Canon 6D Mark II

חכםפסח

New member
תקרא שוב - לא דרשתי כלום.

כתבתי שאני שמח שהוא לא מסוגל להסביר, והתכוונתי בדיוק למה שכתבתי.

אילן די

New member

מעולם לא טענתי לצורך

שלום
לא ראיתי שאתה מפנה שאלה דומה למי מגולשי הפורום הקבועים. מעניין למה?
אני לא צריך רכב עם מושבי עור לבנים, או עם מע' שמע משופרת. אבל אני רוצה.
צורך? אויר, מים, אוכל לקיום, קורת גג, בגד ללבוש ונעליים. מקלחת טובה אחרי יום קשה, שינה טובה, מנוחה, לצאת לשרותים זה צורך! אולי גם תפילה לנשמה.
לא ראיתי שמישהו פה מצלם למחיתו ומשתמש בציוד מיוחד לשם כך (צורך!).
לא ראיתי אותך מכוון שאלות כאילו לפלוני עם פוג'י או אולימפוס וגם למי שהזמין עדשות חדשות או רחפן. אז אנא ממך, רד מהמקום שאליו עלית ורד לגובה העיניים ותגיד לי למה זכיתי ממך לערגה הזו לצורך? איזה מהציוד שלך אתה "צריך"?

העדשה שאתה ממליץ לי בערך בגיל של ה-20D הקודמת שלי (ראה בביקורות).
לעומתה ה-85mm 1/4 ART של סיגמה נמצאת במקום אחר לגמרי בביקורות.
אז יתכן שב-VFM, ה-1.8 היא מציאה. אבל בשורה התחתונה זו לא עדשת PRIME.
אני לא מבין את הרצון לשים על גוף איכותי ויקר עדשות פחות איכותיות וזולות.
זה אולי מבקש הסבר?

גם הסיפור של צילומים לא ברור לי. כחובב, האם עלי להתאמן בצילום 4 שעות ביום כדי לענות להגדרה של "זכותי לכתוב בפורום"? ולצלם לפחות 8 שעות ביום כדי להעלות תמונה? גם את הנכד שלי אני מצלם מדי פעם ולא כל יום. עכשיו אסע לחו"ל אז בטח אצלם כל יום והרבה.

לגבי תמונות שמועלות לפורום: התמונות שלי טובות כמו של אחרים שהועלו. ולא, אין הפורום מאפשר שימור המידע והפרטים מפני שהעלתי קובץ של 5M והוא הוקטן ל-360K. (הקובץ המקורי היה קרוב ל-10M). בתמונה האחרונה (העגבניות) בהגדלה (Native Resolution) למסך 25" FHD עדיין רואים בחדות כל פרט. וזה עם העדשת 24-105 F4L II IS USM. אולי היא לא הכי טובה אבל היא טובה מקודמתה, ולא רעה בכלל על ה-5DmkIV.

חכםפסח

New member
תמשיך לשחק במילים, אתה עובד רק על עצמך.

אתה טוען שקנית גוף איכותי ויקר, ולא רוצה להתפשר על איכות העדשות שאתה מרכיב עליה. חזרת על זה בטענה שאתה קונה as good as it gets, המערכת טובה כמו הרכיב החלש ביותר בה, וגו'.

מה שאתה מסרב להבין הוא שהעדשה הזולה, ה 85mm f/1.8 יותר איכותית באורך המוקד הרלוונטי מה 24-105mm mkII שקנית, כי אתה לא מוכן להרכיב על המצלמה שלך עדשה פחות איכותית וזולה כמו ה 24-105mm mkI.

אני דווקא זורם איתך, ומעודד אותך לשים על גוף איכותי ויקר עדשה יותר איכותית, ואתה מרים את האף שלך בגלל שהיא זולה יותר.

מה שמוביל אותי לשאלה שלך: אני עונה לפוסטים שלך כי אתה דוגמא יפה לאנשים שלא מבינים שיקר וחדש לא בהכרח איכותי יותר מזול וישן. לפעמים זול וישן איכותי יותר, או סתם נותן 90% תמורה (עודפת בהשוואה לצרכים יותר גבוהים משלך) בשביל 45% מחיר.

