שוב עובדים על אלוהים בעיניים!

BravoMan

Active member
וודאי שיש סיבה להאמין באלוהים...

יש סיבות לעשות הרבה דברים:
&nbsp
אלפי מחבלים מוצאים סיבות מצוינות להתאבד תוך שהם רוצחים חפים מפשע.
הנאצים מצאו סיבות מצוינות להוציא 6 מליון יהודים מהארובות.
היפנים מצאו סיבות מצוינות לא להיכנע לארה"ב אחרי הטלת הפצצה הגרעיני הראשונה, ולכן האמריקנים מחקו להם עוד עיר.
&nbsp
אם אתה רוצה, אני אמצע לך סיבות מצוינות להאמין בחד הקרן הוורוד הבלתי נראה.
אני מבטיח לך, שהן יהיו לא פחות טובות מהסיבות להאמין באלוהים שלך.
&nbsp
אגב, יש גם שלושה מיליארד בני אדם שלא מאמין באלוהים אחד, אלא בריבוי אלים.
זה אומר שיש סיבה טובה להאמין שאלוהים אחד הוא שקר, ולמעשה יש הרבה אלוהימים?
בעצם, הרי "אלוהימים" היא לא מילה, כי "אלוהים" זה כבר ברבים, אז בעצם אין אל יחיד?

Hameln

New member
אם יש תוכנות שיודעות לחכות שיזדיינו בסבלנות

השמש למעשה לא זורחת. כדוה"א סובב סביב צירו.

" אם יש יותר משני מילארד אנשים שאומרים שהם מאמינים באלוהים כנראה שלאדם יש חשיבות בקיומו או אי קיומו של אלוהים" - לחשיבות שיש ליותר משני מיליארד בני אדם לקיומו של אלוהים אין רלוונטיות לקיומו דה פקטו. זה אד פופולום (דמגוגיה ותו לא). הנה, חשבתי על זה...

במביאל

New member
תגובה

לא ניסיתי להוכיח שאלוהים קיים בגלל שיותר משלוש מילארד אנשים מאמינים רק ציינתי נקודה למחשבה: למה כל כך הרבה אנשים מאמינים בקיומו של אלוהים?

Hameln

New member
למה כ"כ הרבה אנשים מאמינים באסטרולוגיה?

למה כ"כ הרבה אנשים מאמינים שאלביס פרסלי חי?
למה כ"כ הרבה אנשים מאמינים שביגפוט, יטי והמפלצת מלוך נס קיימים?
למה כ"כ הרבה אנשים האמינו\מאמינים בקומוניזם?
למה כ"כ הרבה אנשים האמינו בתורת הגזע?
למה כ"כ הרבה אנשים לא רק האמינו אלא ידעו שהמודל הגאוצנטרי מייצג נאמנה את המציאות?

(שאלות טובות לפחות כמו השאלה שלך).

pozetiv

New member
אם המקור לידיעות שלך הוא חיצוני אזי שאין לך שכל

מה שישי לך זה מחסן של ידיעות משומשות שאין להם ערך ממשי .
לעומת זאת אם הידע שלך הוא ממקור פנימי לזה אפשר לקרא שכל .
ידע ממקור פנימי הוא ידע לגבי קשר בין דברים מושגים ארועים וכן הלאה ומכיוון שקשר בין דברים לא נקרא ידע במובן הרגיל של המילה משום שהוא לא מחשבה ואי אפשר לבטא אותו לכן זהו ידע ניצחי .
ואת זה אין לך , עדיין .

