שלום לכולם
חדשה כאן וזקוקה לחוות דעת

irisgal2

New member
שלום לכולם
חדשה כאן וזקוקה לחוות דעת

אנחנו מתכננים לבנות בית .אני מעוניינת לדעת האם התכנון נכון ?
הבית מיועד לשטח שהוא צר מאוד וארוך ולכן הכניסה תיהיה מצד הימין של השטח .... השטח צר בצדדים צפון ודרום והכניסה לשטח מתאפשרת רק מצד מערב ....
האם יש לכן המלצות לשיפורים או למניעת טעויות ....
אודה לכן מאוד על כל טיפ . חוות דעת והמלצה ....

איריס .

lab229

New member
מידות התוכנית המקורית באנגלית מאד מטושטשות כך שקשה

להבין ממש אורך/רוחב של החללים אם צתליחי להעלות תוכנית ברורה יותר
ללא קשר למידות,

לא רואה אסלה בחדר אמבטיה של הילדים- נראה שבמכוון במכוון. והאם בכוונה נפרדים והכוונה להשתמש בשירותים הסמוכים? ואם כן מדוע להפריד?
שירותי אורחים (שכנראה מתוכננים לשמש ילדים ואורחים ?) רחוקים מהחלל הציבורי ונמצאים ממש בחלל הפרטי (ועוד ליד חדר הורים ) - להזיז למקום פחות פרטי (ולא ליד חדר הורים) אם הכוונה היא שיהיו רק שירותי אורחים.

באמבטיית ילדים מתוכננים 2 כיורים סמוכים ונראה שהארון הכיור קטן מדי מכדי להכיל 2..האם חייבים 2 כיורים בחדר האמבטיה?

חדר שינה הורים: חדר ארונות נראה קטן מאד ולא הכי יעיל (אין מידות קשה להתייחס במדוייק) אך נראה שכבר עדיף ארון על הקיר של דלת הכניסה או להפוך כיוון מיטה ואז על הקיר שעליו נשענת המיטה (לא רואה שמתוכנן שם חלון)

ארון הכניסה (החלק שמול הכניסה)חוסם- עדיף ארון רק על הצלע משמאל לדלת (להאריך את הקיים ולבטל את המאונך לו)

מטבח - האם מתוכננת פינת אוכל בחלל או בחלל בהמשך המטבח?
האם חדר השירות (מכונת כביסה ומייבש) נמצא במזווה והאם מחייב גודל של 5 מטר (שוב, לא מצליחה לראות את מידות חלל המטבח מלבד השטח)...

זה בגדול ועל קצה המזלג ומאחר ואין מידות והתוכנית מטושטשת קשה מאד לייעץ
כאן...

irisgal2

New member
היי lab229 :)

אז בקשר למידות - גם לי אין אותן במדוייק . היות ואני צריכה לאשר אם התוכנית הזאת נראית לי ואז אני יקבל את המידות במדוייק ....
- את השירותים אני מעדיפה להפריד מהאמבטיה כדי למנוע ריבים . כשאחת מהבנות עסוקה באמבטיה אז גם השירותים תפוסים .... ולכן מעדיפה אותם בנפרד .
- אנחנו מתגוררים בחו''ל וחוץ ממשפחה קרובה שמגיעה פעם בחצי שנה (במקרה הטוב ) אנחנו לא מארחים יותר מדי ולכן שירותי האורחים באיזור החדרים .... (אם יש לך רעיון יותר טוב לאן להעביר . כמובן שאני אשמח
)
- בקשר לכיורים - אין לי בעיה לוותר על הכיור השני . רק חשוב לי משטח ארוך....
- בקשר לארונות בחדר הורים - אחד וחצי מטר רוחב לכל ארון . זה נחשב קטן ? מה הגודל המומלץ בדרך כלל ?
- בקשר לארון כניסה - האמת שאני הוספתי אותו היות ואנחנו חייבים מלא מקומות איחסון .... אם אני יוריד את הארון בצד שמאל של הכניסה זה יהיה פחות צפוף ? אני מאוד אוהבת שיש מבואת כניסה לבית ....
- פינת אוכל - מתוכננת מצד ימין של המטבח .... ( יש מלא מקום . ראיתי בית לדוגמא . רק עשיתי כמה שינויים )
- חדר השירות - מתוכנן לאיחסון . למכונת כביסה ומייבש . ולדוד חימום שמיועד לחימום תת רצפתי ....
אשמח לעוד תובנות לפני שאני סוגרת איתם . תודה .

