ששש... אני לא אוהבת את החגים ובעיקר את פסח, למה?!

אצלנו הכפיה הדתית הוציאה את החשק לחגים

כשהייתי צעיר, חגגנו את כל החגים, והם היו עילה גם לשמחה וגם למפגש משפחתי.

עם ההתבגרות הבננו שכל מה שאנחנו חווים זו בעצם כפיה דתית שהוציאה את כל ההנאה ממסורת, גילינו את האמת על הדת שלקחה ספר מיתולוגיה והפכה אותו לדת שכולה פגיעה בכל מי שלא מאמין בחבר הדמיוני, ובעיקר בנשים. משקרים לציבור כל הזמן בלי הנד עפעף ועושים הכל על מנת להפוך את החילוניים לדתיים כנועים בפני הדת האכזרית הזו.

מכאן, שגם אצלנו לחגים אין שום משמעות (אם הדתיים היו משאירים אותם כמסורת בלי הדתה, אולי לא כל כך רבים היו נוטרים לה טינה) , כל עם צריך מסורות.

אז במשפחה שלנו בנינו מסורת משלנו כאשר לפחות פעמיים בשנה אנחנו עורכים מפגשים כלל-משפחתיים, אוכלים טוב, החבר'ה הצעירים עושים שמח שרים ורוקדים (וזה בהחלט משמח את הסבאים והסבתות).
וכך אנחנו שומרים על גחלת האחדות המשפחתית.

ואני מדבר רק על המשפחה שבנינו, הילדים ובני זוגם, הנכדים והסבים סבתות משני הצדדים, וכל הדודים והדודות וילדי הדודים מצד החתן.

כיוון שגם אשתי לא ממש מחוברת לאחותה, וגם אני לא לאחי ואחותי שכל אחד בעניניו.

אבל אני תמיד בכל מצב רואה את חצי הכוס המלאה במשפחה, ושמח במה שיש, ויש הרבה נחת.

היי שפירא מזמן לא ראינו אותך

הייתי בטוחה שאתה מבלה את החג בכרתים.

בכל אופן, משפחות רבות לא עושות סדר כהלכתו, ומשפחות רבות חוגגות את החג
כראות עיניהן.
פעם, לפני שנים רבות, היינו עורכים את ליל הסדר בלי הקראה עם כל מה שכרוך בכך, אלא רק מברכים על המצה, על היין, פה ושם ועוברים לארוחה. דווקא בשנים האחרונות מאז שהנכדים נולדו, אנחנו כן עורכים סדר כהלכתו וצוחקים היכן שאפשר לצחוק, כי יש איזה קטע בהגדה שאם אחד הקטנים מגיע אליו, הוא לא מפסיק לצחוק במיוחד כשמדובר על מישהו בשם בן זומא...
אז כן, אפשר למצוא את היופי בכל דבר גם כשלא מאמינים לאף מילה.
ומסורת זה באמת דבר יפה. בסופו של דבר, זה מה שהנכדים שלנו יזכרו מאיתנו
ביום בו הם בעצמם יהיו אבות לבנים.

superman1234

New member
לא כל כך הבנתי מה בדיוק רציתי לומר בפוסט שלך.

כתבת שכל עם צריך מסורת. מסכים איתך בהחלט.
כתבת שהחלטתם להיפגש במיפגש משפחתי מלא לפחות פעמיים בשנה, אם כך מדוע לא לקיים את אחד המיפגשים הללו בערב פסח ?

למה חשוב בפסח דווקא ?

אחות של החתן הפכה לחרדית והיא לא תגיע לחג אם לא הוכן לפי ההלכות שלהם, ובוודאי לא לליל הסדר שלא ייערך כהילכות החרדים.

אם ירצו לנהל סדר כהילכתו ולא מפגש משפחה נטו, אני לא אבוא כי אני לא מאמין בדברי ההבל שכתובים שם ובעיקר לא בקיום של החבר הדמיוני שסוגדים לו כאילו היה אלוהים......

