שרשור הקיץ שלנו

KarinDi

New member
בת 2.4

טמטמת הריון, תופס?
אחלה רעיונות. יצירה של בצק-מדבקות-צבעים אנחנו עושות כמעט כל יום, לא בטוחה עד כמה זה יהיה אטרקטיבי, אלא אם כן אני אוציא דברים מהאוסף של אמא, בד"כ זה קונה אותה...מדבקות משלי או כריות דיו. ראיתי סט מקסים של חותמות שחשבתי לקנות לה...סבתא שלה קנתה לה משחק עם חותמות והוא עוד קשה לה מוטורית, אבל החותמות שראיתי נראות לי יותר מתאימות לגיל. למישהי יש נסיון עם חותמות בגילאים האלו?

עניין הגולה- יבוצע! מקסים!

חשבתי גם להכנס חזק יותר לתחום של קופסאות סנסוריות...נראה לי שזה יהיה מיוחד ואולי ילהיב אותה, אשמח לרעיונות מגניבים (למרות שיש לי כמה וכמה בפינטרסט, תמיד מעדיפה מנסיון אישי)

Internet Mom

New member
סליחה, קרין! את מתבלבלת

בעייני פעוטות את אמורה לתת לנו את הרעיונות ולא ההיפך!
כשהילדים שלי היו פעוטות הייתי אמא עובדת (מאד) ולא המצאתי להם משחקים, הייתי עסוקה מדי בלנסות לעבור את היום בחיים.
פעילות מקסימה שבטוח הייתי מנסה זה קישוט של קופסאות גפרורים (בוואשי טייפ או בדים או צבעים) ולהפוך אותן לבית לכל מיני יצורים חמודים.
אם יש לך חלון נמוך אפשר לעשות כל מיני קולאז'ים מצלופן וכאלה.
חרוזים, שרשראות וצמידים- אפשר לקנות ערכה יפה או להשחיל פסטה, צ'יריוס, כאלה.
בת שלי מאד אוהבת להתגנדר ולהתחפש עם שאריות בדים ואביזרים שונים- היא התחילה עם זה בגיל קטן מאד.
לנקות את ידיות הדלתות, שולחנות קפה וכאלה עם מגבונים לחים ולטאטא...
משאיות וכאלה עם גולות או אבנים קטנות.

ל"אמא עם מצלמה" יש בלוג עם המון רעיונות

שיכולים להתאים לסיטואציה הזאת.

לי יש ילדה אחת, אז לא פגשתי את זה, אבל זה נראה לי מקסים להתכונן, כי הילדים תמיד צריכים אותנו כאשר זה לא מתאים לנו

לידה קלה ומהירה

Internet Mom

New member
נכון, לאמא עם המצלמה

יש בלוג מאד מוצלח עם שפע רעיונות טובים, והכי חשוב: ממחזרים, זולים וזמינים.

KarinDi

New member
תודה

אני כמובן מנויה ומעריצה נלהבת של הבלוג שלה...באמת רעיונות מצויינים.
הרי לתינוק אי אפשר באמת להתכונן, אז אני משתדלת לפחות בגזרת הגדולה להיות קצת יותר מוכנה... :)
תודה!

רעיונות קלים

מנסיון אישי, הייתי "ממוסמרת" לכסא בזמן ההנקה, כך שהפעילויות שלנו התמקדו בעיקר בע"פ:
קריאת ספרים, חדשים שנקנו במיוחד, ונקראו רק בזמן ההנקה.
חיקויים של בע"ח בקולות ובתנועות.
להתקשר לסבתא/אבא, בכאילו, לספר חוויות, בלי להטריד את המשפחה 4 פעמים ביום.
בעקרון כל יצירה תהיה טובה, ואם היא יחודית לשעה הזאת, זה מייקר אותה בעיני הילדה.
דבר נוסף שלא מתאים לכולם, אבל אצלי זה עבד:
לתת לילדה בובה (חדשה?) שתשב לידך ו"תאכיל" גם היא את התינוקת שלה. זה חמוד מאד לשמוע אותה מחקה את התנועות והמשפטים של אמא.
בהצלחה ובהנאה, שתעברי את התקופה הזאת בקלות, ותמצאי את רגעי הנחת וההנאה גם בתוך הקושי והבלבול.

Internet Mom

New member
אוי, נכון!

הילדה שלך טובה, הבנים שלי הרביצו לבובה תינוקת, סחבו אותה מכפות הרגליים ובכלל... הוציאו עליה הרבה אגרסיות שצצו סביב התינוק החדש בבית.
מצד שני, עכשיו כשיש לי בת, היא מטפלת באותה בובה עצמה בהמון אהבה ומפצה אותה על שנות ההתעללות! מאז שראיתי את זה הבנתי שלפעמים באמת רואים הבדלים מולדים בין בנים ובנות.

