אירוויזיון 2019: חצי גמר 2 - הניתוח שלכם

זה לא רע אבל זה פשוט לא מה

שהסטודיו יוצר. וכל ההייפ סביב השיר הזה זה רק בזכות הסטודיו. בלייב התחושה היא שהעסק מתמוסס. ככה לפחות אני מרגיש.

Rori90

New member
חייבת לציין שההתחלה פחות טובה

קצת נבהלתי אפילו וחשבתי שהביצוע באמת הולך להיות חלש אבל הוא אפילו השתפר והיה עוצמתי לא פחות מהסטודיו (לדעתי). הגירסא הזו היא אקוסטית ועל כן, ברור לגמרי שזו לא תהיה הגירסא שתהיה באירוויזיון ודאנקן הולך לעבוד המון על ההופעה עצמה. התרשמתי ממנו שהוא זמר ממש ממש טוב שמצליח להעביר רגש בשירה שלו והקול שלו מצוין.
ועדיין, כרגע הניצחון שלו בכלל לא נראה לי ודאי ולא בגלל הביצוע הזה אלא כי יש את השירים של איטליה (הפייבוריט שלי עד עכשיו) ושוויץ שהולכים לתת פייט רציני.

schweine

New member
תשמע שוב את השירים שזכו. אף אחד מהם לא שר נקי

או כמו בקליפ. וזה בסדר.

אפחד לא מוגדר כסביר והעיקר-

בכולם הוייבים והעוצמות עברו גם על הבמה. זה בכלל לא ויכוח.

זהו - מסתבר שכן

האירוויזיון בכל זאת אירוע גדול שמעניין את הציבור, והציבור הכללי כן מחפש את השירים ביוטיוב ושומע לפני, גם אם זה רק פעם אחת, ולעיתים גם לא מגיעים עד סוף השיר, כי הרי הם לא ממש חובבים, סתם מתעיינים, אבל מסתבר שהאירוויזיון נהיה כל כך גדול שזה כבר מעניין אנשים לבחון שירים ביוטיוב.

schweine

New member
אבל עד שהאירו הגיע הם שוכחים את השיר והם לא ישוו את הלייב

לסטודיו כמו שאנו החובבים שחורשים על הסטודיו לפני עושים כל שנה.

הם לא שוכחים את השיר !

אדם שאוהב שיר מסויים, ימשיך לשמוע אותו להנאתו, וימיר אותו לפלייליסט שלו, אפילו אם הוא מזימבבוואה או מהאירוויזיון. כיום המצב הוא שאותו אדם כבר לא מתבייש לשמוע במחשב בעבודה שיר מהאירוויזיון, כי האירוויזיון אמנם עדיין נחשב טראש, אבל טראש שלגטימי לאהוב (זה כמו לאהוב אוחצ'ות). כמובן שאין מה להשוות בין אנשים נורמטיבים אלינו חובבי האירוויזיון. וגם ברור ששיר שלא תפס אדם נורמטיבי מהשמיעה הראשונה ישכח (סביר להניח שגם לא תהיה לאותו אדם סבלנות בכלל להקשיב לשיר עד סופו, ואז כמובן יפסל גורלו).

שנה שעברה הייתי ב-Israel Calling בכיכר, ונדהמתי לגלות ש...

... כל האנשים מסביבי מכירים חלק גדול מהשירים בעל-פה. הם שרים יחד עם המזרים, חודש לפני האירוויזיון עצמו. ואני ותיק בעיניינים, אני אמור להכיר את כל החובבים. אבל אלו לא היו חובבים כמונו. אני מקטלג אותם כאלו שזה פשוט עניין אותם, ולכן הקשיבו והפנימו את השירים ואפילו בחרו לעצמם פייבוריטים (אמנם לא מדרגים הכל כמונו). העולם השתנה והזמינות יוצרת הרבה עניין גם אצל נונ-חובבים.

אחרי האירוויזיון, זה בטח לא מעסיק אותם יתר השנה, סביר להניח שהכניסו לעצמם שלוש-ארבע שירים לפלייליסט, אבל לא חזרו לצפות בהופעות ביוטיוב. אבל אני בטוח שעכשיו הם מתעדכנים שוב לראות מה אוהבים ומה לא.

