שאלה

אלו מהתפילות והברכות וחלקיהן ומהמנהגים הקשורים לשבת ולעזיבת השבת, יש לקיים ביום כיפור ובסופו?

אגב, זה לא נכון. בתורה כתוב שיום כיפור שבת שבתון ואסור לעשות בו כל מלאכה. שאלתי על התפילות, הברכות, הקידוש וההבדלה. אני מבקש שרב יענה לי.

SupermanZW

Well-known member
אתה רוצה להתפלל תפילות שבת ביום כיפור? לך על זה. חשבת פעם למה במועדים אחרים זה לא כך? אין חג שמתפללים בו תפילות שבת כאשר אינו חל בשבת ויום כיפור אינו שונה בכך. על ראש השנה התפללת תפילות שבת? כל מה שצריך זה היגיון, לא צריך להיות רב.

SupermanZW

Well-known member
אגב, יש לי הבנה עמוקה בעשרות דתות, לא רק ביהדות.

צריך רב. יום כיפור נחשב לפי התורה לשבתון שאסור לעשות בו מלאכות, ולכן אני מבקש לדעת את המנהג בשאלה איזה חלק ממנהגי השבת מתאימים ליום כיפור. אני דורש שרב מוסמך ומבין יענה לי על השאלה הזאת. שאלתי גם על החלקים בתפילות ובברכות הרגילות שמיוחדים לשבת.

SupermanZW

Well-known member
צריך רב. יום כיפור נחשב לפי התורה לשבתון שאסור לעשות בו מלאכות, ולכן אני מבקש לדעת את המנהג בשאלה איזה חלק ממנהגי השבת מתאימים ליום כיפור. אני דורש שרב מוסמך ומבין יענה לי על השאלה הזאת.
לא צריך כלום, צריך שתחשוב בהיגיון. בשבועות התפללת תפילות שבת? בתענית אסתר? בפסח? בסוכות?

רק כאשר חג חל בשבת מתפללים בו תפילות שבת, מברכים ברכות שבת, עושים קידוש והבדלה, אחרת לא. את שבת מקבלים בערב שבת ולא ביום שני.

פרט נוסף, הפורום הזה נטוש, לא תקבל תשובה לא מרב ולא משמש. גם כשהפורום היה פעיל לא היה בו רב.

אז למה הפורום נקרא "לשאול את הרב"? זה חוסר אחריות. איפה אוכל לשאול רב מבין ומוסמך על מנהגי הדת? כמו שכתבתי, יום כיפור נחשב לשבתון שלא עושים בו מלאכות לפי התורה, ולכן אני רוצה לדעת אם יש עוד חלק ממנהגי השבת שחלים עליו. אל תענה בלי לדעת.

SupermanZW

Well-known member
הפורום נקרא כך כי במקור התכוונו שינהל אותו רב. לא מצאו רב אך השם נשאר, עם המעבר לפלטפורמה החדשה מנהל הפורום עזב.

אני עונה לך מתוך ידיעה. אין עוד מנהגי שבת שחליפ בכיפור, כמו שאין באף חג אחר כאשר אינו חל בשבת.

למעלה