lab229

New member
נראית שיטה קצת מוזרה למכור בית בלי לתת מידות :)

אם אין אפשרות להשיג מידות אולי יש לך תוכנית מקורית בקנה מידה למדוד עם סרגל ?
בכל מקרה, כמה שאלות:
האם ניתן לשנות פתחים ? הכוונה: להזיז דלתות חוץ, חלונות (להזיז או לשנות גודל)? הקיר האלכסוני בכניסה קצת תקוע ומגביל האם אפשר לישר אותו שיהיה בניצב לקיר הסלון?

לגבי אמבטיית ילדים -2 כיורים ממש לא יתנו משטח רחב להיפך, מגבילים הן בגודל המשטח והן באחסון בארון הכיור
מוכר לי היטב הסיפור שאחד מתקלח והשני בדיוק חייב לשירותים אבל יש עוד אסלה בחדר הרחצה שלכם ואולי כן שווה לשקול שימוש בו במקרה הצורך ואז יתקבל חדר אמבטיה יותר מרווח (עם ארון כיור רחב)
אצלי אגב, יש 2 אסלות ובמקרה הצורך אם חדר האמבטיה תפוס אז מישהו מהילדים הולך לשירותים שלנו.. זה קורה לעיתים ממש נדירות.
חדר השירותים הנפרד מגביל את החלל ו"מבזבז" שטח שצריך אותו לדעתי.

לגבי מבואת כניסה: גם אני מאד אוהבת מבואה שמאפשרת כניסה הדרגתית לבית (על ידי הפרדה של חלל הכניסה מהחללים הציבוריים האחרים) ולא להכנס ישר לסלון/מטבח אם כמובן התוכנית והחלל מאפשרים.

הארונות שסימנת לא מגדירים ממש מבואה מאחר ונכנסים ישר לסלון.
(אלא אם מפרידים בין הכניסה והסלון עם קיר מימין לדלת הכניסה)
לא התכוונתי שתורידי את הארון מצד שמאל לדלת להיפך, תשאירי אותו ותאריכי עד סוף הקיר. הארון הניצב לו מול דלת הכניסה קצת חוסם ועדיף לוותר (מה גם שיוצא כפי שתיכננת ארון פינתי לא מאד יעיל עדיף ארון אחד לאורך הקיר)

לגבי הסלון - לפי המידות אני רואה שאורך הקיר הוא 7.75 שזה יחסית ארוך לסלון מה אתם מתכננים שם? אולי אפשר להעביר את פינת המחשב לשם (שממוקמת ליד חדר ההורים ובכך תפנה מקום להרחבת החדר/מקלחת הורים (מה שגם פחות יפריע אם הילדים במחשב ואתם בחדר השינה)

לחלופין, אם ניתן להזיז למשל דלת כניסה ימינה (ולישר קיר אלכסוני) אפשר ליצור שירותי אורחים בכניסה (וכך אם האמטיה תפוסה יש עוד אסלה פנוייה בנוסף לזו שבחדר שלכם) ובכך להגדיל למשל את חלל האמבטיה ולאפשר משטח כיור וארון גדול יותר .
כזה פתרון כמובן יקטין את הסלון..

לגבי חדר ארונות - לפי מה שנראה לי (אך כמובן לא יודעת ללא מידות אלא הערכה גסה ) קיר דלת הכניסה או והקיר הניצב לו ארוכים כנראה קצת יותר מ- 3 מטר ולכן לדעתי עדיף ארון ולוותר על חדר הארונות שמקטין את החדר .. וגם מייצר מעבר קצת מבוכי לחדר הרחצה.

