אתגר השבוע 12-18/11/2017

KallaGLP

New member
תודה על השיפוט וההשקעה.

כדי להבין טוב יותר את הנושא, רציתי לשאול לגבי שתי התמונות הבאות האם הן לדעתך מספיק מינימליסטיות. כי כשניסיתי להבין את הנושא אז מצאתי תמונות שבהן יש כמה גווני רקע ודמות קטנה או מעט גווני רקע ודמות גדולה, למשל, ואני לא בטוחה שאני סגורה עד הסוף איפה עובר הגבול.
למשל, בקישור הבא בחלק מהתמונות יש לא מעט גוונים.

lightflake

New member
אוהב את זו, הרקע מושלם, משהו בשולי הכנפיים של העיט נדפק

לא יודע אם זה בכלל העריכה או מה... בתמונה הקודמת לטעמי הקומפוזיציה טובה אבל משהו בצבעים נראה מלאכותי וגם בכללי היא פחות מעניינת לי...
&nbsp

KallaGLP

New member
גם בעיניי היא פחות מעניינת, בגלל זה לא הכנסתי אותה לאתגר.

תודה.

sagiKor

New member
את מכירה את זה ש...

שואלים ילד כמוה הוא אוהב את אמא/אבא?
והתשובה זה "ככה" עם פריסת ידיים להמחשת גודל כלשהו.
מה שאני רוצה לומר שלמינימליזם אין ערך מדיד, תמונה אחת יכולה להיות יותר מפורטט ואחרת פחות. וכל אחד מאיתנו יכול להציב את הסף מבחינתו איך הוא רואה מינימליזם.
הגישה של מינימליזם היא העברת המסר/הנושא בכמה שפחות פרטים. צבע זה פרט, השאלה היא האם הוא דומיננטי והופך לעוד אלמנט בתמונה או האם הוא שקט.
בקישור שהבאת יש כמה תמונות שאני חושב שפחות מתאימות להגדרה הבסיסית של מינימליזם ואחרות שיותר מתאימות.
שתי התמונות שצירפת לגמרי עוברות כמינימליזם אם כי תסכימי איתי דאם השניה הייתה נראית כך אז המינימליזם היה חזק יותר

KallaGLP

New member
ראשית, תודה על התשובה.

שנית, ברור לי שזה גם עניין של ראיה אישית, ולכן שאלתי לדעתך, ואני מודעת לזה שמישהו אחר אולי היה רואה זאת אחרת.
שלישית, לגבי התמונה השנייה: אכן, אבל אז לא היו רואים שמדובר בתחילת השקיעה, שלדעתי האישית זה די מוסיף לתמונה, במיוחד לאור העובדה שסתם תמונות של ציפור עפה יש הרבה והרגשתי שצבעי הרקע מוסיפים עניין כלשהו. כלומר, אפילו אם רוצים לעשות תמונה מינימליסטית, השאלה איפה מתפשרים בין רמת חוסר הפירוט לבין אובדן אלמנטים מסוימים בתמונה.
למשל, בקישור שהבאת עם הסבר מה זה מינימליזם, יש לפחות תמונה אחת שלא נראתה אפילו לי כל כך מינימליסטית, כי יש בה שילוב של הרבה פרטים חדים, צבעים חזקים, ריבוי מרצפות, וגם גודל די משמעותי של האובייקט המונח עליהן, אבל בכל זאת נתנו אותה כתמונה יצוגית למינימליזם.
אני חייבת להודות שזה די מבלבל, ושכנראה גם אשאר קצת מבולבלת.

בכל מקרה ברור לי עכשיו שעדיף היה כנראה לשים את שתי התמונות האחרונות כיותר מתאימות לאתגר, ובאמת התלבטתי, אבל שתי הראשונות נראו לי יותר מעניינות בסופו של דבר.

lightflake

New member
תודה על השיפוט וההשקעה

במתן ביקורות בעלות טעם ומתורבתות

וברכות לזוכים.

אילן די

New member
תודה על הביקורת על כל תמונה.

ועל המקום השני.
(ועל ההתנסחות בכל תגובה)

enigo

New member