לציין שבשנתיים וחודש ירדתי 19 קג ואני מאוד מרוצה. הסגירות היו כל 3-4 חודשים והייתה לי תחושה טובה. בחודש האחרון התחילו ההקאות והמוגבלות באכילה.

דילמות דחופות

שלום
אני 5 שנים לאחר ניתוח טבעת שבסהכ עבר בסדר עד השנה האחרונה - כל סגירה קטנה (גם של 1/2 ) הובילה אותי תוך שבוע למיון - לא ברור למה. רפלוקסים קשים בלילה וביום הטבעת פתוחה לחלוטין. לאחר 5 (!!) ביקורים טראומטים במיון בשנה האחרונה החלטתי שזה לא שווה את הסבל והשארתי אותה פתוחה - ותוצאה 10 ק"ג עליהה ב-5 חודשים והיד עוד נטויה.
לפני כחודש וחצי החלטתי להתענין לגבי ניתוח חלופי - הייתי אצל 2 כרורגים: האחרד מבית חולים מאיר שהמליץ על מעקף רגיל והשני אצל סובחי שהמליץ על מיני מעקף.
לא יודעת איך זה קרה אבל יש לי תור לניתוח מיני מעקף ב5/1/16
זה קורה מהר. בניגוד למצב שלי לפני ניתוח הטבעת שבו הייתי פעילה בכל הפורומים ורציתי ללמוד כמה שיותר כאן אני בסוג של הכחשה. קרקאתי כמה מחקרים חיוביים על הניתוח והחלטתי שמה שיהיה יהיה.
בכל זאת הייתי שמחה לשמוע מנסיונכם על ההתמודדות עם ניתוח כזה ואם יש כאן מישהו שהוציא טבעת ועשה את זה על אחת כמה וכמה. ברור לי שבקצב הזה אני לא עוברת בדלת ושהטבעת פשוט לא עובדת אצלי וגורמת לי סבל רב.
תודה ושבת שלום

tut2015

New member
לאחד ניתוח טבעת אצל אבינח

היי, קודם כל סוף סוף אזרתי אומץ לעבור ניתוח (16.12) כלשהו ולבסוף החלטתי על טבעת אצל ״שר הטבעות״ דר אבינח אדם מקסים ואופטימי שגרם לי לעבור את כל התהליך ,מפחדן מאוד לקצת חושש. יש קצת כאבים באיזור הפורט/הסיכות של התפרים,מה שהצלחתי להבין שזה לגיטימי לימים הראשונים. רציתי לדעת בשבוע הראשון אם אפשר כי אני כל הזמן רעב, לאכול במבה, או לחם קל, או איזשהוא משהו שלא מופיע במאכלים הנוזליים של השבוע ה-1

tut2015

New member
5 ימים לאחר ניתוח טבעת..

אז הורדתי את הסיכות למרות שהייתי מבוהל מזה עד מוות וזה עבר חפיף לגמריי, אבל יש לי כאבים באיזור הפורט האם זה טבעי? ובאופן כללי כל מני כאבים וכמו צביטות כאלה באיזור הבטן (לא משהו בלתי נסבל) האם לגיטימי שישנם עדיין כאבים??

אופירA

New member
מנהל
אכן בעיה

לדעתי - אפשר ללכת על שרוול או מעקף קיבה במקום הטבעת. אבל יש עוד מה לעשות קודם.
אפשר גם לאכול מרקים או מזונות עם הרבה מים (ירקות חיים, מבושלים) ואז לא תהיי חייבת לשתות המון.
אגב, ניסית לשתות הכל עם קש?
אפשר גם להתעניין קודם בפרוצדורת אנדוברייר. זה פרטי, צריך כסף, אבל אין לי מושג כמה. זה יכול מאוד לעזור!
השרוול יכול לחכות אחרי השנה של האנדוברייר, אם עוד יהיה בו צורך בכלל.
אגב, 2 קילו שירדת - אם זה מתפתח ל-8 קילו בשנה זו תזוזה בהחלט מכובדת.

