Canon 6D Mark II

הרף של קנון ע"פ הפרסום

שלום
אם תחפש בקנון FF בפחות - לא תמצא. אולי בארכיון משהו ישן...
לגבי ה-FF או APS-c כ"א יעשה את הבחירה שלו. לטעמי ה-FF גם מציעה מגוון עדשות טובות (וגם יקרות), ויחס אורך מוקד 1:1 נוח לחישוב.

steiff

New member
אבל אני מראש לא מחפש FF של קנון

אם כבר להשקיע את ממוני במערכת FF אז מלכתחילה אני מעדיף מערכת איכותית. קנון???

באשר לעניין חישוב אורכי המוקד... אחד הטיעונים המופרכים ביותר בהם נתקלתי...
אתה אשכרה משלם כפליים על המצלמות והעדשות רק על מנת להימנע מהצורך לחשב את ה״קרופ-פקטור״?

קצת מזכיר לי את ההוא שהיה קונה רכב חדש כל חודש כי הוא שנא לקחת את האוטו לשטיפה.

למה?

שלום
למרות שאני חובב קנון ואתה חובב מותג אחר, לא חשבתי להכניס לך עקיצה על כמה המותג שלך זבל. אז בוא נרד מאיזה מותג טוב ואיזה יותר טוב

לגבי האורך מוקד והחישוב, זה לא שיקול אבל זה נוח.
אני משלם את המחיר שבחרתי לשלם עבור הגחמה שלי, כמו שכ"א פה בחר לשלם את המחיר שלו. לדעתי יש פה חברים שהשקיעו אף יותר בציוד שלהם ממני. לטעמי יש יתרון איכותי עבור ה-
. וכ"א שמרוויח את כספו (ביושר) רשאי לעשות בו כרצונו. העיקר שנהיה שמחים בחלקנו.

steiff

New member
לקוחות כמוך טובים לתעשיה

הנכונות שלך להעביר את מיטב כספך ליצרני הציוד היא כשמן בעצמותיה של התעשיה המג׳עג׳עת הזו.
אם אתה מרוצה - אני האחרון שאעצור בעדך.
אם הכיף שלך זה להחזיק ציוד שעולה הרבה כסף, ויש לך מהיכן לממן את התענוג, אז אדרבא.
באופן אישי אני משתדל למצוא איזה איזון בין ציוד לבין לוקיישן. הצלם (אם אפשר לקרוא לי צלם) הוא נתון.

יש פה בפורום אנשים שבחרו ציוד דרעק אבל יש להם עין טובה ונכונות להגיע למקומות מעניינים וידע בטכניקות שמאפשר להם להתגבר על הביצועים הבינוניים של המצלמות שלהם. הם מציגים פה תמונות נפלאות.

מצד שני, בעלי הציוד המתקדם/יקר, בחלקם לפחות, לא מציגים תמונות שיש בהן ערך צילומי של ממש מעבר לתיעוד סתמי. אפשר להסיק מזה אי אלו מסקנות. לא כולן מתחום הפסיכולוגיה.

אין תחליף לכישרון

שלום
אני גאה להגיד שבתי הקטנה (27) ניחנה בו. היא לא ממש מתעניינת בציוד או בפן הטכני, אבל היא תמיד מוצאת את המקום והזוית הנכונה לצלם תמונה נפלאה.
ציוד:
דעתי על קנון טובה. הם לגמרי בסדר מבחינתי. מתוך שיקול כזה ואחר, בחרתי להשקיע ב-FF החדשה שלהם, לא יודע אם אחליף שוב. כמו שחבר טוב תמיד אומר: חיים רק פעם אחת.
אני לא מסתובב הרבה עם המצלמה. כן אשמח שתהיה עמי בנסיעה הקרובה לבודפשט. גם מתכנן לצלם הרבה. מעבר לזה, כ"א והנאמנות מותג שלו (מונח בשיווק/מנהל עסקים).

e zi

New member
GPS מיותר, כשלכל אחד יש סמרטפון בכיס/תיק:

באמצעות קישוריות מצלמה/סמרטפון אפשר להסתמך על ה-GPS של הסמרטפון שהוא גם הרבה הרבה יותר זריז ומדוייק (aGPS). כבר מנקודת המוצא GPS היא טכנולוגיה נחותה (לעומת aGPS) ולכן לאורך זמן, אין לה סיכוי להוביל.

אילן די

New member
הוא לא מיותר כשאתה צלם טבע

שנמצא באיזורים ללא קליטה ולכן אתה לא לוקח טלפון בכלל.

e zi

New member
אני לוקח את הטלפון גם בטבע: בגלל ה-GPS,

שעובד גם בטבע כשאין קליטה (לניווט עם מפה offline), וגם בגלל שעד לטבע נעתי באזורים עם קליטה מלאה.

