אירוח ד"ר איתי בר-חוה

mevugeret1975

New member
גיל מבוגר

שלום דר בר-חוה
אני מלפני חודש בת 43. בלי בעיות פוריות בעבר- 5 הריונות טבעיות מתוכם 3 לידות תקינות ו 2 הפסקות הריון יזומות בין הלידות (לידה אחרונה בגיל 38). estradiol 242, AMH 1.4, FSH 6.5. המחזור לאחרונה 23-26 ימים (לפני היה 28). שלוש הריונות אחרונות מבן זוג הנוכחי, זרע כנראה תקין (ריכוז 140 מליון, מורפולוגיה 2%, תנועה 60%). ניסיתי להרות 2 מחזורים טבעי (בלי אמצעי מניעה) , אחריהם סבב הורמונלי בשילוב יחסי מין (pergoveris 150x 6 days, זריקת ovitrelle ביום 11, תמיכת אוטרוגסטן 14 ימים). הסבב נגמר בהריון לא תקין (לפי עליה הלא תקינה של בטא) והפלה טבעית בשבוע 6+.
1) מה המשך הטיפול המומלץ עברי לדעתך? בכוונתי לפנות ל ivf, אבל רופא פורית בקופה מסרב להפנות וטוען שזה לא יועיל, כי הבעיה היא לא בקליטת הריון אלא רק הגיל המבוגר ואיכות נמוכה של ביציות.
2) אם לנסות עוד סבב הורמונלי בשילוב יחסי מין-מה הייתה מוסיף/משנה בסבב שהיה לפני?
3) האם צריך לבצע הוסטרוסקופיה אבחנתית או מספיק אולטרסאונד תלת מימד בהנתן הרקע שלי?

תודה רבה שהקדשתה מזמנך

גיל הוא הפקטור הכי משמעותי בסיכוי להרות
עושה רושם שאת מאוד פוריה והבעיה שלך היא "רק " הגיל
בהנחה שהפוטנציאל השחלתי שלך תקין בוודאי שמומלץ IVF
כדי להנות ממכנה רחב של ביציות ולמצא את המונה האיכותי שיחצה את מחסום הגיל
אם הרירית הרחמית שלך תקינה במעקב הסטרוסקופיה אינה הכרח
בהצלחה

namnemani

New member
בדיקת זרע מקיפה לאחר ניתוח TESA

שלום,
האם לאחר ניתוח tesa מוצלח , שבו הצליחו להוציא זרעים רבים בתנועה, נהוג לבדוק את הזרע כמו בבדיקת זרע רגילה? כלומר :נפח, חומציות, ריכוז, תנועה, מורפולגיה, צמיגות וכו'
האם יתכן מצב שלמרות תנועתו של הזרע, למרות שיש הפריה ויש הריון תהיה הפסקת דופק עובר בשבוע 15 בגלל שהזרע לא תקין למרות שיש תנועה?
תודה רבה

TESA

זרע לאחר TESA נבדק איכותית ולא כמותית כמו בדיקת זרע רגילה
הסיכוי שהזרע גרם להפסקת הדופק הוא 10% ו 90% "האשם" הוא בביצית/אמא
בהצלחה

נועה312

New member
פרוגסטרון גבוה לפני ביוץ

שלום ד"ר בר-חווה ותודה על האירוח.

מטופלים בגלל בעיית זרע קשה (ב3.5 השנים האחרונות ריכוז של עד 2 מיליון ומורפולוגיה 0). בתחילת הטיפולים לפני 5 שנים היה ריכוז בין 5-7 מיליון למיליליטר והתחלנו עם הזרעות על בסיס טבעי בלי תמיכה. הFSH באותו זמן היה 6 (השנה בגיל 35 הוא היה 8 ביום ה3 למחזור) וב2 ההזרעות הראשונות הפרוגסטרון היה תקין לגמרי לפני ביוץ. בהזרעה השנייה היה הריון כימי שנפל בתוך כמה ימים ומאז הפרוגסטרון לפני ביוץ התחרפן והגיע לערכים של בין 6-10.
באמצע הריון הטרוטופי מההחזרה הרביעית (החזרת מוקפאים של השאיבה השנייה) שנגמר בהפלה טבעית ואחריה מטוטרקסט לסיום החוץ רחמי, וילד בן שנתיים מהחזרת טריים בשאיבה השלישית (הראשונה עם מיון זרע).