KarinDi

New member
פרוייקטים שאספתי

בנתיים...בהשראת הרעיונות שלכן ועוד. הרוב מבוסס על חומרים שיש בבית, בעדיפות לפרוייקטים יחסית מתמשכים, אבל בגבולות הסבלנות של פעוטה. בהחלט מתאים לכל ילדון בחופש גדול:

הכנת מיטה לבובה- כי היא עכשיו חזק בקטע של מסיבות פיג'מות עם הבובות. שמרתי קופסת קרטון בגודל מתאים, אני מתכננת לצבוע אותה בצבע בסיס ואז- היא תקשט במדבקות ובטושים, תבחר מקופסת הבדים שלי בדים לכרית ושמיכה ונכין יחד כרית ושמיכה. מאמינה שגם ההכנה וגם המשחק אח"כ יספקו הנקה או שתיים של שקט.
קישוט תיק ספרייה- קניתי במקסטוק תיק אל-בד מוכן עם איור שחשבתי שהיא תאהב. הספרייה זה אחד המקומות האהובים עליה, אז מקווה שזה יתפוס (יש לנו ספריית ילדים נהדרת)
קופסה סנסורית- התחלתי להכין קונספט של קופסה ירוקה, כי נורא קשה לה עם הצבע הזה. קניתי קופסה יחסית שטוחה עם מכסה, ככה שאוכל להכין מראש קופסאות ולאכסן.
הכנת משחק זיכרון- חילקו לנו בתיבות דואר עלונים של חנות צעצועים גדולה והיא מאוד התלהבה מהם, אז לקחתי שניים. גזרתי מראש תמונות, אני אכין בסיסי כרטיסים ואז בזמן ההנקה היא תדביק את התמונות (מניחה שתצטרך עזרה, עוד לא כ"כ מיומנת בעבודה עם דבק) ונכין משחק זיכרון משלנו.
קופסת חוברות בנושא חיות- סבתא קנתה לה, ממש מדליק בעיני, החבאתי לעץ הצורך. מדובר במארז יפה (אני בטוח אשתמש אח"כ בקופסה) עם 6 חוברות קטנות בנושא חיות- חיות בית, חיות ים, גן חיות וכו'. בכל חוברת יש מדבקות, קצת צביעה וחידות. בעקרון מיועד מגיל 3, לפי התגובה שלה נראה לי שיתאים גם לגברת.

יש עוד כמה, אבל אני צריכה לשמור משהו גם לפינת בייבי ואן גוך, לא?!

דינדון5

New member
מנסיון שלי..

את פשוט תזרמי עם הילדה .....אם היא משחקת על הרצפה תמיד אפשר לשבת על הרצפה עם כרית נוחה...שתרגיש שאת בגובה העיניים שלה...
כשאת על הספה היא יכולה לשבת עם ספר תקראי לה והיא תעביר דף כל פעם שאת מסיימת ..
את יכולה לתת לה לטפל בבובה בזמן שאת מניקה
אפשר סתם לשיר ביחד ולדבר...
בסך הכל אני חושבת שהילדה תלמד עם הזמן להעסיק את עצמה כשאת מניקה....בהתחלה היא תרצה בודאי להצמד אלייך ולראות ...אז זה יהיה יותר את מניקה והיא מפטפטת כך שבלי לשים לב את תסיימי להניק ותוך כדי לנהל דו שיח איתה....
אפשר לשים קלטת ותגידי לה לעשות לך ריקוד או הצגה ואת תהיי הקהל שצופה ....
תיאטרון בובות שתעשה לך...
מדבקות שתדביק...
לכי בגישה טובה בלי לחץ דווקא זמן הנקה זה הזמן שאת יושבת בנחת בלי לחץ לקום לאנשהוא ....ויש לך את כל הזמן להקשיב לילדה ...יד אחת מחזיקה ויד שניה עם הבכורה .....מבטיחה זה קלי קלות הכל תלוי בך !!

בתיהבלק

New member
לא ממש יצירה, אבל אצלי תמיד הלך טוב להקריא

סיפורים בזמן ההנקות. כשהתינוקות גדלים מוציא אותם מריכוז אם יש פעילות צמודה, אבל כשהם קטנים אפשר להושיב בת 2.4 על הברכיים תוך כדי ולהקריא לה. מנסיון...

וכמובן - שיהיה בשעה טובה!

