שוב עובדים על אלוהים בעיניים!

itor

New member
בדרך הזו

אני יכול להציג לך גם קבוצה של חילונים שמגוננת על שחקן שנחשד בתקיפה מינית, ולהסיק מכאן שלפי הערכים החילוניים סלבריטאים נשארים מורמים מעם גם אם יאנסו נשים וילדים.
אבל לא אעשה את זה כי זו שטות.

itor

New member
מכיוון

מכיוון שמדובר רק בחשד ועדיין לא היו משפט והרשעה, אני מעדיף לא לעסוק במקרה של אותו שחקן ובדוגמאות וסימוכין.
אמנם הוא התפרסם בתקשורת, אבל אני מעדיף לא להציף את הנושא כל עוד חזקת החפות עומדת לו. כי הרי לא נרוויח כלום מדיון באדם הספציפי.

Hameln

New member
הדיון הוא לא על הנאשם

אלא על קבוצה של חילונים שטענת שמגוננת על שחקן שנאשם בתקיפה מינית. כתבת ואני מצטט: "אני יכול להציג לך גם קבוצה של חילונים שמגוננת על שחקן שנחשד בתקיפה מינית..."
נו...? אז תציג. נשמע ו\או נקרא מה האנשים בקבוצה שאתה מדבר עליה אומרים, איזה פעולות הם נקטו ו\או מתכוונים לנקוט על מנת לגונן על אותו נאשם ונשפוט לפי זה.

ללא סימוכין אני לא מקבל את הטענה שלך שיש קבוצה של חילונים שמגוננת על שחקן שנאשם בתקיפה מינית. אין לי מושג למה אתה מתכוון.

itor

New member
נכון שהדיון לא על הנאשם

ובכל זאת אי אפשר להימנע מלהיכנס לפרטי המקרה הספציפי.
בקצרה, יש שחקן ידוע שמואשם בתקיפות מיניות, וחבריו ומגונניו מנסים לטעון שמדובר בעלילה (זכותם המלאה לטעון כך, אגב). זה לא אומר שהם תומכים במעשים המיוחסים לו, אלא רק שהם לא נותנים אמון בחשדות.

Hameln

New member
אז איך זה קשור?

איך הקבוצה שאתה מדבר עליה, שבעצמך כתבת שזה לגיטימי לטעון את מה שהם טוענים (הרי העניין לא יוכרע על ידם, אלא על ידי המנגנונים האמונים על ההליך הפלילי והמשפטי), קשורה לקבוצה אחרת, שסייעה בפועל לנאשם אחר לחמוק מרשויות האכיפה ומההליך הפלילי והמשפטי? היכן הבסיס להשוואה?

BravoMan

Active member
דווקא הייתי רוצה שתעשה זאת

כי לא זכור לי מקרה כזה.
אולי יהיו חילונים שיצעקו במדיה חברתית שמדובר בעלילת שווא או משהו, אבל לא הגנה פיזית של ממש כמו במקרה של החסידים.
משהו שחורג מדיון או וויכוח ונשפך לתחום של נאמנות קנאית ממש.

itor

New member
הצעקה במדיה מספיקה.

לא השוויתי את הקבוצות לכל דבר.
כנראה הכת הנ"ל אלימה יותר מחוברת המקורבים של השחקן.

BravoMan

Active member
"הצעקה במדיה מספיקה"?

לא! היא לא!
&nbsp
זה עניין אחד להביע דעה לגבי חפותו של אדם לפני שנערך לו משפט ולהשאיר את ההחלטה למערכת המשפטית, וזה עניין אחר לגמרי לפעול להגן על אותו אדם מפני מערכת משפטית גם לאור ראיות חזקות שהוא אשם, ויותר מזה - אחרי ההרשאה בדין!
&nbsp
ואני חוזר ואומר - תביא דוגמה אחת, ולו בודדת של קבוצת חילוניים שמתנהגת כלפי המנהיג שלהם כפי שהחרדים מתנהגים כלפי רבנים שלהם.
תראה לי דוגמה לקבוצה חילונית שהסתירה מהמשטרה סלבריטאי או פוליטיקאי פדופיל או אנס.
&nbsp
וחוץ מזה, למה אנחנו רבים על החילונים?
חשבתי שלך ולשאר הדתיים יש מוסר נכון ולא מנומק, בעוד שאנחנו סתם תועלתנים ללא ערכים?
&nbsp
או שהדרך היחידה שלך להגן על חוסר מוסר בדת שלך היא להסיח את דעת בן שיחתך עם בעיות במקומות אחרים?