השאלה - מה הסיבות לפרוגסטרון גבוה לפני ביוץ במידה ולא מדובר ברזרבה שחלתית נמוכה ואני לא פוליציסטית? (יש לציין ששחלה אחת התגלתה כמגדלת שרשראות זקיקים בטיפולים עם הורמונים)
אם 2 הריונות ולידה לא עזרו לפרוגסטרון להתאפס והוא היה 10 בפרופיל ההורמונלי ביום השלישי למחזור השנה, האם יש איזשהו סיכוי שהוא יסתדר בהמשך?

פרוגסטרון גבוה

אם הפרוגסטרון גבוה בפרופיל ההורמונלי
כדאי לעבור ייעוץ אנדקורינולוגי מסודר כולל סונר לאדרנלים
בהצלחה

hadari31

New member
ד"ר בר חוה הנפלא, תודה רבה על הכל :)

בזכותך בהיריון. תודה רבה.

מאיה 2109

New member
ד"ר בר חווה שלום

קודם כל תודה רבה על המענה על כל השאלותנו.
אני בת 44, בעבר 2 הריונות ספונטניים עם לידות תקינות והריון מחוץ לרחם אחד שבו הוסרה חצוצרה ימנית.
בבדיקת צילום רחם : גודל הרחם תקין, בועת אויר בחלל - מה זה אומר?
חצוצרה שמאלית - עם התעבות סידלקטית קלה, פיזור של חומר ניגוד באופן מקומי. מה זה אומר?
בדיקה הורמונלית: FSH-6.6, AMH-0.25, E2>100, P>0.8.
בסבב ראשון - מנופור 300 יח', אלנובה חד פעמית, צטרוטייד, אוביטרל ושאיבה.
היו רק שני זקיקים, צד שמאל ריק, צד ימים שתי ביציות - הפריה 1 עובר בדרגה 1, הריון השתרש והופסק בשבוע 5. רירית רחם 9.
בסבב שני - מנופור 450 יח', אלנובה חד פעמית, צטרוטייד אוביטרל ושאיבה.
גם כאן, שני זקיקים, שמאל ריק, ימין - ביצית 1, הפריה 1, הריון כימי.
סבב שלישי - אותו פרוטוקול, 6 זקיקים, צד שמאל 3 - ריקים, צד ימין - 3 ביציות, הפריה אחד, העובר הפסיק להתפתח ביום 3 ולא הוחזר.
החודש אני בהפסקה, אבל בכל זאת הרופא שלח אותי למעקב זקיקים.
והיום יום ה-10 למחזור שוב פעם 6 זקיקים בגדלים 11-8, רירית 6 מ"מ ומעט נוזל ברחם.
1. אשמח לתשובה בנוגע לצילום הרחם - האם זה אומר שאין סיכוי להריון טביעי?
2. האם בגלל גילי ולפי מה שהיה בסבבים קודמיים אין טעם להמשיך עם הטיפול ולעבור לתרומת ביציות?
3. אם אבחר כן להמשיך בטיפול - האם מומלץ לשנות פרוטוקול? להוסיף עוד משהו?
4. מה זה אומר שיש מעט נוזל ברחם? הרי הביוץ טרם היה והזקיקים קטנים - יכול להיות טעות של הטכנאית?
5. האם יכול להיות שהחצוצרה הפגומה גורמת לכך שצד שמאל לא מניב ביציות והיית ממליץ להסיר אותה? הזקיקים המובילים תמיד בצד שמאל ותמיד ריקים. מה יכולה להיות הסיבה לכך?
סליחה על זה שזה ארוך מדי, ותודה מראש על התשובות.