כמובן תפתחי רק 1/4CC כרגע. ואם תצטרכי עוד 1/4 אח"כ - אין בעיה. או שאת כבר מאוד סובלת, אז תפתחי 1/2 כעת. אבל אל תסגרי אח"כ. זה לא פיתרון בשבילך.
פעילות גופנית אפשרית? היא מבריאה הרבה מערכות מקולקלות, לא רק מורידה במשקל. משהו שאת אוהבת - הליכה עם חברה? עם אוזניות? ריקודים? שחייה? כדורגל?

בהצלחה, ואני משביעה אותך לדווח לי, אם תבררי על האנדוברייר!!! כל מידע חשוב לי מאוד. תודה מראש

אופירA

New member
מנהל
לא יודעת. חושבת שצריך לשתות בהפסקות

אחרי צום, שרירי הוושט ממש חסרי תנועתיות - למה שיהיו בתנועה אם הם נחו לגמרי 24 שעות?
ואז כשמתחילים לשתות, הרבה יותר קשה להעביר.
מצד שני את מדברת על תחושה של דלקת גרון, ולא של אוכל תקוע.
אז כנראה במצב כזה הרקמה הפנימית הרבה יותר רגישה למגע נוזלים. אולי זה מרגיש לה אלים מידי ככה.
אז נראה לי שאת צריכה להתחיל ב-2 לגימות מים פושרים או מיץ בחום החדר. לחכות 2 דקות וללגום לגימה שלישית. אולי כעת אפשר להתחיל עם תה פושר, לא חם. לחכות חצי דקה וללגום לגימה נוספת ולנסות מכאן והלאה רגיל ולראות. בשעתיים הראשונות לאט ורק שתייה ומאכלים "אסורים" שעוברים חלק מניסיונך, ועם הפסקות, מנות קטנות כל פעם (חתיכת במבה, בייגלה או עוגיה או ממתק אחר שעוברים אצלך חלק, וכמובן מעט מאוד).

נסי כך. אין שפן כבעל ניסיון

קוב י d1

New member
עלייה במשקל אחרי ניתוח

כל ניתוח טבעת/שרוול/מעקף קיבה ,משמש רק ככלי עזר לירידה במשקל ,אפשר לרמות כל ניתוח באכילת מאכלים עתירי קלוריות בנישנושים של דברים מתוקים גלידות מוסים שוקולדים ,במקרה של טבעת יש הגבלה באכילה רגילה ,אבל גלידות בוויארות ,קולה יורדים מצויין
לכן מי שעבר ניתוח ולא חשוב סוג הניתוח יעלה את כל המשקל שהורים וגם בתוספת ,אם לא ישמור.

קובי

קוב י d1

New member
שלום רחלי

גבירתי הצעירה את עושה שטויות בצורה הכי קשה שיש ,סגורה 11 ורבע לא אוכלת ,מקיאה 3 פעמים ביום ,לא שותה ,מהררר ללכת לפתוח ,אולי תיהי רזה אבל אני מבטיח לך שתיהי חולה ,תסבלי מכל מיני מחלות כתוצאנ מחוסר ויטמנים.מה זה לא לשתות בימים חמים כאלה ,את תתייבשי חדר המיון עם עירוי מחכה לך ,הטבעת נועדה לעזור בירידה במשקל פחות לאכול אבל לא לצום ,אני קורא כאלה דברים ודמי מתפרץ החוצה מעצבים ,מספייקקק עם השטויות האלה ,תפתחי את הטבעת תאכלי כמו בן אדם דברים לא משמינים ירקות דגים עוף ,פירות מפעם לפעם
את צריכה בהול עיצה של דיאטנית ,שמתמצאת בתחום הניתוחים הבריאטרים ,שתרכיב לך דיאטה .
ונשמרתם לנפשותיכם כך אמרו חכמנו והם יודעים אל מה הם מדברים.
אשמח לשמוע מה קורה איתך.
הרבה בריאות!!

קובי

קוב י d1

New member
התיעצות

מה זה אומר שאת לא מסתדרת עם הטבעת .מה זה אומר ,הדעה הכללית שלי לנסות להסתדר בסגירות מחודשות ,ואם זה גורם לך לסבל לחשוב על ניתוח שרוול.

קובי

למעלה