שרשור בוקר היום ה-13 בעיר 2025

poseidon111

Active member
לא בדיוק. נטע נתנה סכום לא קטן לשרי מה שלא הקנה לה את

נאמנותה. זה לא ערבון לנאמנות אלא הימור מושכל. יתרה מזו, גם לו היה נותן 4000
שקל היה משיג את אותה תוצאה שרצה להשיג.
גם נקודת המוצא שבה סמי ודודו היו חברים נאמנים בגלל הפתיחה הינה השערה במיוחד לנוכח התחומים המשותפים לשניהם בלבד מה שמבטיח, לפחות בתחילה, סוג של ברית אינטרסים. נראה לי שגם לו יוסקה היה מכניס את סמי כל שכן שסמי לא היה נזקק לחסדי אחרים הם היו הופכים לצמד שם. מנטליות משותפת...
לי, בניגוד לך, יש את הרושם שדודו פשוט רוצה לחיות את החיים הטובים שלו, אין לו משנה סדורה מבחינה אסטרטגית אלא אם כן מחשבות על תרומות אקראיות שיעזרו לו לצוף נחשבות לאסטרטגיה.

רגע, עד כמה שאני זוכרת, נטע נתנה את ה-2,000 ללימור

אלא אם כן הזיכרון שלי על הפנים ואני כבר לא זוכרת כלום

והאמת היא שגם אני בהתחלה, לפחות בשבוע הראשון, הייתי בטוחה שדודו בא
לעשות חיים וליהנות ממה שהמשחק הזה מציע, קרי מסעדות שף וסוויטה ורביצה עם פיג'מה כל היום. את השיחות האסטרטגיות שהוא ניהל עם סמי, השתדלתי מאוד לא לשמוע. לא יכולתי לסבול את השיחות שלהם. אבל עכשיו שהוא לבד, אכן הוא מדבר עם יותר אנשים אבל גם כאן נושא השיחה שלו נסוב כל הזמן סביב האסטרטגיה והכספים. אני לא יודעת אם יש לו משנה סדורה מבחינה אסטרטגית אבל בהחלט האסטרטגיה מעסיקה אותו 24 שעות וזה נורא בולט עליו.

רינתי77

Active member
נטע נתנה לשרי כסף בכניסה ולמעשה הכניסה אותה לעיר.

בבחירת הקהל ,נטע נבחרה ושרי לא. אבל ממש מרגע הכניסה לעיר לא הייתה מי יודע מה אינטראקציה ביניהן.

אה נכון שכחתי לגמרי מהכסף שנתנה לשרי בכניסה

באלוהים, הזיכרון הולך ונמחק

אבל אני מסתכלת על זה כמו על חצי הכוס המלאה,
קמה בבוקר כל יום ומתחילה לגלות את העולם מחדש

אבל עכשיו ברצינות,
אני יודעת גם למה שכחתי את זה, כי כמו שאמרת, אין מי יודע מה אינטראקציה ביניהן ולכן שכחתי. נטע מיד התחברה להודיה ולסיגל וכמעט שבוע היא לא התקרבה לבנות האחרות.

Rodrik Harlaw

Active member
ברור שזה לא ערבון לנאמנות

אבל ככל שהסכום יותר גדול, זה כן נותן מקדם ליחסים יותר טובים.
להבין שהכסף הוא זה שפחות חשוב מהחברות (דווקא במשחק שבו מודח מי שיש לו הכי פחות כסף ומנצח מי שבסוף העונה יש לו הכי הרבה), ואז לוודא שהחברות הזו תתממש ע"י זה שאתה נותן סכום שכמעט בטוח יאפשר אותה (הוא לא יכול היה לדעת ש-4K יספיקו לסמי להיכנס), זה מה שאני קראתי לו אינטואיציה סוציאלית מעולה ואתה קראת לו ניחוש מושכל. הוא ניחש שיהיה לו קשר טוב עם סמי מהת"ז/הייתה לו אינטואיציה שקשר עם סמי יהיה טוב למשחק שלו ושווה את הכסף.

לנטע זה עבד פחות בדיוק מהסיבה הזו - שרי שונה ממנה. היא השקיעה את הכסף במניה פחות טובה. בנוסף, היא לא דאגה לטפח את הקשר ביניהן בימים הראשונים כשהמומנטום של הנתינה היה הכי חזק (במקום זה היא התבודדה עם 2 הבנות). לעומתה, דודו מימש את ההשקעה.

לא כתבתי שיש לו משנה אסטרטגית סדורה לכל המשחק - התייחסתי רק לאינטואיציה הסוציאלית (וגם שם סייגתי עם "חלק"). אם כבר, כתבתי כמה הוא לא יודע לקבל החלטות מסויימות במשחק. אני לא חושב שהוא אסטרטג גדול, אבל הוא כן בא לשחק ובניגוד לאחרים לא מסתיר את זה.

poseidon111

Active member
"אבל ככל שהסכום יותר גדול, זה כן נותן מקדם ליחסים יותר טובים

לא בדיוק.
ראה יחסי דומיניק וג'ו עם סכום הרבה יותר נמוך.
"לנטע זה עבד פחות בדיוק מהסיבה הזו - שרי שונה ממנה".
זה בדיוק מה שכתבתי. כסף קונה סיכוי לחברות ולא יותר מזה. אתה מתייחס לכסף הזה כאל תעודת ביטוח שדודו קנה אך גם הוא לא יכול היה לדעת איזה סוג של מניה הוא סמי. לעניות דעתי הוא בכלל עשה זאת למען סימפטיית הצופים יותר מאשר רווחתו של סמי.
איך שמסתכלים על זה ההשקעה בסמי לא השתלמה אם לוקחים בחשבון את ההשקעה הראשונית פלוס התוספים שלאחר מכן הרי פיננסית זה לא היה זה.
מבחינה חברתית הוא היה יכול להשיג את אותן תוצאות עם הרבה פחות השקעה מצידו.
חכם גדול הוא לא אם כי קרדיט על כך הוא מקבל.