אגב, אני לא מעסיק את עצמי בתמונות שלך. אתה מבלבל אותי עם מישהו אחר, כי נוח לך לחשוב שאתה מנהל שיחה עם אדם אחד.

אם זה יגרום לך להרגיש טוב יותר, אני אשמח לפנות גם לפלוני שהזמין עדשות חדשות לפוג'י.

אני מצלם בשביל הכיף, מה שמכתיב רף איכות שלא מאתגר את רוב ציוד ה DSLR שיש בשוק. לכן אני לא מטריד את עצמי בשאלה האם העדשה מוציאה את המקסימום מהמצלמה, או להפך.

חכם פסח חנוכה

לא מעוניין לדון אתך יותר.
אתה חצוף וגס רוח. מה גם שאינך משיב לשאלות אלה ממשיך לחפור במנטרה שלך.

חכםפסח

New member
אמר האיש שהמנטרה שלו היא יקר = איכותי, בלי לדעת מה זה איכות.

והטענה שלך שהסתכלת על תמונה שצילמת במסך FHD של "25 והיא נראתה חדה מדגימה את הנקודה. הרזולוציה של מסך FHD היא כ 2MP, וקצת פחות פיקסלים משיש בתמונה 10x15 שהודפסה ברזולוציה של 300PPI.

אם לא היה פספוס בפוקוס, כל עדשה שנמכרת היום על המדף תראה חדה על מסך FHD, פרט, אולי (כי לא בדקתי), לעדשות כמו lensbaby.

slarti

New member
אני מבטיח לך שיש הרבה....

מאוד תמונות שצולמו ב-50/1.4, ב24-105 דור ראשון, בטח שב-85/1.8 הנהדרת ממש, על גבי Canon 6D דור ראשון וגם על 5D דור ראשון שכשתראה אותן אתה תזיל ריר מקנאה.
&nbsp
&nbsp

כל אחד וההפרשות הדביקות שלו...

שלום
לא טענתי שלא ניתן לצלם תמונות יפות בציוד אחר. עדין זכותי לבחור את הציוד שלי.
במיוחד שאני משלם עליו ולא אחרים.
המשפט של ראש לשועלים או זנב לאריות - לא אני המצאתי.
כן, אני מודע שכמה מהצלמים הידועים השתמשו בציוד פשוט. זאת משום שכך הם בחרו מסיבותיהם הם. האם פעם כתבת להם גם על דעותיך בנושא?

אילן די

New member
למה אתם כל כך מתאמצים לשכנע אותו?

שוב ושוב, אני רואה שרשורים שחוזרים על עצמם. למה לנסות לשכנע בן אדם שמדגים שוב ושוב שהוא לא מקשיב למה שאתם אומרים? לפעמים אי אפשר לעזור למי שלא רוצה עזרה.

ravivme

New member
לא חשבתי שתגיב אחרת

יש לך הנחה סמויה שמה שזול הוא לא טוב
במקרים רבים זה נכון.
אבל יש לי שתיים מהעדשות ברשימה שלי והן עדשות טובות מאוד.
לפעמים צריך לפתוח את הראש ולגלות דברים טובים.
בכל מקרה מי שיקנה את המצלמה החדשה הזו יכול לצאת לדרך עם סט עדשות זול ואיכותי ולהפיק תוצאות מצויינות.

