שלום לכולם אשמח לייעוץ וחוות דעת...

butterfly277

New member
שלום לכולם אשמח לייעוץ וחוות דעת...

אני מורה מתחילה (וכבר מציינת שלא בטוח שמדובר במקצוע חיי..), בכל זאת, נכנסתי השנה לבי"ס יסודי עם כיתות מאוד קשות, אני מורה לאנגלית, לא מחנכת וקיבלתי את הכיתות הגבוהות ד', ה', ו'. מסתבר שהמקצוע הזה לא פופולארי במיוחד והרבה תלמידים אומרים לי "אני לא יודע אנגלית" ופשוט לא עובדים והם באמת לא יודעים, ובגלל זה מרשים לעצמם להפריע בכיתה ולהשתולל עם עוד כאלה שלא יודעים...וככה אני נשארת בסופו של דבר רק עם אלה שיודעים (שגם הם נגררים לפעמים) והשיעור עובר בצורה מאוד לא נעימה ויש מעט מאוד למידה.
העניין האחר הוא זה שאני לא בטוחה כמה אני "מחזיקה" אותם-מצד אחד אני מציבה גבולות, מצד שני, כשנעשה ממש קשה והם מתחצפים, אני לא אוהבת להתחיל באיומים של "אני אתקשר להורים וכו'..." זה לא אני ואני מרגישה שזה יוצר וייב מאוד שלילי בין התלמיד למורה... (אני כן כותבת על הלוח מי עובד יפה למשל ומשתמשת בשיטה של צבירת נקודות אבל זה לא עובד על כולם) ואם זה לא מספיק, אני לא מרגישה שהם כ"כ אוהבים אותי וזה ממש לא נעים....

ayely33

New member
הי

אני אומנם לא מורה לאנגלית , אך אנסה קצת לחזק ואולי נוספים כאן יוכלו לעזור, לרוב השנה הראשונה לא פשוטה, אני תכננתי לעזוב אחרי השנה הראשונה לבסוף מכל מיני סיבות עברתי בי"ס וזכיתי לתמיכה טובה מהצוות,את צריכה גם מישהו מהצוות עדיף קולגה שמלמדת אנגלית, שתתן לך קצת עיצות ותמיכה בניווט כיתה, איך לחזק ולהוביל ללמידה, איך ליצור עיניין גם אצל הפחות מעוניינים- אנגלית נראה לי מקצוע מקסים, בטח יש אפשרות לשלב סרטונים ואמצעי המחשה יפים. בקיצור לא להתבייש לפנות למישהו שאת מרגישה איתו נוח מהצוות. בהצלחה

תאנוש

New member
היי

אתחיל מהסוף.
עוד מוקדם להגיד אם התלמידים אוהבים אותך או לא. עוד מוקדם לחשוב שכולם יאהבו אותך... זה, בעניי, בלתי סביר. תמיד יהיו התלמידים (והאנשים) שלא תבואי להם טוב ואי אפשר לרצות את כולם.

תלמידים בוחנים גבולות, כמו כל ילד, במיוחד אצל מורה חדש, במיוחד שאת גם חדשה בבית ספר וגם חדשה בכלל בתחום.
מציעה לך לשבת עם המקבילות ולבדוק - מה עובד אצלהם?
אחר כך לשבת על מחנכי הכיתה ולבדוק - מי הילדים שאפשר לתפוס ומי צריך לעבור לטיפול משמעתי?
אל תפחדי לעשות מיפוי בכיתה.
הייתי במקביל מתקשרת להורים של התלמידים הטובים ומשבחת... מהר מאוד שאר הילדים גם ירצו שתתקשרי אליהם הביתה ותגידי דברים טובים.
לגביי "אני לא יודע אנגלית" - את זה יש בכל מקצוע, אני מלמדת תנ"ך ושומעת את זה כל הזמן. אז מה? אנחנו כאן כדי ללמוד. אל תחששי מהאמירות האלו. אבל כן תמנפי אותן בשיחות עם ההורים / הילדים / המחנכים ותגידי שזה בדיוק הדרך להתקבע בחוסר הידע.
בהצלחה!

butterfly277

New member
תודה רבה על העצות!

זה ממש עוזר. היום דיברתי עם המורה המקבילה אליי, מסתבר שהיא מתמודדת עם בעיות דומות והיא ותיקה יותר וזה כבר גרם לי להרגיש יותר טוב ולקחתי ממנה מספר עצות וזה כבר עוזר. מקווה להמשך שיפור...

למעלה