שאלה קטנה

ארי החלום שלי

זה לשכב כל היום במיטה ולחשוב להביט בתקרה ושהקירות יקשבו לי, הם יכולים לשוחח הרבה יותר מכל בן אדם שפגשתי, לא ככה ? אני כל כך שוונא לעבוד, ואני לא רוצה לעבוד שהיה בהוסטל, זה ממש דוחה אותי ..

1smile11

New member
זה מה שאני מנסה להבין בתור מה?איזה אופציות יש לו אם הוא לא

יכול ללכת לשוק העבודה החופשי?

dina199

New member
תחשבי האם את יודעת על אנשים אחרים שנמצאים

מחוץ לשוק העבודה החופשי? הרי אין לנו בארץ (וגם בעולם) תעסוקה של 100% של האנשים.

1smile11

New member
לצערי אני לא ממש מכירה בגלל זה פניתי לפה בכל זאת לצערי אין

לי איך באמת לדעת בגלל זה רציתי לשאול פה בפורום אנשים שאולי יש להם ניסיון

dina199

New member
הבנתי. אז עצם קבלת קצבת נכות

לא מונעת אפשרות לעבוד. הביטוח הלאומי לא אוסר לעבוד. הבעיה היא להתקבל למקום עבודה. ב'שוק עבודה חופשי' לביטוח לאומי אין השפעה.

dina199

New member
הוא לא חייב לספר לאף מקום עבודה על הדוח של הפסיכיאטר.

זה מידע רפואי חסוי

1smile11

New member
דיברתי מהצד של התעסוקה הנתמכת שהציעו לי פה

בכל מקרה שאלתי למעלה בתגובה הכי אחרונה שלי לגבי השוק העבודה החופשי

לשם מה צריך לעבוד ?

אני לא רואה שום צורך אני באמת כל כך שונא לעבוד שאין טעם בכלל לנסות, אני מעדיף לשבת בבית עם ערימה של ספרים או לדבר עם חברים בעיקר אספיות וזה עושה לי טוב מאוד, זה באמת סוג של עבדות, עבודה לרוב זה סוג של עבדות, עדיף לקבל קצבה מביטוח לאומי זה מה שאני רוצה, וככה אני אחיה, אני צנוע מאוד ולא זקוק לכלום חוץ מקורת גג וספרים ומחשב , אז לא זה לא כזה איום כמו שזה נשמע ...

1smile11

New member
תראה אם אדם רוצה לעבוד לא אני ולא אתה יכולים להגיד לו לא

הרי הוא בסה"כ בסופו של דבר נער גדול,למרות האבחנה שלו וזה הזכות שלו לחיות את חייו כמו שירצה,בדיוק כמו שלך יש את הזכות לחיות אותם כפי שתרצה על אף ההגדרה.

ככה שאם הוא רוצה לעבוד-זכותו.
לא אני ואתה יכולים להגיד לו לא
לפסול אותו לסגור לו את הדלת ולהגיד לו שאנשים על הרצף לא ראויים לעבוד כי בסה"כ נכון זה קשה אולי זה לא כמו כולם אבל אם זה רצון הבחור אנחנו לא יכולים לכפות את זה עליו את סגנון חיי או חייך ואנחנו חייבים לתת לו זכות בחירה הוא באמת ילד גדול

אני יודעת שזה טיפה מתסכל,אבל זה באמת הזכות שלו ואם הוא מאמין בזה למה שנגרום לו להאמין שהוא לא יכול?
והכוונה שלי היא בנוגע אם לעבוד או לא
לא לגבי מסגרות

arana1

New member
לא אומרים לו לא

מציעים תפישה וגישה שבניגוד לנורמה לא רואה בעבודה חזות כל או את הבסיס היחידי לקיום בעל ערך עצמי או אחר,
זה הכל,
אז לא פוסלים אותו אלא בדיוק להפך,
אומרים לו שגם אם הסביבה מתייחסת לאנשים שלא עובדים כפסולים או ככאלה שהם לא יכולים אז יש אנשים, אולי קצת פחות שפוטים למקובל ולמוסכם, שרואים וחווים וחיים קצת אחרת.

בסך הכל יכול להיות שזה לא מקרי שאוטיסטים "לא מתפקדים", שזהותם, צרכיהם, יכולתם, לא מתאימים לחברה שעדיין חיה וחושבת רק במונחים הכי מכניסטים על נתינה וקבלה,
ואולי טוב שכך,
אלא שאדם שכל הזמן מקבל מבט משפיל ומדכא רק בגלל שהוא לא כולם יטה מטבעו לעשות הכל על מנת לחלץ את עצמו מהמבט הזה גם אם זה לא מה שנכון וטוב לו בכלל.