זול וטוב הם מונחים יחסיים

שלום
בעבר, התיחסו לטוב במובן המוחלט (אבסולוטי!) והוא היה מובנה באידאולוגיה הגרמנית בתעשיה. לימים הבינו שאיכות היא יחסית למחיר. והאידאולוגיה התחלפה במטודולוגיה.
כידוע, "אין ארוחות חינם". אולי יש כמה יוצעים מהכלל. בד"כ זה נראה זול או חינם אבל ה-Catch מחכה מאחורי הפינה. שים לב שהתרגום של המילה Catch הוא גם
עֹקֶץ וגם מְצִיאָה. הבעיה שיודעים את התשובה רק מאחורי הפינה.
הרעיון של רכישת גוף יקר ואיכותי וחיפוש מציאות בעדשות נראה לי תמוהה.
זה כמו לאכול 5 שנים לחם טוסט עם ריבה זולה כדי לקנות רכב יוקרה.
לא חשבתי מעולם שארכוש מצלמה טובה ואחסוך בעדשות. גם לא להפך.
לדעתי יש טעם לשמר איכות ציוד לאורך כל ההצטידות, ע"מ למצות את האיכות הקיימת בכל הרכיבים.
גם בדוגמאות שלך, המעידות על היוצא מהכלל, אני לא בטוח שהאיכות היחסית לגוף כמו ה-5DmkIV או ה-6DmkII שם.
במילים אחרות, בהינתן עוד תקציב, יש אפשרויות עדיפות.
זול - הוא מונח יחסי להכנסה. למי שמרוויח את לחמו בדוחק, 3,500$ למצלמה זה המון. למי שמרוויח 250,000$ בשנה, זו הוצאה זניחה. יש חנויות יוקרה שלא מציגות מחיר. מי שמבקש לדעת אותו, התשובה היא: אם את צריך מחיר, כנראה שלא תקנה אצלנו. התשובה היותר נכונה היא לא רק ההכנסה, אלה ההכנסה העודפת. הרי משם מגיע התקציב לתחביב ולא מהחשבונות או האוכל.

בחלוקת עוגת התקציב תמיד אפשר במחיר מופחת לרכוש מצלמת קרופ טובה (נניח ה-80D) ולהצטייד בעדשות מתאימות. או באותו תקציב, לקחת את ה-6DmkII ועדשות ממש זולות (1,500 ש"ח כ"א - גג!).
חלוקת התקציב היא עניין של עדיפות. כמו הקצעתו מהתקציב הכללי.

ravivme

New member
אתה מניח הנחות ואני משתמש בעדשות

אז עם כל הכבוד, אני יודע בדיוק על מה אני מדבר.
תסתכל על ביקורות שנעשו על הקנון 40/2.8. בפוטוזון למשל, שאוהבים לחטט בפיקסלים. וגם באתרים אחרים.
תמצא 10 דקות ותקרא.
אם נורא תרצה אשלח לך תמונות בגודל מלא שצולמו על מצלמת FF עם חיישן 24MP.
אתה עלול להתפכח מהקונספציה שאתה שבוי בה.

eliyaho155

New member
לא ברור לא יפה ולא מוצדק הריב שלכם ,דעות שונות ,הם בסיס

הדמוקרטה ,לכן לי מהצד לא ברור מה אתם מתגוששים ,שלא לצורך. ועוד יותר מעציב ,שהאח הבכור ,לא מתערב ואומר, שדעות שונות ,זה נהדר זה יפה וזה נחמד ,אז למה אתם מעליבים איש את השני ,האם לא שמעתם על כך ששניכם צודקים ,ממתי שני אנשים שונים חושבים אותו דבר. האם זה פורום של דעה אחידה ,או של דעות שונות ומשונות .תענו ,לי ,לריב ,זה נעים ,האם מוכרחים לריב עם מישהוא ,והראשון שתופסים ,אוי ואבוי לו .הלך עליו .

steiff

New member
ישחקו נא הנערים לפני

האח הגדול מרשה לאנשים לריב. כל עוד העלבונות במידה סבירה ואין דם - הוויכוח רצוי.

יש פה כמה דעות וכמה גישות ואני מאפשר לכל אחד להשמיע את דעתו ולנקוט בגישתו, גם אם אני חושב שמאן דהוא טועה.

בשונה מהשקעות בבנק, בהן יש רק דרך אחת נכונה להשקיע את הכסף כדי לקבל תשואה טובה, בצילום יש לפעמים יותר מדרך אחת לקבל תמונה מוצלחת בתנאים מסויימים. במשולש מצלמה-צלם-לוקיישן (להיות במקום הנכון בזמן הנכון) שלוש הצלעות חשובות.

sagiKor

New member
לא יודע בדיוק לאן לדחוף את התגובה הזאת

אבל מכיוון שהיא כללית אז כאן נראה לי גם טוב וזאת תהיה התגובה היחידה שלי בדיון המעט הזוי הזה.