לא עשיתי רע לאף אחד שאני צריך לשבת ולרתוח שלוש שעות למשמע דברי ההבל הנאמרים שם או לשמוע את האנשים שבכלל לא חושבים מה הם מדברים כאשר הם שרים את השיר הפופולארי של ליל הסדר:"חד-גדיא" שכולו מעשי הרג ונקמות, מה גם שהוא מטופש לחלוטין, כי ממתי חתול הורג גדי, ואם זה נמר, אז כלב יכול להרוג אותו? וכך הלאה לאורך כל השיר שכל אחד קוטל את הקטן ממנו עד שבא החברי הדמיוני ומשמיד את השטן.

זה ממש דומה לשירי ערש שהיו מקובלים בהם שרים שהילד ישן וכי העריסה שלו תיפול מהעץ והוא ימות......
כמובן בהשראה דתית, שהם טוענים שכאשר אתה ישן, אתה בעצם מת, ורק החבר הדמיוני מעיר אותך כל בוקר ולכן אתה צריך להודות לו - עבודת אלילים פאר-אקסלנס.....

אז מה נשאר כאן המפגש המשפחתי ?
יום שאיננו חג דווקא מתאים מאוד וכמובן שכולם יכולים לבוא, ומעולם, מעולם במפגשים הללו לא היו ויכוחים על תקן מריבות, ולא משנה מה הסיבה.
תמיד ללא יוצא מהכלל המפגשים היו והינם שמחים.

זה למה.

superman1234

New member
שפירא ידידי. לפעמים התגובות שלך משאירות אותי

SPEECHLESS. (מצטער שבאנגלית, אבל זו המילה המתאימה ביותר)
אני מאחל לך מעומק הלב בריאות ונחת מהסובבים אותך.

למה? דווקא הבוקר קראתי פוסט מאוד יפה בנדון

מתוך איזה בלוג שפורסם בראשי

11/04/2017 12:20:16
אז בחרתי לא להיות אורחת,
להיות לבד בבית
עם סדר בגרסה שלנו
כלומר ארוחת ערב מול הסדרה הקבועה.
והוא לא אהב את זה כל כך,
רצה שנלך להורים שלו
האנשים שאני לא מסוגלת לראות
האנשים שהתנהגו אלי בצורה מחפירה
והחליטו אחרי כל כך הרבה שנים שבא להם להיות בקשר
רק כי הם הבינו שאם לא הם לא יראו את בנם.

והיה לי כיף
כי לבשתי מה שרציתי
ואכלתי מה שרציתי
ולא הייתי צריכה לחייך
או לקרוא בקול מההגדה
או לשטוף ים כלים כי המארחת כבר מספיק טרחה.
והשארתי את כל הכלים על השולחן,
והלכתי לישון
בת חורין אמיתית...
בבית שלי
במקום שלי הכי טוב.
וכן... מצטערת בשבילו שהוא לא הרגיש כך.
אבל מבחינתי זה היה ליל הסדר הכי טוב.

אני דווקא מצאתי יופי בעובדה שהיא החליטה לעשות מעשה

ולא לעשות שקר בנפשה ולהעמיד פנים שכיף לה בחברת אנשים שהיא לא אוהבת או שהם לא אוהבים אותה והעדיפה להיות בליל הסדר לבדה.
אתה כגבר, מן הסתם חשבת באותו הרגע על בעלה שנאלץ לבלות לבד איתה את החג. אני מן הסתם חשבתי עליה. כי גם לי יש קטעים כאלה. כשאני חוטפת את הג'ננה אני יכולה לשלוח אותו לבד לאירוע משפחתי. לפעמים אני לא מסוגלת להכיל אנשים
שלא אוהבים אותי או שהם לא באים לי בטוב.

בקטע הזה הוא היה מסכן. זה נכון.

ואם משהו לא דופק במערכת היחסים ביניהם,
אז הם צריכים לחשוב על זה. לחשוב על מה לא בסדר
ומה גורם לכך שאישה מוכנה להיות בליל הסדר לבד בשולחן.

