אז מה אכלתם בסוף השבוע?

gastro101

New member
סוף שבוע משפחתי בתל אביב

אביהם לקח אותם לסן פרנסיקו לחגוג יום הולדת עגול. אני לתל אביב

מלון רויאל ביץ- יקר מאד אבל נתן תמורה. חדרים מאובזרים מאד, עיצוב מודרני, דלתות זכוכית לחדר האמבטיה. תאורה מיוחדת כולל עמוד תאורה ורוד בקיר המפריד בין החדר לחדר האמבטיה. שרותים בניפרד מחדר הרחצה. לחדר שלנו היתה גם מרפסת שצפתה לים וליפו . אשת יחסי הצבור השאירה לי כרטיס ברכה יפה בחדר ובקבוק יין. כולנו קבלנו תפוחי עץ ועוגיות גרנולה נהדרות

ארוחת הבקר ביום ששי היתה מעולה . חביתות מזמינים מהמלצר ולא צריך לעמוד בתור וגם קפה מזמינים. סלמון מעושן מעולה . מגוון מאפים עוגות , ירקות גבינות סלטים ועוד ועוד. כמעט כמו דן אילת. הרבה יותר מרויאל ביץ אילת
יצאנו שבעים ומרוצים. לציין לטובה גם עיתוני שבת בפתח חדר האוכל .

ארוחת הבקר בשבת היתה קצת פחות. פחות מאפים. כמובן ללא חביתות. הג'חנון יבשושי . ובכל זאת בסדר גמור . מול המלון ברח הירקון יש בית קפה - שם חובבי האספרסו בבקר באו על סיפוקם. ופקיד הקבלה בשחרור המליץ גם על הפיצות שלהם.

למלון בריכה גדולה מאד - מוצלת ברובה (זו הסיבה העיקרית לבחירתו) , סביבה כסאות נח, מיטות אפיריון, ספות. הרב בצל עם בריזה נפלאה מהים (הבריכה בקומה 4 ) - מיקום מושלם לקרוא ספר כמעט מכריכה לכריכה. הנכד נהנה מאד מהבריכה כולל אזור של זרמים דמויי ג'קוזי וכך גם שאר הנוער .
למען המנוע אפרט על מסעדות לחוד

gastro101

New member
מסעדת הכובשים -רח הכובשים תל אביב

המסעדה שוכנת 2 דקות הליכה מהמלון . הגענו תחילה רק ארבעה (כה זה כשאתה רופא במחלקה פנימית - לא מסיים בזמן) , לאחר כשעה הצטרפו עוד שלושה - הצוות היה נחמד הוסיף שולחן ולא דחקו בנו לסיים
תחילה חלקנו מנות ראשונות- קרפצ'ו עדשים שחורות וגבינת קשיו- נחמד, צ'יפס - קוביות תפוחי אדמה- מצוין. פוקאצה, פלפלי שושקה במילוי גבינות , אולי עוד מנה
בהמשך הצטרפו הרעבים - ניוקי עם ירקות שוק ברוטב שמנת ויין לבן - אכזבה, הירקות הוגשו בפיסות גדולות, הניקוי כבדים חצי מנה נשארה בצלחת
שווארמה צמחונית- הזהירו שהמנה חריפה אבל היא היתה מאד מאד חריפה- לא טעמתי אבל גם זו שגדלה על סחוג לא יכלה לאכול יותר משתי כפות. הערנו למלצר בפינוי ואולי לכן קבלנו קינוח נוסף
סלט אנדיב גבינה כחולה -לא טעמתי אכלו . מג'דרה . לפעוט הרעב - שניצל עם צ'יפס - כמות עצומה של שניצלונים- הילד הרעב טרף כמעט הכל , אביו עזר לו עם הציפס- 32 שח בלבד
לקינוח- מוס שוקולד- הגיעה כמות עצומה של מוס מעולה עם קצפת בצד , וקינוח במתנה- עוגת גבינה אפויה טובה מאד
החשבון כ 540 שח ללא דמי שרות. מים קבלנו בבקבוק וקרח בכוס לבקשתנו
לסכום- מקום נעים, אוכל בסדר ברובו , אופציות רבות לצמחונים וטבעונים . בהחלט מקום לפורום משפחתי גדול .

gastro101

New member
שאפה בר - יפו

היה להם מקום עבורנו בהזמנה של 10 ימים קדם....2קמ מהמלון . הרב הלכו ברגל
מונית 25 שח
ישבנו על המדרכה , היו מאווררים , היה נעים . הגישו מים קרים בקנקן מתכת עם כוסות פלסטיק
תפריט אקלקטי עם מספיק אפשרויות לצמחונים וטבעונים
אכלו - משוואיה- סלט של חצילים ופלפלים קלויים- טוב מאד, פיצה מרגריטה-דקה טובה , מגש הודי של אורז, עדשים ותבשיל ירקות , נדמה לי. סלט אטריות זכוכית ברוטב אסיאתי עם ירקות . סניה צמחונית , לחם הבית הוגש עם לבנה , עגבניות מרוסקות וזיתים טובים
אני אכלתי קארי שרימפס עם אורז- השרימפס הוגשו קלופים, לא גדולים אבל במרקם מושלם טעימים מאד בתבשיל עגבניות בצל חרפרף על המון אורז. טעים מיוחד
קינוח המלצר המליץ על עוגת רוזמרין- אני מאד לא ממליצה- פרוסת עוגה בחושה במרקם וטעם של לחם, עליה מרוחה ריבת תאנים וקצפת. מצד שני קבלנו טירמיסו לכבוד יום ההולדת שהיה מעולה
הרבה אלכוהול יחסית- 2 מוחיטו , 4 צ'ייסרים של וודקה (הילדים אמרו שאני חייבת לשתות לכבוד יום ההולדת ) חצי ליטר בירה פרוני- קלילה נעימה . אספרסו אחד כמדומני
החשבון סביב 570 שח לא כולל שרות. איפשרו להשאיר דמי שרות באשראי ולכן קבלו קצת יותר מהמתוכנן (נקודה למחשבה)
סכמנו כ -אחלה מקום .
והלכנו לבית קנדינוף לשמוע מוסיקה ברזילאית .

למעלה