avoriaz

mstolar

New member
avoriaz

הי,
אני ומשפחתי (4 נפשות) נוסעים לשם.
יש המון מידע באתרים השונים כולל כאן,
אבל חסרות לי כמה חתיכות לפאזל

1- איפה הכי מומלץ לעשות (במחירים טובים) קניות של אוכל בדרך מג'נבה - למלא את היחידה לשבוע.
2- אישתי חייבת שופינג... איפה מומלץ לעשות בדרך חזרה לג'נבה. אני מניח שהיא תרצה לעצור ב-DECATHLON, ואולי מקומות אחרים (מה מומלץ לקנות באזור - אם בכלל).
3- אם אבוריה היא עיירה ללא רכבים, איפה מחנים? האם החניה בחינם? איך מעבירים ציוד מהרכב למלון? הכל עם כרכרות? מה עלותן?
4- מחירי הסקי-פס נשמעים שערוריה! יש הנחות כלשהן? לא מצאתי בשום מקום דרך לעשות סקי פס לשבוע באבוריה. זה מקסימום ליומיים - האמנם? יש אפשרות לסקי פס משפחתי רק לכל PDS, האמנם?
5- אם לוקחים גם שיעורים, המחיר בכלל יקר להחריד. או שלא הבנתי...
לא ממש ברור אם מחירי שעורי הסקי לילדים כוללים סקי פס, כי למבוגרים כן כתוב.
גם הלחץ של הזמנת השיעורים לפחות עשרה ימים לפני לא מוכר ממקומות אחרים.
מה יקרה אם אפול עליהם ביום השיעור? יזרקו אותי? יתנו לי מחיר עוד יותר הזוי?

אשמח למידע ממישהו שחווה את הביקור שם לאחרונה.
עוד יותר טוב ממישהו שביקר באחד ממלונות PIERRE ET VACANCE.

אגב, הזמנתי כרטיסי טיסה לפני כחצי שנה, המחירים היו מגוחכים (פחות מ-30 יורו לראש לכיוון)

kubeb2112

New member
תשובות לרוב השאלות

1. קניות לדירה תעשה ב-Carrfour שזה השופרסל דיל של צרפת. יש לך אחד גדול בדרך בעיירה CLUSES. כתובת לוויז Carrefour Cluses
Avenue Georges Clémenceau
74300 CLUSES
שים לב שיש עוד הרבה סניפים של קארפור בדרך אבל הם לא סופרים ענקיים, אלא יותר מינימרקטים כאלה. עדיף ללכת לגדול מבחינת מבחר ומחיר
2. באותה עיירה יש גם חנות דקטלון . שים בוויז Scionzier
Rue Cesar Vuarchex
ZC Val d'Arve
74950 SCIONZIER
יש חנות יותר גדולה שאמורה להיות גם בדרך מג'נבה לאבוריאז אבל זה תלוי באיזה מסלול תבחר. החנות הגדולה היא 3600 מ"ר.
שים בוויז 14 Rue de la Résistance, 74100 Annemasse,
3. העיירה אכן ללא רכבים. אבל יש מגרש חניה ענק (אני חושב שבתשלום) צמוד לעיירה למעלה. שים בווויז 1119 Route d'Avoriaz. יש גם חניה למטה בחינם אבל זה להיסחב עם כל המזוודות בגונדולה ענקית ואז לקחת "מונית" חתול שלג למלון. בקיצור, עדיף שתחנה למעלה.
4. למה קבעת שמחירי הסקיפס שערורייתים? מחיר סקיפס פורט דה סוליי (כל המתחם) לשישה ימים הוא 255 יורו. לשם השוואה בואל טורן זה 289 יורו. המחירים נלקחו מתוך האתר של אבוריאז.
5. שיעורי סקי למתחילים מה שהם קוראים YouCanSki כוללים סקיפס מקומי לשישה ימים והדרכות ב-299 יורו. מי שלא מתחיל משלם 220 יורו רק על הדרכה ל-6 ימים מלאים.
&nbsp
אחרון חביב - אני הייתי בP&V לפני 18 שנה. אז זה היה בית דירות ישן ללא לובי ללא כלום. אתה מקבל מפתח בבנין אחר וצריך לחפש את עצמך. למיטב הבנתי P&V השתפרו ועכשיו מציעים מלונות יותר טובים ברמה יותר גבוהה.
&nbsp
עכשיו תגיד לי איך ומאיפה הזמנת כרטיס ב-60 יורו הלוך חזור.

mstolar

New member
מחירי טיסות

ראשית, תודה על התשובות.
כשאתה משלם 30 יורו לראש לכיוון,
ורק 490 יורו למשפחה לשבוע על דיור באתר הסקי
אתה מצפה למצוא דרך למחיר לסקי פס שישאיר אותך בחופשה זולה

וברצינות, ידעתי שהמחיר של הסקי פס גבוה! קיוויתי למצוא דרך מדהימה להוזלות.