הדברים אינם כמו שהיו לפני עשור

snier 1991

New member
נראה חצי די ברור על פניו

מזכיר את החצי של נטע שנה שעברה, ריכוז של רוב הפייבוריטים שפשוט יעלו כולם. מדובר פה בפייבוריטים שהם מדי חזקים בשביל שיצליחו להפתיע אותם. תמיד בחצאים הללו, הפייבוריטים שואבים את כל הקולות החופשיים ואין ממש מקום להפתעות.
&nbsp
נכון להיום אמורות להיות שבע מדינות שישייטו לחצי גמר: שוויץ, הולנד, ארמניה, רוסיה, אזרבייג'ן שבדיה ונורבגיה.
&nbsp
יש פה פייבוריטים שהם מספיק חזקים שזה לא ישנה זהות המדינה: שוויץ הולנד
פייבוריטים ממדינות חזקות: נורבגיה, רוסיה ושבדיה.
יש פה שתי מדינות חזקות מסורתית עם שירים שאמורים להיות מספיקים לעלות בוודאי בצל מפה די אוהדת בחצי: ארמניה ואזרבייג'ן.
עד כאן 7
&nbsp
יש שישה שירים עם אספרציות לעלות לגמר:
שיר חלש ממדינה חזקה עם מפת מדינות יחסית אוהדת: רומניה
דנמרק עם גוש מאד תומך שלדעתי יצליח בקהל כי זה נורא קליט וסכריני (נורא דומה לדנמרק 18). בשנה בלי נוכחות נשית, בחצי בלי נוכחות נשית, ובוודאי לא של שירים שמחים אני לא רואה את מודח.
מלטה שתזכה לבוסט מהשופטים ומדורגת יחסית גבוה בהימורים עם שיר יחסית לשנתון חזק.
זה העשיריה ההגיונית, שהדחה אפשרית תגיע מכיוון רומניה
&nbsp
ויש פה עוד שלושה שירים שנמצאים באזור של בין הדחה לעלייה לפני הבמות:
מקדוניה - אולי ההפתעה היחידה שאני יכול לראות כרגע. השיר יכול לדבר להומואים, ולהיות עם הופעה נכונה איום עם תמיכה של 48 נקודות מאלבניה וקוראטיה. אבל בגלל הפייבוריטים זה לדעתי הולכת להיות מהשירים הללו שמקבלת בין נקודה לחמש מכל המדינות כמעט, אבל בלי ניקוד גבוה בכלל פרט לשכנות מהבלקן ואז היא מסיימת בין 11-13 והולכת הביתה.
&nbsp
מולדובה - תפגע משיר חלש יחד עם שנה חזקה של רוסיה ונוכחות של האזרים וארמניה שהן מהצד המזרחי של רוסיה אז לבטח יהיו קרובות יותר אחת לשנייה, מה שמותיר אותה עם לכל היותר המדינה שמקבלת 12 בממוצע מכל מדינה בגוש במקרה הטוב, וזה לא יספיק לשיר בלי שום אפיל ממדינות חיצוניות.
&nbsp
אירלנד - יש פה את בריטניה, אבל קולות חופשיים ילכו פה לפייבוריטים הכבדים (הולנד, שוויץ, שבדיה, רוסיה ואולי נורבגיה) מה שלדעתי יסייע לאחרות.
&nbsp
&nbsp
הופעה חזקה של אחת מהמדינות שלא נמצאות בעשיריה כרגע, לכל היותר תעיף את רומניה. מה שלא נראה לי כי אני יותר מאמין להופעה חזקה מרומניה מאשר מקדוניה או אוסטריה. אז זה יהיה חצי שלא יהיה הרבה מה לדעבר עליו.

Angry Beaver

New member
ניתוח מעולה

אכן סמי יחסית קל לחיזוי:
&nbsp
נורווגיה
שוודיה
רוסיה
אזרבייג'אן
ארמניה
הולנד
שווייץ
הן עולות יחסית ברורות.
מאמינה שיעלו בנוסף:
אלבניה
מקדוניה
דנמרק
&nbsp
כל היתר נשארות בחוץ (ובצדק רב).

ניתוח מעניין שנראה לי מאד הגיוני, כפי שכתבת.

כששוב רומניה היא השאלה הפתוחה

עiמר

New member
מאוד נהנתי לקרוא

אני חושב שלדנמרק בכלל יהיה מקום של כבוד בעשירייה הראשונה השנה אבל אני אחכה עם זה לתחרות ההימורים הרשמית של הפורום.

אני מקווה שהרוקיסטית ה"חושנית" מרומניה תשאר בסמי, די יש גבול. לרוק נשי אף פעם לא הייתה עדנה גדולה באירו וזה משליך קצת גם על ארמניה שמבחינתי לא בטוחה בכלל עם שיר שהוא גם אינו פופ טהור וגובל ברוק מבולגן.

זה לא יאמן עד כמה האירוויזיון השנה הוא זכרי בבסיסו, לא שיש לי בעיה עם זה כמובן, אבל הלו מישהו צריך לזכות בפרס ברברה דקס השנה, חסרות לנו כאן כמה שמלות צבעוניות.

schweine

New member
בהתחלה התבאסתי שקניתי כרטיס לסמי 2 אבל בסופ"ש הסמי

קבל כמה שירים טובים וואלה הפך לסבבה לגמרי.
&nbsp

אין לי מוג מי משתתף בכל חצי גמר

בדרך כלל בתקופה זו אני כבר יודע בע"פ איזו מדינה משובצת היכן, אבל השנה פשוט לא! אולי זה מכיוון שישראל לא משתתפת בחצי גמר, ואני לא חייב לנתח מול מי אנו מתחרים ומה הם הסיכויים לעלות, ולכן לא התעמקתי בזה.

עiמר

New member
מאוד מזדהה איתך בקטע הזה

השנה אני בשיא הניוטרל ופשוט נהנה בלי שום לחצים ודאגות מיותרים.

חצי גמר 2 משאלת לב

העולים שלי לגמר הם:
אלבניה
שוויץ
אזארבייגאן
מקדוניה
נורווגיה
רוסיה
הולנד
שבדיה
נשארו 2 מקומות לאכפתלימי

Rori90

New member
עושה רושם שזהו "סמי המוות" השנה

עוד לא שמעתי את כל השירים בסמי הזה (ובכלל את כל השירים) אבל כרגע מי שיעלו לדעתי מהסמי הזה הם:
1. הולנד
2. שוויץ
3. רוסיה
4. נורבגיה
5. שבדיה
6. מלטה
7. ארמניה
8. אזרבייג'ן
9. מקדוניה
10. דנמרק

* אם מקדוניה אכן תעלה, אשמח מאוד בשבילם (הם לא היו בגמר כבר 7 שנים). השיר שלהם לפני שנתיים היה נהדר, שנה שעברה היה שיר טוב שנהרס עם הופעה גרועה והשנה עושה רושם שהם יכולים לעלות על הקשקש

למעלה