נ.ב. - לא יודעת מה הפחידו אותך אמהות לשתיים, אבל אני יכולה להרגיע קצת, השד לא ככ נורא, ואל תהיי לחוצה, כי זה רק מקשה. את גם לא מוגבלת לגמרי התנועה בהנקה, עם הזמן תראי שכשצריך אפשר לעשות הכל, אבל הכל, תוך כדי... גם אם מישהו בוכה, למרות שזה מורט עצבים, זה באמת לא סוף העולם. לחץ ופחד לא עוזרים! ולא, אני לא מהאנשים הרגועים האלה בכלל! פשוט גידלתי 4 עם הפרשים של 1.10 עד 2.4 ... שיהיה הרבה הצלחה וכל טוב!!!

Internet Mom

New member
הא! אני באה...!

אחי מתחתן ואחרי המון לבטים אני אסע עם הבן הגדול. לצערי לקחת את המשפחה כולה פשוט לא נכנס לנו לתקציב...
רגע, אני אענה לעצמי בתגובה נפרדת.

KarinDi

New member
מאיפה להתחיל?

זה דורש אתר שלם, לא רק שרשור...
אבל צריך להתחיל מאיפשהו, לא?!
אז הנה רשומה על החלפה שהכנתי בחופש הגדול לפני מממ....שלוש שנים?
ומציע שלושה רעיונות נחמדים ליצירה לחופש לגילאים שונים. מדובר על יצירה כזו שלוקחת קצת זמן, לא משהו חד פעמי...
יש שם- לוח תכנון חופש מגלילי נייר טואלט, קיט להכנת מיני אלבום על עצמי ולוח צורות גיאומטריות...
בעיני יצירות כאלו הכי מתאימות לחופש הגדול

Internet Mom

New member
וואו קרין! מה שאצלך נכנס לרשומה אחת

אצל אחרות זה בלוג שלם!
רעיונות מדהימים... אהבתי במיוחד את לוח התכנון.
וגם! לגבי לוח הלבד עם הקישוטים- בגן של הילד שלי ציפו כך חלק מהקיר וזה היה יופי של דבר. ראיתי פעם באיזה מגזין קיר שהורכב לאורכו מ:לוח מחיק, לוח מגנטי, בד לבד, משטח לגו... זה היה מדהים! למרבה הצער הילדים שלי גדולים מדי אחרת הייתי מנסה לעשות משהו כזה.

Internet Mom

New member
הקיץ שלנו...

מבחינת הבלוג החלטתי להחיות את כל הפוסטים שצברתי ולהציע לקט רעיונות יומי... אני רוצה להכין הכל מראש כי בקיץ אהיה קצת עסוקה ב...
נסיעה לניו יורק- לחתונה של אחי הקטן (שבוע), וזה אומר שאני עוזבת את הקטנים בפעם הראשונה לגמרי וזה נראה לי ממש בלתי אפשרי כרגע!
מעבר דירה- קנינו דירה בירושלים, ואנחנו עדיין מחפשים למכור את הדירה שלנו בהרצלייה (מישהו מחפש?!) אז יש לי הרבה פעילות לוגיסטית סביב עיריות, משכנאות ואריזות.
ובחודש אוגוסט אנחנו לא שמים את הילדים בקייטנות אלא מתכוונים לעבוד כולנו ביחד על ההתאקלמות והסידורים בבית החדש.

בקיצור, בשבילי זה קיץ קצת מלחיץ וקצת מלהיב... אני אדווח בהמשך מה יותר ממה!

רעיונות יצירה לחופש הגדול

בועות תמיד הולך טוב ומרבה שמחות - אפשר מקשים המאוגדים יחד, אפשר ממתקן המוכן מכוס או בקבוק פלסטיק קטן קשית, מגבון או פיסת בד, אפשר להכין בועות ענק בבית( כיף-כיף, כיף!) קיימים המון מתכונים ברשת.

חולצות- אני אוהבת את השיטה של הדבקת האותיות והמעבר של הילדים עליהם בצבעים. גם צביעת החולצות בשרפי, הספגה באלכוהול וייבוש במייבש- יוצא מאוד נחמד, ומאוד פשוט להכנה (קיימת רשומה על כך בבלוג: צביעת חולצות בעזרת מרקרים וכוהל, יצירה פשוטה לילדים)

ולילדים גדולים יותר, הרבה ריכוז ואנרגיה מתפרצת - תגובת שרשרת ממקלות רופא

מי משעונין בעוד רעיונות, במגוון נושאים,מוזמן להציץ בבלוג: הזמנה ליצירה - אומנם אין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל תוכלו למצוא שם רעיונות משובחים ליצירה ופעילות עם הילדים, ולא בהכרח דווקא תחת הקטגוריה קיץ.
תהנו!

Internet Mom

New member
הוספתי לקישורי הפורום

יש לי שם קטגוריה של הפעלות לקבוצות, שאליה אני אוספת רעיונות שווים שעולים פה בפורום, כי זו שאלה שחוזרת וחבל שנשבור את הראש בכל פעם מאפס.

למעלה