שאלת שפה

• פותח הנושא Lizz
  • פורסם בתאריך

Lizz

New member
שאלת שפה

אני יודעת שחלקכן קוראות גם באנגלית, אבל רציתי לברר לגבי הרוב המכריע - אתן קוראות פיק רק בעברית או גם בשפות אחרות?

טלוש2

New member
אם את שואלת אותי, אז...

אני לא יודעת אנגלית, הייתי שמחה אם הייתי יודעת, אבל אני ממש לא! אז אני קוראת (לצערי) רק בעברית.

Lizz

New member
שואלת את כולן

ג´ן, אולי תעשי מזה סקר רשמי של הפורום? -באילו שפות את קוראת: -רק עברית -רק אנגלית -שתיהן -אחר

אני קוראת אנגלית טוב מאוד!

למען האמת.. אם יהיה פיק ממש טוב באנגלית.. אז אני הייתי קורת! אבל אם תתני לי ברירה בין אנגלית לעברית.. הייתי בהחלט בוחרת עברית!

visbond

New member
אני קורא אנגלית מצוין ו ../images/Emo107.gif

ממש אין לי בעיה עם תכתבי בעברית באנגלית ואפילו עם כל הסיפור יהיה משפט אחד בגודל של דף אני יקרא וסביר להניח שהצליך להבין בדיוק למה התקוונת זו הקללה שלי בגלל זה אני לא מסוגל לפסק את הפיקים שלי זה נראה לי אותו הדבר ורק דבר אחד לא משנה אנגלית עברית רק שיהיה פיק ואני יקרא ויגיב אלא עם זה אל משעו שפשוט לא מעניין אותי

סנדרין

New member
לא קוראת פיקים ארוכים ב-E.../images/Emo142.gif

וגם לקצרים לא תמיד יש לי סבלנות.

טלוש2

New member
סנדרין...

אני יודעת שאת רוצה חתימה מיוחדת והכול, אבל די קשה לקרוא את ההודעה שלך שהיא באורך 15 שורות... ואני ממש לא הגזמתי! אגב, אני עוד מעט מסיימת את הפיק שלי!!! הוא ממש יפה, ואני צריכה בטאית...

Pomo girl

New member
אני לא קוראת בכלל אנגלית...

לא יעזור כלום...פשוט אני לא-ממש-מסתדרת-עם-זה...עברית שולתת!!!

Lizz

New member
אם כבר..

היא שולטת. וככל הנראה רסן השלטון הותר קמעה. אבל לא נורא.

Chsheer cat

New member
אוף! LIZZ! שולת, זה בכוונה../images/Emo95.gif

וגם אם כותבים למשל !!1, אז ה-1 הוא בכוונה! זה מין סלנג כתוב. בכל אופן, זה היה בכוונה. את לא מסתובבת בפורום ה"פ, נכון? בכל מקרה שולת!!1 הכוונה היא למשהו הרבה הרבה הרבה יותר מסתם שולט... עצה ידידותית: לכי לך לפורום ה"פ וחפשי ´את מילון הפורום´ השלם בטאג ליינס. יש פה המון אנשים מפורום ה"פ, ואת תצטרכי להתמודד, אז כדי לקצר את התהליך - תקראי.
ואני הייתי פה, אבל אין לי זמן לכתוב הודעות! אני לא, ולא, ולא נוטשת!!! אחח, הימים בהם הפורום היה מוצף והייתי פה שעתיים ביום כדי להספיק לקרוא הכול...

Lizz

New member
אמ, לא תודה

אני נמצאת במספיק רשימות פוטר שמתאימות לי - סנייפסלאש לדוגמה.

סנדרין

New member
תמיד יש לי קו מפריד בין... ../images/Emo142.gif

ההודעה לחתימה. הפעם פשוט שכחתי. וחוצמזה, בפעם הראשונה שקוראים הודעה שלי קוראים את החתימה, ובשאר הפעמים כבר מכירים אותה. היא קלילה ומהירה - לא שורות ארוכות - וזה בכוונה. (הנה פס מפריד, שמתחלף כל פעם אבל אף פעם לא נשכח {כמעט}:)

N a a t z

New member
both.

lately i preffer to read in English, so i don´t read so much things. lately i´m also writing in English... something like 5 fics, and i´m grieving. i just finished one of them and i need to start its sequel.
one day, when i´ll know jap, i´ll read also in Japanese. at the moment it´s just speaking and Kanji.