יש משהו שצריך להבין בנושא של עדשות, בעיקר בעולם ה DSLR.
העדשות היקרות, אלו שנחשבות למקצועיות ומסומנות בפסים שונים ואותיות שונות מיועדות לצלמים מקצועיים.
מכיוון שזה היעוד שלהם, מעבר לרמה האופטית שהם מציגים, הם בעיקר מציגים יכולות פיסיות גבוהות, בניה מאסיבית, חזקה ואטומה שאמורה לשרוד מכשולים רבים בשטח.
לרוב, צלמים חובבים וכאלו שרק מצלמים את הנכד שלהם לא זקוקים למאסיביות הזאת.
פעם עדשות חובבים היו דרעק, היום משקיעים בהם יותר. לכן אתה יכול לקבל עדשות חובבים, עם אופטיקה טובה ורמת בניה נמוכה יותר ובמחיר זול יותר.
בתוצאה בתנאי צילום הנכד, או כל שימוש חובבני לא תרגיש בהבדל, בתפעול אולי כן לטובה או לרעה, תלוי מה אתה מחפש.

ההגיון שאתה מנסה להבין בקניית עדשה "זולה" על גוף יקר ולא מצליח זה בגלל חוסר הכרה והבנה שלך וגם קצת חוסר ניסיון בתחום. עדשה זולה היא לעיתים זולה במחיר ובמבנה שלה אבל ממש לא זולה בהיבט האופטי. צריך לבדוק כל מקרה לגופו אבל יש כאן כמה משתמשים ותיקים עם הרבה ניסיון שאפשר לסמוך עליהם.
הגישה של הכי יקר הכי טוב, היא סוג של ללכת על בטוח כשלא מבינים ולא רוצים להשקיע את הזמן במחקר ולימוד, כי דיי בטוח שתקבל מוצר שהוא טוב גם אופטית.

לפני כמה שנים העלתי כאן מבחן השוואה בין הניקון 24-70 המהוללת שעלתה בזמנו כ 10,000 ש"ח, לבין עדשת קיט ישנה מתקופת הפילם 28-80G שעלתה $100 באיביי לבין עדשת 50mm f/1.8 (גם מתקופת הפילם) שעלתה 500 ש"ח.
לא תאמין לתוצאות... ראה כאן

having said that, קנה מה שבא לך, כי כל עוד לא צריך להצדיק את הרכישה כלכלית (כמו צלם מקצועי עצמאי) צריך לעשות את מה שעושה טוב בנשמה.

e zi

New member
"מעט" הזוי?; הוא הזוי לחלוטין. ברמה הפתולוגית.

steiff

New member
יחסי גם לשימוש המיועד

קח גוף כמו ניקון D5. גוף טוב? רזולוציה של 20 מ׳פ זה טוב? מצלמות שעולות רבע מצלמות ברזולוציה גבוהה יותר. אז למה הוא טוב? למי שמצלם את הנכד? לצלמי נוף?
המצלמה הזו נועדה לשימוש אחד: אקשן. ספורט. הרזולוציה מספיקה בשביל העיתון או האתר שמציג את התמונה ויש לה קצב צילום שאין לאף מצלמה אחרת ומערכת פוקוס פנטסטית. One trick pony.

Ignoranti quem portum petat nullus suus ventus est.

או בעברית: ״אם אינך יודע מה נמל היעד אין רוח שתתאים עבורך״.

steiff

New member
קצת מוזר שהרף לאיכות הוא מחיר מינימום...

מבחינתי הרף התחתון לאיכות זו מצלמה עם תריס שמיועד ל-150000 קליקים או יותר, גוף מגנזיום ושני כרטיסי זיכרון.

עניין ה-FF היה לי משמעותי פעם כי אי אפשר היה להשיג תוצאות טובות בתאורה גרועה בחיישני קרופ. היום הבעיה הזו פחות או יותר פתורה. לפחות בפורמט APS-c. לפורמט m43 עדיין יש מגבלות בתחום הזה לכן מבחינתי הוא לא רלוונטי. בינתיים.

למעלה