לגבי מחיר הטיסה. EASYJET!
בתחילת אוגוסט היו מחירי הטיסה ככה,
אבל לא היתה חזרה לארץ, כי המחירים היו רק עד 25 במרץ.
אז הימרתי וקניתי בזול כיוון אחד.
לאחר מכן בדקתי וראיתי שבתחילת אוקטובר יפורסמו תאריכים לחזרה.
אז בדקתי כל הזמן!
סבלנות והתמדה!

ותוספת אחרונה...
האמת...
המחיר הלוך הוא אכן פחות מ-30 יורו.
אבל החזור פוספס... ולכן שילמתי 115 יורו לראש.
שערוריה

תשובות

1+2. לפני שמתחילה העלייה לאתר אתה עובר בעיירה ויש שם מתחם קניות עם סופר וחנויות. לא תוכלו לפספס. אני חלש בלזכור שמות. יש עוד כמה מתחמים כאלה בדרך שיכולים לתת מענה גם לדחף בלתי נשלט לבזבז כסף של אשתך. למזון אני אוהב את הסופרים של חברה בשם U. לדעתי הכי כדאי להביא זה אוכל, כל מיני גבינות ונקניקים במחירים מגוחכים יחסית לארץ.

3. חונים בחניונים גדולים בכניסה. לא, זה לא בחינם. משם הולכים ברגל או לוקחים אופנוע שלג עם גרר.

4. אין הנחות על סקיפס. מי אמר שזה תחביב זול? אם אתם גולשים בפעם הראשונה ייתכן שבימים הראשונים לא תצטרכו סקי פס בכלל כי בהרבה אתרים המסוע של המתחילים חינמי. נדמה לי שבאבוריאז זה ככה אבל עברו הרבה מאד שנים מאז שאני ו/או הילדים שלי היו מתחילים אז תבדוק את זה. על השכרת ציוד יש הנחות גדולות מאד אם מזמינים מראש באינטרנט, 40-50% הנחה.

5. אפשר לקחת שיעורים פרטיים סביב ה45€ לשעה או הדרכה קבוצתית שעולה לפי אורך ההדרכה והרמה. שוב, מי אמר שזה תחביב זול? בעיקרון ESF הכי טובים. לא שמעתי אף פעם על מחיר שיעור שכולל סקיפס בתוכו. אם תחכה ליום האחרון יש מצב שהקבוצה תהיה מלאה. מדריך פרטי תמיד מוצאים, אפילו לאותו יום.

פייר את ואקאנס זאת רשת ענקית שבנתה חלק לא קטן מהאתרים בצרפת. יש להם בתי דירות בכל מיני רמות אבל גם הבסיסיים טובים ומשם זה רק הולך ועולה.

mstolar

New member
אני יודע שגם יין ממש זול שם

בארבע יורו אפשר לקנות יין ממש לא רע!

גבינות לפונדו בערבים זה יהיה ממש נפלא!
אם לא פונדו, אז רקלט

ולא, זו לא פעם ראשונה שלנו.
אבל כן פעם ראשונה שם.
המקום הכי מדהים לדעתי (לכאלה שלא מחפשים פינוקים) זה P&V.
בכל אחד יש חדר סאונה, שרק צריך להרשם לתור בתחילת השבוע.
עכשיו גם יש WIFI בכל חדר!
יש שולחן למשחק קלפים.
מה צריך יותר מזה?

z x 7 r

New member
לגבי 4 - היינו בצ'רוויניה חבורה של 30+ אנשים, קיבלנו הנחה

של 15 או 20 אחוזים, לא זוכר בדיוק. אבל היינו צריכים לשלם בתשלום אחד (אמצעי תשלום אחד) ואז פשוט הבאנו לבחורה ששילמה עלינו את הסכימים (כולנו חברים וזה חח).
יש תמיד סקיפסים לשבוע - פשוט לא מצאת כנראה.
http://www.avoriaz.com/en/all-about-skiing/lifts-passes/rates

הנה - 255 יורו לאדם ל 6 ימי גלישה.
הייתי ב PV - מקום נחמד כנראה (אני לא זוכר את המקומות הטובים לפי שמות, רק את המקומות הלא טובים - בשביל לא לחזור לשם.

הטיסות כוללות מזוודות? כי נשמע זול הזוי. מצד שני אם מלונדון יש טיסות לסקוטלנד בפאונד אחד, אז יש מצב שהיה להם איזה מבצע בשביל למלא את הטיסות.