אם מוותרים עליו יש להפוך את המיטה ולמקם את ראש המיטה מתחת לחלון.
יתקבל קיר עד חדר הרחצה באורך של כ 5 מטר שזה יפה מאד ומרווח(אפשר אולי יהיה גם למקם בנוסף שידת מגירות)

לגבי מטבח, קצת קשה לי להתייחס בלי מידות הקירות ונראה שהקיר המפריד בין המטבח לסלון אולי ארוך מדי אבל מצד שני צריך להבין גדלים כדי לקבוע מיקומים כמו היכן אמורות להיות הכיריים? תנור אפייה ולהבין כמה אחסון ניתן להכניס.
כרגע רואה רק כיור מתחת חלון שלא משאיר ממש מקום לכיריים בצלע הזו וכדאי להזיז אותו ימינה או שמאלה...
האם מתוכנן אי במטבח? לפי התוכנית לפחות נראה שכן. אם כן, האם לישישבה או רק לאחסון ?
שוב, צריך להבין מידות לראות אם יש מספיק מעברים מסביב עם הכסאות (הקיר המפריד מטבח וסלון עלול להפריע)

מציעה לך בכל זאת לנסות להשיג מידות או לפחות תוכנית בקנה מידה ולמדוד עם סרגל כדי להבין יותר טוב מה אפשרי לפני שאת מאשרת (או לא מאשרת)

lab229

New member
חייבת לציין שאלו רק רעיונות

ולא ישבתי באופן יסודי ומספיק מעמיק ..
לכן , למרות שאתם גרים בחו"ל, שווה לשכור מעצב/ מעצבת בצורה מקצועית יותר לייעוץ מה אפשר/ כדאי / רצוי.
אם זה במקום מגוריהם בחו"ל לשכור איש מקצוע ושמכיר את חוקי הבנייה והתקנים שם ומה מקובל / אפשרי/ מותר או מישהו בארץ ( שזה קצת יותר מורכב אבל אפשרי ואולי פחות נכון כי חוקי הבנייה/תקנים שונים ) ...
לדעתי שווה להשקיע קצת ( ביחס לעחות הרכישה ) כדי לקבל חוות יותר מעמיקה ויסודית לפני שסוגרים עסקה .

גלמיש1

New member
התכנית לא מיטבית.

לא יודעת מה יש בסביבה (יש גינה יפה? נוף? בנין דירות גבוה? שכנים קרובים מדי...) כי לה העלית תכנית השטח. גם התכנית שהעלית מטושטשת וקשה להבין מה בדיוק קורה בה.
&nbsp
כרגע הבית נראה לא מחובר לסביבה. יש אמנם חלונות גדולים (ככל שאני מנחשת) אבל היציאה לחצר היא משתי דלתות קטנות מרוחקות זו מזו באיזור פ.האוכל.
&nbsp
הארון שחוסם את דלת הכניסה לא מייצר מבואה , אלא מחניק את האיזור. במקומו אפשר לבנות קיר קטן מימין לדלת הכניסה (ולישר את הקיטום המוזר של הפינה) וזה ייצר קצת תחושה של מבואה.
&nbsp
הסלון ארוך מדי, בעוד איזור החדרים (יח. ההורים בפרט) דחוס וצפוף מדי.
הייתי מזיזה את הכניסה לבית ימינה לפחות במטר, ומרווחת את מקלחת ההורים, ופינת המחשב.
&nbsp
במקום ח.ארונות צפוף עדיף לדעתי לעשות ארון קיר גדול ונגיש.
&nbsp
בכוונה אין לכם גישה ישירה למטבח? אותי זה היה מעצבן לעשות סיבוב דרך הסלון ופ.אוכל כדי להגיע למטבח. זה גם מנתק את המטבח מכל שאר הבית מה שאומר שכשאת במטבח אין לך מושג מה קורה בבית.
&nbsp
אם כבר יש ח.שרות-כביסה - למה אין לו יציאה לחצר? כל כך מתבקש, שיהיה אפשר לתלות כביסה (גם אם מייבשים במיבש תמיד יש דברים גדולים או כבדים, או אפילו סחבות רצפה) גם לחדר שרות טוב שתהיה יציאה לחצר.
&nbsp
קיר שבין ראש הילדה לחדר כביסה - רצוי שיהיה עבה יותר.
&nbsp
אני לא הייתי רוכשת בית על סמך שרטוט בסיסי שכזה, בלי מידות, בלי פרטים, בלי להבין בדיוק את גודל הפתחים, מה בדיוק המפרט שניתן פה (החלונות מבודדים? סוג הדלתות? יש רשתות? תריסים? מאיזה סוג? וכו) .
&nbsp
מציעה לך לקחת עזרה מקצועית כדי לעזור בניהול הממשק עם המוכרים ובתכנון נכון של הבית.
&nbsp
&nbsp

למעלה