itor

New member
רק לאחרונה

היה בכותרות אדם שהסגיר סוחר קרקעות לידי רוצחים פלשתינאים ולמוות בעינויים קשים, וידידיו החילונים מהשמאל הקיצוני הגנו עליו ומתחו ביקורת קשה על המשטרה שחקרה אותו בחשד לסיוע לרצח.
האם יעלה על דעתי לומר שסיוע לרצח הוא ערך חילוני מובנה? האם מהתנהגות קבוצת השוליים הזו אסיק מסקנות על ערכי החילוניות? לא. אדם הגון לא יסיק כאלה מסקנות.

BravoMan

Active member
קישור בבקשה.

פעם ראשונה שאני שומע על המקרה, והייתי רוצה מקור קצת יותר מהימן מהתיאור שלך.

BravoMan

Active member
אובכן, נראה שהתיאור שלך היה מוגזם עד שגוי!

נתחיל מכך, שלא ראיתי בשום מקום בכתבה אישום של סיוע לרצח, וזה גם לא נראה סעיף הגיוני.
אותם פעילים פעלו בהתאם לחוקים של הרשות הפלסטינית, והסגירו לשלטונות שלה אזרחים שלה שנחשבו פושעים בעיני אותם שלטונות.
&nbsp
לפי הכתבה, משטרת ישראל האשימה אותם במגע עם גורם זר, מה שגם הגיוני, היות והרשות היא לא בדיוק "ישות פוליטית ידידותית לישראל".
&nbsp
אבל בוא נניח רגע שהנאשמים או אחד מהם אכן סייעו לרצח.
קבוצת השמאל הקיצוני שמפגינה לטובתם היא אכן קבוצה שמחזיקה באידאולוגיה מעוותת שנובעת ככל הנראה מאמונה בליברליזם קיצוני וקבלת שטיפת המוח של האויב.
אכן - יש להם ערכים רעים, שגורמים להם לשים את שלום אויביהם מעל שלום עמם.
&nbsp
ערכים שבהחלט נובעים מהסביבה והחינוך שלהם.
&nbsp
אני מקבל זאת.
&nbsp
אז, האם תקבל שאותו מצב בדיוק קורה בחברה החרדית?
שהערכים המקולקלים שלהם גורמים להם לתת יותר ערך לשלום רבנים מאשר לשלום אדם (או ספציפית אישה) ברחוב?
והרי מקור הערכים שלהם בדת שלהם!
&nbsp
אגב, מעניין שהדוגמה שמצאת מראה על הפגנה לא אלימה, ולא על הפיכת ניידות, הסתרה בפועל של הפושעים, וכו'.
אולי בכל זאת לשמאלנים האלה יש ערכים טיפה יותר טובים מאשר לחרדים...

itor

New member
לא הגזמה

המעצר שלו היה חשוב לא רק במגע עם סוכן זר אלא גם בקשירת קשר לביצוע פשע (כשבפשע הכוונה לרצח)
אותם פעילים אמנם פעלו בהתאם לחוקי הרשות וגם אייכמן פעל בהתאם לחוקי הרייך ובכל זאת הורשע ונידון למוות ובצדק.
כמו שאתה לא גוזר ממאתיים המפגינים תומכי נאווי על ערכי החברה החילונית בכללה, כך גם אני לא גוזר ממעשי מאתיים חסידי ברלנד על החברה החרדית בכללה.

BravoMan

Active member
ועכשיו זרקת את אייכמן פנימה.