Rodrik Harlaw

Active member
כן, זו המשמעות של מקדם

ביחסים הספציפיים בין אותו זוג. סכום X מדודו לסמי ישפיע יותר מאותו סכום X מנטע לשרי, כי זה רק מקדם - להתאמה בין הזוג יש את החלק שלה.
דודו ידע לזהות מי יהיה חבר שלו והטענה שלי היא שהחברות שלהם הייתה פחות חזקה אם למשל הוא היה נותן לו פחות מ-8K. סמי היה מרגיש פחות מחוייבות. לא תעודת ביטוח, אלא מקדם, כלומר גורם משפיע ולא גורם שקובע לבדו.
&nbsp
התייחסתי למעלה להשפעה על הקהל כחלק מהשיקולים.
&nbsp
דומיניק הכניס את מנואל, לא את ג'ו.
&nbsp
לא טוען שהוא חכם גדול. שנינו מסכימים שהיה שם ניחוש מושכל. אני לא מסכים שבהכרח היה יותר טוב לשים פחות כסף - התועלת ב-3 הגזרות (סמי, שאר הדיירים, קהל), הועילה לו יותר מה-4K הפרש בין ה-8K שהוא שם לבין מה שאתה טוען שהוא היה צריך להציע (4K)

poseidon111

Active member
הבנתי אבל מכיון שאנו חוזרים על עצמנו אכתוב רק את

הטענה המרכזית שלי והיא שאת אותו יחס דודו היה מקבל מסמי גם עבור הרבה פחות כסף.
העניין בן דומיניק לג'ו הוא דוגמא לכסף קטן שמועבר ושאינו בקורולציה ליחס המתקבל.
זה בניגוד לטענתך.
זאת בתמצית.

Rodrik Harlaw

Active member
הכסף יהיה פחות משמעותי בין אנשים פחות אינטרסנטים

זה שג'ו ודומיניק מתחזקים קשר טוב גם בקצת כסף שעובר ביניהם לא אומר שעם יותר כסף לא הייתה מורגשת יותר מחויבות. קח עולם מקביל וזהה בכל הפרמטרים ותשנה בו רק את זה - תגדיל בו את הסכומים בין השניים.
&nbsp
&nbsp
לשם הדיוק, בדיון הזה ב*מקדם* אני מתייחס לנתינה ש*קודמת* לאינטראקציה, כלומר לפני שיצא ל-2 להיקשר מהיכרות בעיר, כלומר הנתינה של הדו-קרב מפרק הפתיחה, שהרבה יותר משמעותית מסתם קניית פיג'מה, כי זו הנתינה שבכלל מקנה את הכניסה הראשונית לעיר, ובה סכום גדול "על עיוור" הרבה יותר מחמיא ומחייב.
במצב היפותטי בו הדו-קרב היה בין דומיניק לג'ו, סכום גדול יותר מדומיניק לג'ו היה יוצר יותר מחוייבות לדעתי בין השניים.
&nbsp
אני מסכים שאנחנו חוזרים על עצמנו. נסכים לא להסכים (לא רוצה לצאת משתיק, אז תגיב אם אתה רוצה לתקן במידה ולא הבנתי משהו).

פיננסית הוא גם לא הפסיד מההשקעה

&nbsp
ממה שראיתי הוא החזיר את ההשקעה שלו- סמי השאיר לו קרוב ל8,000 ש"ח אחרי שהודח, ובמהלך השהות שלהם בעיר הם נראה לי שהוציאו אחד על השני סכו"ם די שווה (אל תשכח שדודו ביקש מסמי בלילה הראשון לשכור את חדר המלון בעבור שניהם בסכום של 3,000 ש"ח).
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

מורבידי

New member
בדיוק. אין בעיה . הבעיה שרק בזה הוא מתעסק

בדיוק. אין בעיה. הבעיה שרק בזה הוא מתעסק.
האחרים תמיד זה מרגיש כמו לשבת בשיחת סלון איתם דיבורים על רומנטיקה טיולים בחול וכל מיני שיחות. ואז המצלמה עוברת לדודו וזה תמיד שיחה על כסף ומי מוביל ואיך מוביל ואסטרטגיה אסטרטגיה

עושה רושם של משימה מעניינת

משום מה, שלא נדע, זה מזכיר לי ספר שלמדתי עליו לא מזמן, "הדבר" של אלבר קאמי ואני רואה אותם וזה עושה לי צמרמורת.
בכל מקרה דודו עושה כל הזמן חישובי כספים. מעניין מה הם יעשו כדי לא לעבור את המשימה בהצלחה.

shouldistay

Active member
אין תוכנית מחר? בגלל אבודים?...

מעניין מאד
הם ירדו לשלוה פרקים בשבוע אני רואה (לפי לוח השידורים)

למעלה