---
יותר מזה: בעיר בנוייה לגובה (מגדלים) ומתוך מבנה, GPS לא עובד טוב, ול aGPS יש יתרון משמעותי ברמת ה- Go / No-Go בשמישות בסיסית.

steiff

New member
אין וויכוח על יתרונו של aGPS

אבל יש לו חיסרון אחד ענקי - הוא לא מובנה במצלמה. הוא מצריך התממשקות עם התקן חיצוני.
התקני gps חיצוניים למצלמות היו כבר לפני שנים. מה הרבותא? להסתובב עם חוטים מחוברים למצלמה? עם ממשק אלחוטי צרכן אנרגיה?

ביום שיהיה במצלמה כרטיס SIM וממשק תקשורת סלולרית רציף - אני אחגוג. מהמצלמה ישירות לענן.

steiff

New member
לא לזה התכוונתי

סוני פיתחה מצלמת תותב לניידים כבר לפני כמה שנים. היא נכשלה בדיוק כנו שהפטנט המודולרי הזה יכשל. ההבדל בינו לבין המצלמה המובנית בטלפון הנייד קטן מיכדי לגרום לאנשים לרכוש את המכשיר.

אני מדבר על הדגם הבא של ניקון או פוג׳י או סוני שיהיה בו חוץ משני כרטיסי זיכרון גם כרטיס סים. זה לא יהיה תחליף לנייד. זה יהיה קישוריות רציפה של המצלמה לרשת. Internet of things. אתה מצלם והתמונות עולות בעצמן לענן. אתה משדר בזמן אמת סרטון ווידאו שאתה מצלם. הממשק למשתמש יהיה, לפחות בהתחלה, בסיסי מאד. זה לא תחליף לטלפון שנמצא בכיס. זו מצלמה מקושרת.

sagiKor

New member
לפני שיוצרים כזה פיצ׳ר

צריך למצוא פתרון לחיי הסוללה
ואולי גם למהירות הקישוריות כי אם אתה מצלם ב raw אז זה לא יזוז ומי צריך jpg-ים בענן...

steiff

New member
סוללה היא באמת בעיה

בעיקר במירורלס.

מהירות החיבור בעייתית בתלות במקום. יש גם עלויות נדידה בחו׳ל וכיו׳ב. מן הסתם הכל פתיר מרגע שהתעשייה תחליט שזה הכיוון אליו היא שואפת.

e zi

New member
התממשקות אלחוטית עם "התקן" שבין כה וכה נמצא עלי

גם בתחום צריכת האנרגיה יש יתרון להתחברות אלחוטית יעילה מטווח-קצר (פחות מ-2 מטר) ל-aGPS של הטלפון. לטלפון חיצונית יש סוללה של 20,000mA. וה-GPS במצלמה הוא צרכן לא קטן של אנרגיה בפני עצמו + הוא צריך להיות ON באופן קבוע, גם במרווחים גדולים בין צילום לצילום, כי לוקח לו זמן לעלות (לקבל נ"צ בהפעלה): אין מצב להפעיל אותו שנייה לפני שאני רוצה לצלם, לצלם, ולכבות. ממשק אלחוטי אפשר להפעיל רגע לפני הצילום, ולכבות אחרי.

---
כל מקלט GPS מצריך התממשקות עם התקן חיצוני: לווין, שהוא לא מובנה במצלמה.

steiff

New member
נו טוב...

כשיהיה ממשק נוח ואינטואיטיבי שלא מצריך אותי להגדיר ולהפעיל את חיבור המצלמה לטלפון בכל פעם שאני מפעיל את המצלמה יהיה על מה לדבר. בינתיים התקן ה-wearable היחיד שאני מכיר שבאמת מתממש באופן אינטואיטיבי הוא השעון של אפל. אפילו את השעון של אנדרואיד צריך פעם ביום או יומיים לחבר מחדש.

e zi

New member
קיים, עובד: WIFI. אני עובד איתו בכרטיס EYEFI:

שאני בשטח, ברגע שאני מדליק את המצלמה, נוצר ממשק/קשר עם הטלפון בלי כל פעולה נוספת מצידי. יתרונות נוספים: ניתן לסנכרן שעון: מהטלפון למצלמה, ניתן להשתמש בטלפון כשלט אלחוטי, וגם ניתן לדחוף לטלפון עותק JPG של קובץ ה-RAW.

dudi4321

Member
Wow

אפשר יהיה לראות במסך שלה מה צילמה ניקון איכותית שתשדר בWifi
&nbsp

למעלה