אתה יודע מה ההבדל בין החברי האלה לאייכמן?
&nbsp
העולם בכלל וישראל בפרט (אם כי בדיעבד כמובן כי לא היית ישראל אז) לא קיבלו את הרייך השלישי כישות מדינית לגיטימית עם זכות קיום, ולכן הוא הושמד בסוף מלחמת העולם השנייה, והשטח שלו חולק למעשה בין ממשלת בובות של בעלות הברית לממשלת בובות של הגוש הסובייטי.
&nbsp
לאומת זאת, גם אם אתה ואני לא מרוצים מכך, העולם, ואפילו ישראל עצמה, מכירה ברשות הפלסטינית כדבר לגיטימי.
&nbsp
אדם שמגדיר עצמו "שמאלני", הוא אדם שמשתייך לקבוצה מסוימת שמוגדרת ומאופיינת ע"י האידאולוגיה שלה.
אותו כנ"ל נכון לגבי אדם חרדי - אומנם יש בפנים חלוקה לתתי קבוצות, אבל בגדול, האידאולוגיה זהה.
&nbsp
גם אצל "שמאלנים" יש חלוקה לתתי קבוצות, אבל האידאולוגיה זהה.
&nbsp
אם זאת, כפי שאדם דתי אינו בהכרח משתייך לקבוצה החרדית, כך אדם חילוני אינו משתייך בהכרח לקבוצה השמאלנית.
&nbsp
אני למשל, ממש לא שמאלני, לפחות בחלק מדעותיי שנוגעות למצב הפוליטי ומדיני שלנו, ויש שיגידו שאני אף קרוב לימין הקיצוני.
&nbsp
זו הסיבה שההכללה שלי נכונה, ושלך לא. אני בוחר קבוצה ספציפית שמגדירה את עצמה, בעוד שאתה הולך על מאפיין רחב יותר שמשותף לקבוצות רבות.

itor

New member
העולם הנאור

גם לא מקבל רצח סוחרי קרקעות כחוק לגיטימי.
גם אם תכליל את הציבור השמאלני כתומך ערכית בשיתוף פעולה עם רוצחי סוחרים, תעשה בכך עוול גדול. קובצות שוליים הן קבוצות שוליים.

BravoMan

Active member
אבל זה לא רצח!

הוצאה להורג במסגרת החוק אינה רצח!
&nbsp
(אגב, מישהו בכלל הוצא להורג? לא ראיתי שום דבר על זה בכתבה, אולי הם סתם בכלא?)
&nbsp
אלא אם לדעתך כל מי שמסגיר פושעים למשטרה בארה"ב, שם יש עונש מוות על עבירות מסוימות, גם הוא שותף לרצח, הרי שאין כאן שום רצח.
&nbsp
העולם הנאור מסכים שלכל מדינה ריבונית הזכות לחוקק חוקים משלה ועונשים משלה על פשעים מסוגים שונים.
כפי שישראל לא מכתיבה לארה"ב לבטל עונש מוות ולא פוסלת אותה מרשימת "מדינות נאורות" בגלל זה, כך היא גם לא עושה לרשות הפסלטינית.
&nbsp
תבין - אתה קורא לזה "רצח סוחר קרקעות" כי זה נוח לך אידאולוגית, אבל בפועל, כפי שמבחינת ישראל אלה שהסגירו שיתפו פעולה עם האויב, כך מבחינת הרשות הפסלטינית אלה שמכרו שיתפו פעולה עם האויב.
&nbsp
השמאל מקבל את העמדה הזו, ולכן לא רואה את העניין כרצח.
&nbsp
עכשיו לך תמצא לי שמאלני שגינה את החברי האלה שהסגירו. אולי יהיה לך יותר מזל מלמצוא רב שבאמת גינה את שליסל, וכך תוכיח שאני עושה עוול גדול כשאני מדבר על אידאולוגיה של קבוצות שעצם ה-"קבוצה" שלהן מוגדר ע"י אידאולוגיה מסוימת.

itor

New member
הוצאה להרג במסגרת חוק לא לגיטימי היא רצח

ולפי דבריו של פעיל השמאל הזה, שהוקלט ללא ידיעתו, אותו סוחר קרקעות הצליח למצוא את מותו מ"שבץ במיטתו" כשכולנו יודעים למה הכוונה.
השמאל ברובו הגדול כן רואה בכך רצח. אל תהפוך את השמאל למפלצות, שמוכנות לקבל רצח בעינויים של אדם שכל "פשעו" מסתכם במכירת קרקעות למי שאינו מוסלמי.
רק קבוצות שוליים תומכות במעשה נפשע שכזה.

למעלה