שאלות ברפורמת דרך שווה

Citizen Y

New member
אשמח לעזרה להבין, אני עוד לא שולט ברזי הרפורמה.
1. נסיעה בקו 347 מתל אביב לרעננה - הנהג חייב 5.5 מהערך הצבור.
2. קו 501 מרעננה- להפתעתי הנהג שאל לאן, וחייב 12 את מי שאמר תל אביב.

זה הגיוני?

באתר של מוביט כתוב
"תעריף הנסיעה ב501 (תל אביב-יפו‎←‏רעננה) של מטרופולין (Metropoline) הוא בין ₪5.50 ל-₪12.00. המחירים עשויים להשתנות בגלל מספר משתנים."

שזו גם תשובה מוזרה, איזה משתנה קיים מלבד המרחק (אולי ההתחכמות שתל אביב יכולה להיות רק תחנת ביניים למשהו רחוק יותר?)

DAVIDADATO

Well-known member
נסעתי לרעננה, אתה אומר שזה תלוי איזו תחנה ברעננה ותל אביב? איך יודעים? לנהג 347 מתל אביב רק אמרתי "רעננה" וחייב 5.5, כמו שלנהג 501 מי שאמר "תל אביב" חויב 12.
מתל אביב למסוף צומת רעננה זה 20.5 ק"מ ועלות נסיעה 12 ש"ח כפי שחויב בקו 501, בקו 347 יכול להיות שעלית בנמיר? לדוגמא מנמיר סמינר הקיבוצים לרחוב אחוזה זה 15.5 ק"מ.

Citizen Y

New member
לאן נסעת לרעננה?
מתל אביב למסוף צומת רעננה זה 20.5 ק"מ ועלות נסיעה 12 ש"ח כפי שחויב בקו 501, בקו 347 יכול להיות שעלית בנמיר? לדוגמא מנמיר סמינר הקיבוצים לרחוב אחוזה זה 15.5 ק"מ.
הבנתי תודה. בקיצור אין לנהג אפשרות לדעת כמה לחייב אם אומרים לו ת"א. בצפון ת"א כולל הצפון הישן נסיעה לרעננה יכולה להיות פחות מ15 ק"מ מרחק אוירי.
הנהג של 501 חייב את המקסימום כאילו כולם יורדים באזור התחנה המרכזית.

שמונו

Active member
הבנתי תודה. בקיצור אין לנהג אפשרות לדעת כמה לחייב אם אומרים לו ת"א. בצפון ת"א כולל הצפון הישן נסיעה לרעננה יכולה להיות פחות מ15 ק"מ מרחק אוירי.
הדרך היחידה לדעת זה פשוט לעשות מדידת מרחק באפליקציית גוגל מאפס לדוגמא..
או להתחיל לעשות תיקוף באפליקציה מהתחנה שעלית לתחנת היעד ולהראות לנהג את המחיר שהוא צריך לחייב
(ולא לסיים את הפעולה כדי שלא יחייב אותך סתם..)

ניסיתי לפתח אתר שימושי לציבור שימדוד ממיקום נבחר או ממספר תחנה לדוגמא את המרחקים ונתקעתי באמצע..
אגב באיפהבוס יש עיגול שמסמן את הגבולות והמרחקים מהמיקום שלך

התוכנה של הנהגים בחברת אפיפי יודעת לפי כל תחנה בקו כמה לחייב

באתר דרך שווה יהיה לך תוכל לברר את המרחק המדויק בין כל 2 כתובות

ArsaWhat

New member
היי, יש לי חוזה של חופשי חודשי כולל רכבת עד 40 ק"מ (קוד שיתוף 953. עלה 255 ש"ח).
כשעליתי על קו 910 היתה אופציית תיקוף של עד 15, 30 (או 20, לא בטוח) ו-40 ק"מ. כשהצמדתי את הכרטיס שלי קיבלתי הודעה שאין לי מספיק סכום לשימוש או משהו בסגנון (יש לי 15 ש"ח בערך צבור).
אני הייתי בטוח שהחוזה הזה מאפשר נסיעה עד 225 ק"מ באוטובוס. הנהג לא ידע איך לעזור לי. אני אמור לתקף 40 ק"מ ולחזור עוד פעמיים במהלך הנסיעה ולתקף?

DAVIDADATO

Well-known member
כשעליתי על קו 910 היתה אופציית תיקוף של עד 15, 30 (או 20, לא בטוח) ו-40 ק"מ. כשהצמדתי את הכרטיס שלי קיבלתי הודעה שאין לי מספיק סכום לשימוש או משהו בסגנון (יש לי 15 ש"ח בערך צבור).
מאיפה נסעת ב-910 ואיפה ירדת? כי מחיפה לתל אביב זה 88 ק"מ אז חופשי חודשי עד 40 ק"מ לא מספיק לחיפה לפחות עד נתניה הוא יעבוד

ArsaWhat

New member
מאיפה נסעת ב-910 ואיפה ירדת? כי מחיפה לתל אביב זה 88 ק"מ אז חופשי חודשי עד 40 ק"מ לא מספיק לחיפה לפחות עד נתניה הוא יעבוד
לא עליתי עליו בסוף ושילמתי על רכבת. לא אמורה להיות אופציה של יותר מ-40 ק"מ שם בנסיעות שאורכות יותר מ-40 ק"מ?

Ccyclist

Well-known member
היי, יש לי חוזה של חופשי חודשי כולל רכבת עד 40 ק"מ (קוד שיתוף 953. עלה 255 ש"ח).
אני הייתי בטוח שהחוזה הזה מאפשר נסיעה עד 225 ק"מ באוטובוס. הנהג לא ידע איך לעזור לי. אני אמור לתקף 40 ק"מ ולחזור עוד פעמיים במהלך הנסיעה ולתקף?

באפליקציית הרב קו, בדף הטעינה של חוזה 40 ק"מ כולל רכבת כתוב במפורש:

" מרחק הנסיעה באוטובוס, רכבת קלה ומטרונית הורחב ל 225 ק"מ "

קבצים מצורפים

• Screenshot_20230909-180011_Rav-Kav Online.jpg
    Screenshot_20230909-180011_Rav-Kav Online.jpg
    KB 334 · צפיות: 3
נערך לאחרונה ב:

ArsaWhat

New member
היי,
יש לי חופשי חודשי באוטובוסים וגם ערך צבור. כשנסעתי בתוך העיר באוטובוס עירוני של קווים התיקוף הוריד לי מהערך הצבור.
אל מי אני צריך לפנות כדי לקבל החזר? הכרטיס עצמו הוצא באגד בתחנה מרכזית והטעינה בוצעה דרך אפליקציית רב קו (כתוב באפליקציה שזה גם מאגד דרך פינסטרה).
תודה מראש

מוישי67

Active member
היי,
יש לי חופשי חודשי באוטובוסים וגם ערך צבור. כשנסעתי בתוך העיר באוטובוס עירוני של קווים התיקוף הוריד לי מהערך הצבור.
אל מי אני צריך לפנות כדי לקבל החזר? הכרטיס עצמו הוצא באגד בתחנה מרכזית והטעינה בוצעה דרך אפליקציית רב קו (כתוב באפליקציה שזה גם מאגד דרך פינסטרה).
תודה מראש
יכול להיות שיש לך חופשי חודשי פריפריה ונסעת באוטובוס עירוני באזור המרכז?

למעלה