שרשור צילומים אהובים עליכם

sagiKor

New member
אם כבר, אצלנו זאת דווקא תמונה אחרת

דגל הדיו
צילום: מיכה פרי

lightflake

New member
יש הבדל בין כיבוש אילת לבין כיבוש ירושלים

וצילום הצנחנים בכותל... עם ישראל (ולא משנה איפה אתה על המפה הפוליטית) חיכה לרגע הזה 2000 שנה בגלות....
אז אמנם ויזואלית זה יותר דומה אבל "אייקונית" לדעתי הראשונה בספירה אחרת...

lightflake

New member
דווקא התחלנו עם טביעת רגל על הירח... אגב יש גם צילום הדגל

על הירח... אחת ה"הוכחות" של חובבי הקונספירציות שטוענים שמעולם לא הייתה נחיתה על הירח היא שהדגל נראה בוידאו כאילו מתנפנף ברוח... הבעיה היא שעל הירח אין רוח חח...

xfwind

New member
דגל הוא סמל בעצמו. צילום הנפת דגל מועמד מוצלח כאייקוני

xfwind

New member
Chet Baker

צילום של Dragan Kaludjerski.

Chet Baker: אמן ענק וטרגדיה מתמשכת.
אללה ירחמו.

אחד הצילומים החזקים בעיני של בייקר - אני חושב שזה מקפל בתוכו הרבה רבדים של עוצמה וחולשה.

ולמי שתוהה: גוגל....

lightflake

New member
קודם כל
על היוזמה! כאלו דיונים זה מה שחסר פה!!

אני כל פעם מחדש מתרגש לגלות צלם נוסף שאני מתחבר לצילומיו... האחרון ביותר זהו סול לייתר Saul Leiter וואו! אילו קומפוזיציות לא קונבנציונליות! שעובדות ! פרצופים חתוכים, חצאי אנשים, חלקי מטריות אדומות... מלא צילומים מבעד לחלונות רטובים ומסכים שמשנים או מסתירים את מה שמצולם... והכי חשוב הכל מצליח להוציא אסטטיקה ויופי מתוך סיטואציות הכי בנאליות של יום יום... (האמן כאלכימאי...)
(כתשובה לרביב מלמעלה) לא כל צילום צריך להעביר מסר פוליטי או חברתי או אנושי או בכלל מסר כלשהו מעבר ליופי הטהור שנמצא בכל דבר...
&nbsp
בקיצור ממליץ מאוד לעיין בצילומים שלו, אי אפשר להעביר הכל עם תמונה אחת אבל הייתי חייב לבחור אחת
&nbsp
(למי שלא רשום באתר מאוד פשוט וכדאי להרשם דרך גוגל או פייסבוק)
https://www.pinterest.com/lucebleue/saul-leiter/
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
צלם ענק

שזכה לעדנה והכרה מחודשת לפני מותו.
חפש את הסרט עליו In No Great Hurry

lightflake

New member
תודה. אני אשכיר אותו, מצאתי את הטריילר ביוטיוב, בנאדם כלבבי!

lightflake

New member
קניתי זה רק 8.99 דולר...

https://innogreathurry.vhx.tv/products
&nbsp
אגב רציתי לקנות את הספר של ברסון The decisive moment... כאלף שח! והספרים של קודלקה גם מאות ואלפי שקלים! זה בשבילי מוגזם.... בסוף מצאתי שני ספרים של קודלקב באיביי יחסית במחיר נורמלי, אחד שהוא צילם בישראל-פלסטין wall ושני Josef Koudelka - monography - 2002 וגם יש ספר אחד זול באמזון אז הזמנתי.... אתה מכיר מזה משהו? הכי מעניין אותי זה שהוא צילם לא מזמן בארץ, ולמה למען השם זה כזה יקר?
&nbsp

lightflake

New member
עוד תמונה מאוד מיוחדת ...

פורטרייט של סטרבינסקי של הצלם ארנולד ניומן

למעלה