אז אף אחד לא שולל את זכותו כאן, החברה הנורמטיבית שוללת את זכותו לא אנחנו,
אני רק חושב ואומר שזה בסדר גמור ואפילו יותר מזה לחיות ללא עבודה, שזו הזדמנות להתפתחות עמוקה ומהותית ואנושית ומוסרית יותר,
ולא כולם ממש חייבים להיות חלק מהעדר,
(למרות שהעדר כל הזמן משדר שאם לא חלק ממנו אין לך זכות קיום בכלל)

אני לא מנסה לגרום לו לחשוב שהוא לא יכול, להפך, אני מנסה לגרום לאנשים לחשוב שמותר ואפשר לזהות יכולת גם עם מדדים לא נורמטיבים,
וחבל מאוד ששוללים ופוסלים את זה תמיד על הסף

1smile11

New member
כן את זה הבנתי אבל

האדם רוצה ומתעקש לעבוד ולתת מעצמו ככה שכל ניסיון אחר במילא יעלה על שרטון כי כשהוא מחליט שהוא רוצה משהו אז הוא רוצה הוא לא רוצה להתגמש בעניין.
גם לא אחרי שכנועים רבים.
אני מבינה אותו ואת הראייה שלו,הוא בסה"כ רוצה לעבוד,ובאמת לתת מעצמו.
&nbsp

dina199

New member
לא מספיק לרצות 'לתת מעצמו'.

ושוב, אני בכלל לא מתייחסת לפסיכיאטר.
במקום עבודה חוץ מספציפית לבצע את המטלות הנדרשות, צריך גם להתמודד עם אנשים. גם עם עמיתים , וגם עם מנהלים. וקורה הרבה שמי שלא מצליח ביחסי אנוש, מפוטר למרות שהוא עושה את המטלות שלה בצורה מושלמת. אני לא מצדיקה את המצב הזה. אלא אומרת שזה המצב הנתון אצל נ"טים.

יש לי הצעה.אם אדם רוצה לתת מעצמו ויש לו הכנסה כספית שהוא יכול להתקיים ממנה, שייתנדב. הרבה מאוד מקומות מוכנים להעסיק אנשים שלא צריך לשלם להם.

1smile11

New member
כרגע יש לו רק קצבה כאילו איו לו עוד מקור הכנסה נוסף

לנסות מסלולים של הכשרה לעולם העבודה

כדי שבהמשך כן יצליח להשתלב בעולם העבודה.
איזה מסלולי הכשרה תלוי בגיל שלו בכשרונות שלו וברמת הקושי.
(יש למשל קורס בבדיקת תוכנה יחד עם סיוע בקבלת עבודה אם הוא טוב במחשבים ואםרמת הסיוע מספיקה. יש גם מכינה פנימייתית של שנתיים שמלמדים בכללי איך להסתדר בחיים. אולי אפשר גם לקחת טיפול פרטי מוכוון לעולם העבודה(תתיעצו בבית אחד אולי).

אני ממש לא אומר לו לא או כופה כלום

אני מציע נקודת מבט שונה הוא יכול לאמץ או יכול לדחות או יכול להרר זה עניין שלו, זה לא עסק שלי .אני מדבר על עקרון לא על אדם ספציפי ,אני לא כופה כלום, ולא מנסה לשכנע בכלום, הרבה אנשים לא מבינים מתי אני ישר או עקיף מתי אני אקטיבי או פאסיבי ,רוב הזמן אני פאיסיבי ...

1smile11

New member
התכוונתי לא כך

צר לי קודם כל אם נפגעת,זאת לא הייתה כוונתי כלל וכלל אז מתנצלת מעומק הלב.

כיוונתי לכך,שכבר ניסו לדבר עם האדם והוא לא רוצה לוותר על העבודה הוא מאוד רוצה ומחכה לזה והוא רוצה להיות כמו כולם.
הוא לא רוצה להתפשר ולמשל במקום זה להישאר בבית ולצפות בטלוויזיה או להיות במיטה כול היום.
הוא פשוט רוצה ממש משווע לצאת מהבית וללכת למשל לעבוד בבנק בדיוק כמו כל אזרח אחר ולתרום מעצמו.
וכל ניסיון אחר לא הצליח.
ואם זה רצונו של האדם אנחנו צריכים לכבד אותו ולא יכולים לאמר לו לא.

למעלה