תוספת חדשה לתת אוסף

לא מצליחה להבין.מה זה ה'ניחא'?ואם זה לא היה פרטי זה לא ניחא?

אני חייבת להעלות לפורום?הרושם שלי היה, ומתנצלת אם אני טועה, שזה היה ניסיון לבדוק [לקבל הוכחות] אם זקו באמת דאג למצוא לי את זה. ככה זה נראה.

לא כ"כ הבינותי מה האוסף ומה גדרו

ביני לביני קיבלתי בדרך נס כרך 1948 של השבועון "דבר השבוע" (חסר משום מה דליון 4, וב- 2-3 מקומות גזרו תמונה). נכון שמכוון פוליטית אבל משקף תקופה ובעיקר מלא בתמונות ופרסומות.

הנה מציאה מעניינת מתוך הספר

כנראה שהJפוסט שהיה עיתון בוקר מיהר לפרסם את הטלקס שהופץ ע"י הגרמנים לקראת חצות בטרם הובררה הטרגדיה.
** אבל מה שמוזר עוד יותר, בעיתון שיצא למחרת אין ולו מילה אחת המסבירה את הטעות החמורה (לפחות לא בעמוד הראשון שגם מופיע בספר)

ודבר נוסף שלמדתי

שרק בסוף אפריל 50 השם שונה מפלסטין פוסט לגרוזלם פוסט.
מעניין מדוע זה לקח שנתיים.
מה אתם אומרים?

אספן 3

New member
זה באמת מוזר

כנראה שבאותו זמן לא ייחסו לשם "פלסטיין פוסט" משמעות מיוחדת ופשוט המשיכו איתו גם אחרי קום המדינה. לפי ויקיפדיה גרשון אגרון, לימים ראש עיריית ירושלים, שהיה עורך העיתון באותה עת, שינה את שמו ב-1950 ל"ג'רוזלם פוסט" בהקשר של התנגדותו להעברת העיתון מירושלים לתל אביב.

ז ק ו

New member
וזה עוד לא הכל

בתחילה, עם הוסדו היה שם העיתון ג'רוזלם בוליטין, או פלסטיין בוליטין. אחר כך הוא שונה לפלסטיין פוסט. והא שכן ברחוב הסולל.זה היה השם של המו"ל של העיתון.
בשלב מאוחר יותר שונה שם הרחוב ל"החבצלת" גם שם של עיתון.

וזה גם עוד לא הכל - מייסד החבצלת, דב פרומקין, היה אביו של גד

פרומקין שהיה השופט היהודי היחיד בבית הדין העליון של המנדט. הפריטים שהעליתי לאחרונה בשרשוק, הם של נכדתו, אשר גרה בתקופת לימודיה בירושלים בבית החבצלת המפורסם...אחד הבתים המרשימים והיפים בירושלים דאז שעדיין עומד על תילו אם כי עבר שינויים לאחר מכירתו לישיבה.

גד פרומקין אכן ידוע,

ברשותי סדרת שיחות מרתקת מרשת'א על המחקר בהתפתחות המשפט בתקופת העותומנים ותחילת המנדט וזכורני שגד מוזכר בה לא מעט.
יפה שהתחלתי בפריט חדש והגענו לנכדתו של פרומקין והיד עוד נטויה.

מסתבר שנושאים שונים חוזרים במחזוריות... ולאסיק -

ראה את תחילת השרשור שזקו צירף - בול המודבק ישירות ע"ג העיתון שנשלח למנויים. גם על זה דנו באחד השרשורים בימים האחרונים.

למעלה