שאלה

טוטאליות היא גם בעיה קשה בטיפול

ההגדרה שלי למטפל מקצועי, וההבדלה בינו לבין חובבן מוכשר הוא היכולת להפריד את החיים הפרטיים מהטיפול, ולהיות מסוגל לתת טיפול בינוני גם ביום הכי גרוע שבו החלטת שאתה מסוגל לטפל. זאת אומרת לא לערב את הבעיות,שמחות, אירועים ועוד בטיפול, אלא לטפל במי שמשלם כסף עבור הטיפול. דוגמא אישית: יש לי מטופלת שאיני סובל-כאדם הייתי מעיף אותה מכל המדרגות, האופי שלה הוא אנטי-דני לחלוטין, ואיני חפץ לבלות בחברתה אפילו רגע אחד. כמטפל היא אצלי כבר 15 טיפולים, והטיפול מתקדם היטב, יש שיפור ניכר במצבה וכבר עברנו לפעם בשבועיים בדרך לפרידה בעו כמה טיפולים או טיפול מונע של פעם בחודש. אם לא הייתי יכול לשים את "עצמי" בצד, לא הייתי מסוגל לטפל בה. חלק מהיותי מטפל הוא גם להיות מסוגל לווסת איזה אלמטים הקיימים בי מודגשים בזמן טיפול, בהתאם לאדם בו אני מטפלת. קצת כמו זיקית, בהתאם לטובת המטופל-מה הוא צריך ממני.

אדומה2

New member
טיפול אישי ודיונים שוטפים

בפסיכולוגיה, לאחר גמר הלימודים, מעודדים טיפול (בין אם עברו אותו במסגרת הלימודים, ובין אם אחריהם) והמשך טיפול על מנת להמשיך ולשמור על הפסיכולוג, גם מהשפעות שיכולות להיגרם כתוצאה מהטיפולים שהוא נותן למטופליו, וגם כדי לעזור לו להתמודד עם חייו. הוא ישים בצד את הדברים כאשר הוא המטפל, אבל כאשר הוא המטופל הוא לא ישים בצד ולא אמור לשים בצד, הוא אמור לפתוח את הדברים ולתת להם לצאת. פסיכולוגים גם נמצאים לאחר לימודיהם בקבוצות או הדרכה, אני לא יודעת בדיוק איך זה עובד, אבל הם ממשיכים לעבוד עם מדריכים שעוזרים להם בשנים הראשונות להתמודד עם דברים שהמטופלים יכולים להעלות שגורמים להם למצוקה כלשהי או כל דבר אחר. כך שהדברים הם בטיפול.

הם אמורים לקבל הדרכה בכל חייהם

המקצועיים. לא כולם עושים את זה, אבל זו המלצה חזקה של האיגוד או מוריהם.

אדומה2

New member
לפחות בתחילת דרכם

הם מחוייבים לקבוצות הדרכה וטיפולי תמיכה. למיטב ידיעתי לפחות.

אני מאוד שמח יש עוד אנשים כמוני

שלא בזים לכל מה שיש לרפואה הקונבנציונלית ולמערב להציע.

nofaritrit

New member
../images/Emo45.gif

ואני בכלל לא מאמינה בשום איסור שהוא חד משמעי . יש היום חברות שלי שהן מטפלות שאני באופן מודע יודעת שהן יתאימו הכי טוב לעבור איתי תהליכים מסויימים טאני אפנה אליהן דוקא ולא למישהו זר. התפתחות , מודעות, הליך טיפולי יכול לעבור גם מחבר לחבר.

freearth10

New member
../images/Emo45.gif

איסור הרבה פעמים מגן עלינו אבל באותו הזמן גם חוסם אותנו מפני הזדמנויות שאותן יכולנו לפספס. מאיה

למעלה