Avia101

New member
אישית

אני קוראת רק פיקים באנגלית. לא יודעת למה, פשוט ככה יוצא לי, שבאתרים שאני מחפשת והפיקים שאני מתעניינת בהם הם בדר"כ באנגלית, למרות שאני לא בטוחה שאם אני אמצא משהו שאני רוצה לקרוא והוא יהיה בעברית אני אקרא. זה פשוט נראה לי מוזר, אבל אני יכולה לנסות. בדיוק מאותה סיבה אני גם קוראת ספרים באנגלית במקום ספרים מתורגמים, זה פשוט לא אותו הדבר. אבל מצד שני אף פעם לא ניסיתי לקרוא בעברית, אולי אני אוהב את זה. :)

Gloria_Nathan

New member
me too!

דבר ראשון, יש את העניין הפשוט שרוב הפאנדומים שאני אוהבת הם באנגלית, וישמשהו דפוק בלקרוא פאנפיק בעברית על סדרה באנגלית. זה לא מסדתר, הדמויות לא נשמעות כמו עצמן והרבה פעמים יש פה פתאום תרגומים שתקועים באמצע ומפריעים את רצ. הקריאה. דבר שני" אנגלית פשוט שפה יותר יפה לדעתי. אני קוראת ספרים רק באנגלית (ואני דווקא קראתי המון בעברית כילדה וזה פשוט לא מסתדר לי עכשיו). דבר שלישי: רוב הפאנפיקאים הטובים כותבים באנגלית. יש היום בעיה, שכמו בכל דבר אומנתי כשהוא מתחיל להיות מעוד פופלרי, גם בפאנפיקים כיום יש יותר כותבים גרועים מאשר כותבים טובים. אני מדברת על טעויות של מתחילים כגון:הכנסת דעות אישיות לפאנפיקים, עלילה שכולה רק ציטוטים שרובם בכלל לא מתאימים לדמות, עלילה שמתקדמת מהר מדי וכו´ שמופיעות בפאנפיק ה-20 של כותב מסויים. אני שמתי לב שזה קורה בעיקר לכותבים שנשארים בשפת האם שלהם ולא יוצאים לקהילת פאנפיקים הגדולה של אותו הפאנדום, שהיא בד"כ באנגלית. (מאז שאני בקהילת ג´אם של ווינג, הכתיבה שלי מאוד השתפרה). כמובן שיש גם כאלה שהם פשוט... לא יודעים לכתוב. אבל אני מאמינה שקיימים מעט מאוד אנשים כאלה בעולם והשאר הם אנשים מאוד כשרוניים שפשוט לא עושים שום דבר כדי להתפתח. אבל זה כבר נושא אחר והסיבה הרביעית שאני כותבת באנגלית: יותר אנשים יכולים לקרוא את זה. נקודה. ובשניה שאני אקבל את המחשב שלי בחזרה, אם הסיסמא שלי והכל, אני אשים את זה כסקר רשמי. :)

star_female

New member
בעיקרון, אני קוראת באנגלית

אבל זה רק בגלל שאני לא מוצאת פיקים מהפאנדומים שאני אוהבת בעברית (לא שאני ממש מחפשת...) אם יגידו לי לקרוא משהו בעברית, לא תהיה לי בעייה עם זה... אבל אני מעדיפה אנגלית. זה יותר... זורם. גם בקטע של הכתיבה וגם בקטע של השמות/ביטויים/דברים נלווים שמוצאם ביפנית ^^; דרך אגב... מישהו היה בפנפיקשן.נט ביומיים האחרונים? בגלל שהם החליטו להוריד את כל הפיקים שהדירוג שלהם NC-17 מהאתר עד אפריל. יש פה עוד אנשים שחולקים את הכעס שלי? (אולי כרגע אני לא נשמעת כועסת במיוחד אבל זה ממש מרתיח אותי... >< )

Gloria_Nathan

New member
חרם! חרם! חרם! חרם!

מה זה צריך להיות? מה הקטע של להוריד את כל האנסי 17? למי זה תורם? אז נכון שבפאנדומים שאני הכי בקטע שלהם עכשיו (באג וווינג) אין הרבה אנסי-17 טובים בפאנפיקשיון.מאט (בכלל עוד לא מצאתי באג אנסי 17 טוב, בקושי מצאתי באג טוב בלי קשר לדירוג אבל זה כבר עניין אחר) אבל מה זה האפליה על רקע מיני (היהי:) הזאת?? חרם!

למעלה