כבר קראתי פה בפורום על כאלה שקנו את הכרטיסים הזולים לז'נבה

ואז כשראו כמה עולה להם הכל בסוף, הצטערו שלא קנו חבילה.

mstolar

New member
הכרטיסים לז'נבה הם רק חלק מהעלות הזולה

למעשה בהרכבה אישית!
למי שאוהב לבשל ולא לאכול בחוץ כל הזמן (עם ילדים קטנים זה בד"כ לא נעים לאכול במסעדה...)
אז ממש זול!
המרכיב היחיד שאני מתקשה להוזיל זה הסקיפס ושעורי הסקי.
&nbsp

alien life form

New member
תשובות למרות שבחלק מהדברים אחזור על מה שכבר נאמר

1. קניות בכל סופר גדול בדרך. לא ממש משנה איזה. בכולם האיכות טובה, המבחר ענק והמחירים מצחיקים ביחס לישראל. קחו בחשבון שעת סגירה. יש כאלה שנסגרים ב 19:00 ויש כאלה שפתוחים 24 שעות וכל דבר בין לבין. העיקר לקנות כמה שפחות באתר.

3. יש מספר חניונים בכניסה ומשם יש הסעות בתשלום בתוך האתר, כולל בעגלות עם סוסים. למיטב זכרוני החנייה היתה עולה בערך €80 לשבוע. לפי השיירות של אנשים שהולכים ברגל וגוררים מזוודות וציוד סקי ושקיות אוכל ועוד חצי בית, כנראה שההליכה ברגל היא האופציה הפופולרית.

4. מחירי הסקיפס די דומים ברוב האתרים בצרפת. ברוב האתרים שאני זוכר זה היה בטווח בין €260 ל €280 למבוגר ל6 ימים. מה כל כך שערורייתי באבוריאז? הנחות בשיעורים שונים יש לילדים, נוער, קשישים וקבוצות. לפעמים יש מנוי משפחתי שתפור לשני מבוגרים ושני ילדים שמוזיל קצת עלויות.

5. איזה שיעורים? באיזה בי"ס? את התשובה לשאלה הזאת תקבל בבי"ס ולא בפורום.

כל הצעקות האלה על "שערורייה" לא ברורים לי. אתה לא בדקת עלויות לפני שהזמנת חופשה?

natyh

New member
טונו או מורזין

אם הם בדרך שלכם .
למורזין או טונו תוכלו גם לקפוץ בערב אחרי הסקי כך שאין ממש סיבה להשתולל בקניות.
מה אפשר לקנות בדקאתלון ?
יש להם הכל תלוי בכם.

תיהנו .

mstolar

New member
חוזרים לאתר הפשע

השנה מחירי הטיסות היו טובים עוד יותר!
רק צריך למצוא בזמן הנכון !
עוד לא מצאתי את הסידור להוזיל את הסקי פס/שעורי הסקי...
אבל כשסה"כ החופשה היא סביב ה-2000 יורו, לארבעה!!!
כבר לא בא להתקרצץ על כל יורו.
למרות שתמיד נחמד למצוא עוד הוזלה...
&nbsp
האמת שמומלץ ליסוע דרך האגם (ולא מהכביש המהיר) כי הנוף ממש יפה משם.
יש המון מקומות בדרך (כשדקטלון כבר אפשר למצוא בארץ
)
&nbsp
חניה: אפשר להוריד את המשפחה והמזוודות בכניסה לאתר,
ולסוע מעט למטה, זה ממש לא נורא, והחניה שם חינם!
קצת הליכה לא תזיק כחילוץ עצמות (היה טוב לי, אבל המתנה ארוכה לבנות).
מהכניסה לאתר למלון זה ממש לא שפוי לעשות עם מזוודות.
10 יורו בלבד, זה לא מה שישבור מישהו.
כשלא מכירים זה בכלל דבילי.
אבל גם כשמכירים ... (אולי אם המלון שלנו היה קרוב לכניסה הייתי חושב אחרת...)
הסוסים ממש מסריחים - אבל זו חוויה!!!
&nbsp
יש חבילות סקיפס עם שעורי סקי (למתחילים/ילדים)
וזה די מספיק לילדים שגלשו עד 3 שבועות (אחרי זה, נראה לי שירצו לצאת מאבוריה)
מבוגרים ללא שיעורים חייבים בסקיפס שבועי מלא (תמיד אפשר לשלם יותר...)
&nbsp
L'hermine עבר לניהל ע"י MAEVA הכל מקבוצת MV או P&V ,
מה שאומר שהקבלה תהיה יותר ידידותית.
יש שם כרגיל סאונה והמלון ממש נחמד!
יש אינטרנט בחינם בקבלה, ובודדים משלמים על אינטרנט בחדר המחיר לא זול!
הlockers room מרוחק מעט מהשלג - ולא נוח לילדים קטנים.
מה שמחייב אותם להעזר תמיד במישהו.
בבקרים הירידה מהמלון, היא דרך שביל יחסית לא נוח לאלה שלא יודעים לגלוש,
והשביל נוטה לקפוא, מה שהופך את הירידה למסוכנת!

למעלה