שאלונת [מנטלית] לגבי משקולות

Magic262

New member
שאלונת [מנטלית] לגבי משקולות

היי לכם

זו הפעם השניה שהתחלתי את SS.

אני מתאמנת מתחילה, בת 22, שוקולת 65 ק"ג, 160 ס"מ.
חשובה לי הבריאות, אני אוכלת פליאו, ואני נהנת להתאמן, ולקח לי הרבה זמן למצוא את הז'אנר האהוב עליי - LIFTING. אבל במקביל, זה נורא מפחיד אותי ומלחיץ אותי.
אני מפחדת ממשקולות...

בפעם הראשונה התחלתי את התוכנית עם מאמן אישי שלימד אותי את הטכניקה. עלינו במשקל לאט לאט. (2 ק"ג כל אימון, הבנתי שאמורים יותר, אבל אני בכיינית). הכי הרבה שהגעתי היה סקווט עם 35 ק"ג.
זה היה המשקל באימון האחרון, והפסקתי להתאמן 3 חודשים בגלל בלאגנים בחיים שקרו לי באותה תקופה.

לאחרונה חזרתי להתאמן באותה התוכנית, גם כן עם מאמן אישי, שהזכיר לי את הטכניקה.
התחלנו מהתחלה, מוט ריק. ושוב עליתי 2 ק"ג בסקווט כל אימון (כי אני בכיינית).
באימון האחרון הגעתי ל-37 ק"ג.
ונלחצתי ממש. לא הצלחתי לעלות. התפקששה לי הטכניקה. נהיה לי כבד. החזקתי את זה לא טוב. ורציתי להפסיק ולעזוב את זה. זה נשמע מפגר אבל נלחצתי רצח מהפלטות.
עשיתי סט אחד עם 5 חזרות. בגלל הטכניקה השגויה התחיל לכאוב לי גם המפרק בין האגן לירך בצד אחד.
ולא משנה מה המאמן ניסה להגיד לי באותו היום, נאטמתי ולא רציתי לעשות סקווט יותר.

עכשיו אתם בטח תצחקו עליי או שתתעלמו ותדפדפו הלאה...
אבל זה באמת די כבד בשבילי (דאבל מינינג).
אני רוצה להתאמן עם משקולות. מה שזה עושה לי לגוף מדהים... אבל זה כל כך מפחיד אותי ומלחיץ אותי ומשתק אותי.
וזה קורה לי כל פעם שאני עוברת גבול מסויים - למשל מחליפה קידומת במשקל, או שפתאום אני קולטת ויזואלית שהפלטות נורא גדולות (מה לעשות, עדיף לשים פלטה 1 של 10 ק"ג, במקום 10 של 1 ק"ג).
מה אפשר לעשות?? איך אני יכולה להפסיק לפחד?

MidNight Flame

New member
הפחד ממספרים

קודם כל כייף לשמוע על בחורה שיודעת מה זה SS ופלאו.
לכולם יש פחד ממשקל, לחלק זה ב100 (סתם כי נוספת סיפרה), לחלק זה ב200 ולחלק זה ב35.
מאמן צריך להכיר את הסחורה ולדעת לעבוד מסביב לבעיה עד שתקבלי את הביטחון שאת זקוקה לו להתקדם, החל ממניפולציות של פלטות קטנות יותר, דרך החזקה סטטית של משקל כבד יותר על הגב או אפילו סתם יותר חזרות (כן כן, זה כבר לא SS) עד שתקבלי את הביטחון שאת זקוקה לו.
לכל תוכנית ליפטינג יש קושי מנטלי שונה, SS, טקסס, קורטה, סמולוב - בכל אחת מהן היו לי קשיים שונים וההתמודדות איתם שונה מאדם לאדם, החוכמה היא לא לוותר ולמצוא את הדרך להתקדם.

למעלה