מדור 26

New member
נראה בבירור שאתה לוקה במגלומניה,

למי אתה חושב את עצמך, שמאיז לקבוע למי יש שכל ולמי אין? האם חשבת פעם על המושג "צניעות" או שמא תכונה "משומשת" זו אינה נהוגה בחוגים שלך? כדאי לך להתאפק בהתבתאויות המרושעות שלך.
מה הבסיס ל"הכרזה" שלך שידיעה "משומשת", כהגדרתך, אין לה שום ערך?
...ומה לגבי אמונה משומשת והזויה שהומצאה לפני אלפי שנים - יש ערך? הכיצד?
כל ידע ממקור פנימי, אינו מציאותי, הוא דימיון ותו לא - לא קיים ידע כזה. כל ידע מציאותי, נרכש בשני אופנים בלבד: מלמידה ומהתנסות, שניהם ממקורות חיצוניים.
כך שהקביעה שלך, לגבי ידע, נטולת יסוד. תנסה לחשוב בהיגיון...

pozetiv

New member
למה אתה עצבני? כתבתי הודעה מאוזנת ולא פוגענית ואפילו הגיונית

כאשר אתה כותב ידע מציאותי אתה מתכוון בוודאי לידע על המציאות בעוד שאני מדבר על ידע פנימי וזה בכלל לא אותו דבר .
ידע ממקור פנימי נובע כתוצאה מחשיבה מאומצת מאוד על אודות הקשר בין דברים, הידע הזה הוא לא המצאה שלך אלא תגלית, הוא היה שם כל הזמן רק אתה גילית אותו ואפילו אי אפשר להעביר אותו מאחד לשני בדיוק כמו שאי אפשר להעביר את השמחה שיש בלב למישהו עצוב .
לכן אתה לא יכול לומד שידע פנימי הוא דמיון (דמיון משמש כלי ללמידה כפי שכל מורה מתחיל יודע ) כי דמיון זה אנלוגיה, דבר שדומה לדבר, פרופורציה, וזה לא קשר .

מדור 26

New member
מה גורם לך לחשוב שאני עצבני? ה"ידע הפנימי" שלך?

אין דבר כזה "ידע ממקור פנימי". שוב, כל ידע נרכש או מלמידה , או מהתנסות מעשות ומציאותית. מה שאה מכנה "ידע פנימי" זו אמונה עיוורת שבה האכילו אותך ובלעת אותה כי היא נחשבת אצלך "תורה מסיני" הדמיונית כמו האמונה באל, מלאכי השרת, גן עדן, תחיית המתים, ועוד כהנה וכהנה אמונות טפלות שמלבד ב"ידע הפנימי" שלך, לא קיימים בשום מקום במציאות.
כל מורה מתחיל יודע שמדמיון לא לומדים כלום. אין לך כל ידע בתחום, אפילו לא כשל מורה מתחיל...

BravoMan

Active member
כמו "חכמים" שמפרשים את התורה איך שנוח להם

כדי להיראות חכמים ולרמות את העם, גם אני יכול לפרש את דבריך איך שנוח לי, ולהגיע למסקנה שאתה מגדיר "שכל" לא כיכולת צבירת מידע שמגיע מבחוץ, אלא היכולת לעבד אותו ולהסיק מסקנות.
&nbsp
ובמקרה כזה אני די מסכים להגדרה

&nbsp
רק מה - מי שמסיק מסקנות רק על סמך עולמו הפנימי וחושב שזה הכי חשוב, או מבלבל בין פנימי לחיצוני, מוגדר, ע"י החברה האנושית כ-"משוגע דורש טיפול".
&nbsp
אז תחשוב טוב טוב מה אתה כותב, אם אתה מסוגל

nightjar

New member
שאלת קיומו של שכל אצל מאן דהוא אינה משפיעה על חיי מליארדים

dojee

New member
דבריו של גוי בעינייני הלכה ודת יהודית ערכם כקליפת השום

dude101

New member
שמעתי פעם תירוץ לעניין הזה:

אלוהים קבע את המצוות, אבל גם קבע את ה-loopholes מתוך ידיעה שבבוא הזמן ימצאו את הפירצה הנכונה. זה קצת כמו "דיברה תורה בלשון בני אדם", אבל ההפך הגמור.

BravoMan

Active member
יום אחד עוד יתגלה שאלויהם רק העמיד פנים

שהוא קיים, כי זו היית תקופה שאנשים היו זקוקים לו

itor

New member
טוב חברים, השרשור הזה תפח לממדים מפלצתיים

וכבר איני מקבל התראות על הודעות חדשות.
אני מציע שנפסיק כאן. מן הסתם נפגש בעתיד בדיונים נוספים.

למעלה