יש הרבה שמוכנים

להיות לבד בליל הסדר, זה לא מה שדפוק בטקסט הזה.
עצם זה שהוא רצה ללכת להורים שלו והיא לא הייתה מוכנה לספוג ערב אחד בשבילו
כדי לא לשטוף כלים או גאד נואוז וואט, בגלל זה הוא מסכן.

אז כמו שאמרתי, כנראה משהו עמוק יותר מסתתר מאחורי

הפוסט הזה.
לכן הבאתי אותו.
אני חושבת דווקא בכיוון של מה כבר נורא כל כך עשתה לה חמותה או משפחתו של בעלה, עד כי הייתה מוכנה לשבת לבד לשולחן בערב החג. נטיית הלב היא לחשוב על הבעל המסכן, אבל תחשבי לרגע, אולי האישה הזאת עברה משהו קשה עם המשפחה שלו?

אתה לא יודע מה באמת המניע וההתנגדות

אני בהחלט מבין.
אין לך אף אחד שאתה לא יכול לסבול להיות אפילו שלוש שניות במחיצתו ?

ללכת לבד?
כשיש אירוע אבל במשפחה (לוויה,שבעה,אזכרה וכדומה) או להבדיל אירוע שמחה המוני כל שהוא, היא הולכת לבד. אני לא הולך ונסיבותיי עימי.
אז לאירועים כמו בר מצוה היא שולחת מתנה ולאירועים גדולים כמו חתונה כנ"ל ונשארת בבית, אלא אם מדובר בקרבה ראשונה.

אחרי 48 שנים אנחנו מכירים אחד את השני היטב, ומשלימים זה את זה.

מעולם אף אחד לא חשב שהשני היה צריך לעשות מה שהוא רוצה אם זה בניגוד לרצונו.

בקיצור, מצטייר קצת שהאנשים שלא עושים את הסדר

זה אנשים שפשוט לא ממש מסתדרים עם המשפחה ובוחרים לבלות לבד רק בגלל זה
אם היו מסתדרים לא היה איכפת להם לעשות סדר.

הבלוג הזה נורא עצוב פעמיים, כי למה לאכול מול טלויזיה?
ולמה לעשות את זה בערב חג?
כלומר, גם אם החרת לעשות לבד וזה בסדר, למה לא לשים מפה, לשבת זה מול זה ולהנות מארוחה זוגית?

yossi10020

New member
שונאת חגים

לצערי גם אני שונאת חגים ושבתות, כי זה הזמן שאני צריכה להיות יותר עם בעלי

yossi10020

New member
חגים

בקר טוב
לצערי הרב, גם אני מאוד מאוד שונאת חגים ושבתות .
כי אני צריכה להישאר בבית

בוקר טוב וסופשבוע נפלא לך ולכולם

ראיתי באשכול קודם שכתבת שאת שונאת את החגים כי את צריכה להישאר בבית עם בעלך. מה הסיבה לכך שאת צריכה להישאר בבית?
למרות שנרשמת לתפוז רק החודש, אני לא אחשוד בכשרים ואתייחס אלייך כמו לאורחת שבאה לבקר בפורום וארצה לשמוע את הסיפור שלך בכל הקשור לשבתות וחגים.

ורגע לפני שמגיע החג השני - רענן שקד תוהה

"מכירים את השלב הזה בחג שבו אתם אומרים לעצמכם, לעזאזל, מה הסיפור של המדינה הזאת שמשביתה המוני ילדים והורים למשך ימים שלמים ושבועות רצופים בלי שום סיבה, תכלית או משמעות, ולמי בדיוק זה טוב? הרי זו איוולת גמורה שאיכשהו כולם מקבלים ונושאים בה, ולמה בעצם? כי יש חג דתי שנמשך בפועל בדיוק יום וחצי?
אז עכשיו הגיע השלב הזה."

למעלה