נוזלים בחלל

אם יש בעיה מכנית כמתואר (בועות האויר הם ארטיפקט ולא בעיה)
יש מקום לשקול כריתת החצוצרות
ולפי התגובה השחלתית שלך לעבור לטיפול מבוסס מחזור טבעי וגם אם עוברים לתרומת ביצית לעשות זאת בהתבסס על המחזור הטבעי שלך
בהצלחה

איימי7744

New member
אי הצלחה

ד"ר חוה שלום, בקצרה אנסה לספר אנחנו בני 30 המוקדמות ונשלחנו ישירות לivf בגלל בעיית זרע. עברתי כבר 2 שאיבות ו3 החזרות (מקפוא ביום 5) וללא הצלחה. בכל שאיבה בממוצע היו 17 ביצויות ומחצית בשלות ומחצית מזה הפריות (icsi).
בצילום רחם רשמו כי חצוצרה אחת סתומה. נכון לעכשיו עבתי לאחר 3 כישלונות לבה"ח אחר ונמצאת לפני שאיבה מס 3.
אשמח לדעת למה לא מצליח להשתרש, האם כדאי לעשות עוד בדיקות? אציין כי פעמיים המחזור התחיל למרות התמיכות שקיבלתי ביום בדיקת הדם.
אודה למענה

כשלונות חוזרים

בגילך את אמורה לקלוט בלסטוציסט יחסית מהר
ולכן כשלא הולך כדאי לבדוק פקטורים מפריעים אפשריים
כגון הדרוסלפינגס, בעיות קרישה, בלוטת תריס, נוגדנים עצמונים, חלון השרשה, עובי רירית, מבנה חלל
בהצלחה

שירלי 666

New member
דר בר חוה

רוצה לשאול על הצד הבא - היריון אחרי ivf....
האם היית ממליץ לבצע בדיקת סי שלייה ומי שפיר או אחת מהו ?
(בהנחה שגנטית אין בעיות שנמצאו ובדיקות הסקר יצאו תקינות. בת 36.)
תודה מראש!!!

מי שפיר

תפיסת עולמי היא שכל אחת צריכה לעשות דיקור מי שפיר כולל צ'יפ גנטי
מכיוון שבכ 1% יכולה להתגלות מחלה משמעותית שלא ניתן לאתרה באף דרך אחרת ואינה קשורה כלל לבדיקות הסקר
בהצלחה

שלום רב!

בת 44,
3 טיפולים אחרונים הפיקו 2 עוברים / 1 עובר, לא היו הפריות,
טיפול אחרון - 600 פרוגבריס, אחרי 10 ימים הופסק הטיפול - לא היתה תגובה
שחלתית (ראו רק זקיקים קטנים, שלא נמדדו).
הטיפול הופסק.
האם יש משהו שיכול לעזור? האם כדאי לבקש פרוטוקול ארוך?

תודה רבה!

(לפני כן היה הריון כימי, בבית ילדה מטיפולים)

שאלה נוספת בבקשה,

האם פרופיל הורמונלי בווסת שאחרי שהופסק טיפול - יהיה אמין?
&nbsp
&nbsp

פרופיל הורמונלי

אין כל משמעות לפרופיל ההורמונלי
מעצם הפסקת הטיפול המסקנה היא שאין מקום להורמונים מראש
בהצלחה

מחזור טבעי

במקרים כאלו יש מקום לטיפול מבוסס מחזור טבעי
או לעבור לטיפול בעזרת ביציות צעירות (תרומת ביצית)
שגם אותו ניתן לבצע בהתבסס על המחזור הביוצי הטבעי
בהצלחה

אינדי88

New member
שלב לוטאלי קצר

שלום דר בר חוה היקר,
אני פוליציסיטית, בבית יש לי ילדה מהזרעות בשילוב הורמונים.
כעת מנסים להרות שוב. בנסיונות הנוכחים נראה שלב לוטאלי קצר ואני מקבלת מחזור לאחר כ9-10 ימים מהביוץ.
בהזרעה האחרונה שבוצעה בדקתי הורמונים כשבוע לאחר הביוץ ויצא פרוגסטרון 18.4. על אף תמיכת קרינון 1 ליום. קיבלתי מחזור לאחר 11 יום מהביוץ והיה הריון כימי.
שאלותיי:
1. למה פתאום יש שלב לוטאלי קצר כשאף פעם לא היה לפני כן?
2. האם זה קשור לחוסר האיזון ההורמונלי שחוות נשים עם שחלות פוליציסטיות והאם שינוי תזונה יוכל לעזור לכך?
3. האם ההריון נהיה כימי להערכתך כתוצאה מפרוגסטרון נמוך?
&nbsp
תודה רבה!

למעלה