תגידו, איך עושים בפימייר שההתחלה

תגידו, איך עושים בפימייר שההתחלה

של הקליפ שאני מוסיף בתחילת הסרט יתחיל בפייד שחור אל התמונה? ואם למישהו יש אתרים טובים ללימוד פרימייר ולטיפים שישרשר אותם בבקשה. תודה !

שימוש ב-ALPHA (נראה לי ../images/Emo16.gif

שככה קוראים לזה, לא נגעתי בפרימייר כמה חודשים). בלחיצה בצד (נראה לי שחץ או משהו כזה) שפותח עוד מיקום להגדרה מתחת לרצועת הוידאו, שם ניתן לשנות את ה-ALPHA, וזה אומר ליצור שקיפות לוידאו, כמובן שאפשר לעשות גם בהדרגה, שזה מתחיל משחוק לגמריי, ונהיה שקוף...
ניר

pinoki

New member
הנה

אתה בוחר בתצוגת timeline a/b אח"כ שם את הקטע המבוקש בשורה הראשונה (העליונה) ב timeline אח"כ פותח את השורה עם החץ הקטן שיש לך בצד שמאל ואז מופיע לך פס אדום אז מכוון אותו באלכסון מלמטה למעלה... וככה הוא נכנס בפייד... זה היה מסובך להסביר אבל זה ממש פשוט מקווה שהבנת...

MaSTeRLou

New member
אגב, דיברת פה על שני פיתרונות שונים

אין צורך לפתוח את ערוץ Video1A/B בכדי לבצע שינויים בAlpha של התמונה. אלה שתי שיטות שונות. אני מעדיף להשתמש בפיתרון שאני הצעתי, משום שעם רצועת הסרט המולבשת על video1A/B ניתן לעשות מעבר לרצועה הבאה, אם רוצים. עם זאת, בעיקרון השיטה של המשחק עם נקודות הAlpha האדומות יותר מהירה.

תודה, אני אבדוק את זה,ויש לי עוד

שאלה - איך לעזעזל עורכים בתוך הקטעים? כלומר יש לי נגיד קליפ שלם ואני רוצה מתוכו לקחת חלק ולשים אותו בטיים ליין, הכיצד?

MaSTeRLou

New member
->

אתה גורר את הקליפ שאתה רוצה לקץץ לחלון source video השמאלי של Premiere, ושם מנגן את הקטע ותוך כדי הניגון, תוכל ללחוץ מקש "I" לקביעת תחילת הקליפ, ולאחר מכן בלחיצה על "O" תוכל לקבוע את את נקודת הסיום של הקליפ. לאחר מכן, פשוט גרור את הקליפ מחלון הsource אל הTimeline

מעולה ! תודה !

סוף סוף אני מצליח לערוך... ועדיין לא הצלחתי את הקטע של הפייד, זה לא משפיע..

MaSTeRLou

New member
באיזה פרימייר אתה משתמש?

בגרסאות הקודמות לPremiere 6.5 תריך לעשות Preview לכל אפקט/מעברון/fade, לפני שמריצים את הסרט (fade/dissolve יש גם ב6 אולי). לעיבוד הסרט (הpreview) לחץ כאשר אתה בחלון הTimeline על מקש Enter

MaSTeRLou

New member
../images/Emo41.gif אם כבר, אז כבר: טיפ

אם ברצונכם לראות אפקט או Transition לפני שאתם נותנים לPremiere לעשות Preview, ניתן ללחוץ על מקש ALT לחיצה ממושכת ולגרור בחלון הTimeline את הסמן לאורך הסרט (הסמן אמור להפוך למן חץ שחור)

ronnymp

New member
שאלה על גרסאות פרמייר ../images/Emo79.gif ../images/Emo35.gif

יש לי פרמייר 6 איזה גירסאות עדכניות וחדשות יש כיום לפרמייר בשוק
והאם אפשר לקבל מעט הסבר על השיפורים והשינויים שבהם - ביחס לגירסה 6 וכמה באמת שווה להתאמץ לשדרג ( אם בכלל ) ....
אגב - האם ישנם עידכונים באתר של אדובי - שבעלי רישיון יכולים להוריד

MaSTeRLou

New member
->

בPremiere 6.5 יש שיפורים חביבים מאד. הבולטים שביניהם זה עורך כותרות חדש וRealtime Preview מוצלח. יש גם כמובן מני תיקנוי באגים ותיקוני יציבות. גרסה חביבה ביותר, אבל לדעתי לא הכרחית, אם יש לך Premiere 6 ותוכנת עריכת כתוביות צד-שלישי כמו TitleDeko או TitleMotion. לPremiere 6 ישנו עדכון(6.01) חינם אין כסף באתר Adobe. במקום בו אני עורך התקנתי את העדכון, ומאז פרימייר קצת יותר יציב. בעיקרון תיקון באגים, תמיד טוב שיש. *כרגע נוכחתי לעדכון נוסף שAdobe הוציאו לPremiere6. אותו עוד לא בדקתי. אתה מוזמן לבדוק בעצמך
אם אתה מתקין את העדכון הזה, גם התיקונים של העדכון הקודם יותקנו.

איך זה שאי אפשר לערוך DivX?

יש איזה Patch שאפשר להתקין כדי שיהיה אפשר לערוך סרטים מסוג זה?

MaSTeRLou

New member
אפשר

באופן תיאורטי אפשר גם דרך Premiere, אבל לרוב זה לא עובד. אפשר בעזרת תוכנה אחרת.

למעלה