שאלה לגבי קושי עם שינויים וקונצרטה

dina199

New member
אי אפשר להתכונן לכל שניה.

אבל אפשר להתכונן לשינויים שידועים מראש.
זה כבר מוריד חלק מהעומס.

arana1

New member
אפשר, דרך ידיעה עצמית עמוקה

וטיפולים כמו CBT והדומים להם לא יתנו לך את זה כי הם לא יותר מאוסף של טריקים משומשים

arana1

New member
לא ולא

אבל זה הכיוון שבו אני מאמין,
וכמו שכתבתי, או לא, אני לגמרי מודע למידה שבה הוא חסר סיכוי,
שלקורבן שלי אין בעצם שום משמעות,
והמרד שלי הוא לגמרי פתטי,
עדיין

אני לא אוהבת כדורים וגם אני קשב וריכוז

שהייתי תלמידה הייתי נוטלת קונצרטה אבל כמו שאת מתארת זה פגם באשיות שלי , וגרם לי נזק,אניבאופן כללי לא מאמינה בכדורפ וחושבת שהם מזיקים לטווח הארוך ,בקשר לרדות זה מאודד וכר לי שהיית נערה והיה מבחן הייתי ממש מפחדת ונמצאת לופים חוזרים ומתכוננת שוב וושוב אפילו שזכרתי בכל, גם לי יש בעיה עם סדר אני חולת ניקון ואני לא יכולה עם בלאגן ולא יכולה להסתדר עם אנשים מבלאגנים זה גם אחד הבעיות שלי עם נתי ולא רק איתו עם כל אחד אחר , אני חושבת שלא כדי לקחת כדור ואני לא נטי"ת ולא אוטיסטתל לגמרי יש לי קוום אוטיסטים מבוהקים אפילו שקבלתי בציון במבחן 33 שזה חשב לאו6טיטית אבל לאנראה לי כי אני גם מתחבר לצד הנ"טי ודי מתתדרת איתם ץ

יש לי קווים

יש בי גם צד נט"י אבל הרבה יותר אס"ית.
הקונצרטה תוקעת אותי על לופים של שעות הרבה יותר ממה שיש לי בדרך כלל וגם זה על אנשים ונושאים.

אבל היא ממש מקלה על דברים אחרים.
עשיתי את המבחנים ויצא לי שאני אס"ית.

אני לא אוהבת שאני נעלמת,החשיבה שלי והתחושה של מגע מתמיד עם העולם בתחושה וכשלוקחים את הכדור מאבדים את זה וזה גם פוגע בחשיבה המקורית שלך וגם משבש את ה"תחושה" ובדרך כלל יש מין תחושה שהזמן נעלם וזה מין קו ישר במוניטור שלא נגמר.

מצד שני יש זיכרון שמתחדד בלי הסחות דעת,פחות אכפת לך מהמוזרות שלך וקל בשינויים. אתה יותר נט"י והחיים קלים יותר

אני לא חושבת שת צריכה לרצות לחיות "נ"טית אפילו שיותר קל ככה

אני מסכימה עם ארנה ועם נתי שעדיף להיות את עצמך, אז נכון הכדור עוזר לך להסתתדר חברתית אבל את פוגמת באותנטיות שלך וחבל, את אוטיסטית את לא צריכה לנסות לישר קו, גם אני מאוד משתתדלת לא לעצבן את הנ"ט ומתחברת עליו אבל יש בי גם רצון להדוף אותם מעלי .

ואני מתחברת יותר לאנשים כמוך וכמו נתי וארנה ואנשים מזרים ומופרעים, כי הם כמוי אני ממליצה לך לא לקחת את כדור, אבל זו החלטה שלך .

תודה על ההבנה ,

וההצעה.

אני רוצה לחדד יש דברים שאני רוצה מהעולם הנט"י כמו ללמוד תחום מסוים שמעניין אותי, לגור לבד ולהביא כסף לכל אלה לגדל משפחה ולתחביבים שלי

בלי השתלבות כלשהי לא אוכל להגשים את זה.

אז אני אסביר אוטיזם לא שווה חוסר השתלבות

את יכולה להשתלב ולהשאר את להיות ממש כמו שאת, כמו שארנה אומר וגם מצביע על עצמו אפשר להיות אוטיסט ולהצליח ( הוא היה מהנדס תוכנה מאוד מוכשר והרוויח המון כסף ככה הוא מספר ) והוא הכי אוטיסט,, זה לא או זה או זה אפשר לשלב ולהשאר את, תחשבי על זה חבל להשתנות אוטיזם זה נפלא...

arana1

New member
לא בדיוק

החזקתי בעבודה כי לא דרשו ממני להשתלב ורוב הזמן עבדתי בביית ורק לפי השעון שלי ובסופו של דבר למרות שזה היה המון כסף קל פרשתי כי גם זה היה יותר מדי בשבילי.
וזה קשור לשאלות שעולוץ כאן מכל בחינה אפשרית,
כי,
ראשית כצפוי וכרגיל מאוטיסט הייתי נלהב ודלוק מדי בדיוק על הדברים הלא נכונים, זאת אומרת שבמקום להידלק על הכסף נדלקתי על השפה, על הלוגיקה, על ההיבט הפילוסופי של התחום, מה שהביא לכך שלפעמים הייתי יושב שעות, ימים,על שורת קוג אחת רק כי אין סוף הדרכים לכתוב אותה הגניבו אותי הרבה יותר מהשורה התחתונה, שבעולם הנ"ט היא תמיד כסף.
&nbsp
ממשיך אחר כך, מוציא את הילדה מהגן.

תגיד מה את חושב על מתמטיקה ומגדר ?

אני רוצה להתחיל ללמוד תואר ראשון במתמטיקה, אני לא רע בזה גם לא הכי טובה ( בטח לא כמו נתי הוא באמת לטעמי ממש טוב בזה אפילו עילוי ) אבל לפי מה שהוא אומר לאישה לא מתאים ללמוד מתמטיקה, הוא אומר שאני לא אשרוד דקה ולא הייתה אף אישה שהוא למד לתואר ראשון שהיה בכיתה יא , קיצור אשמח לדעת מה דעתך, לפי דעתי זה עניין של כישרון ויש גם נשים שיכולות כמו בכל תחום...

dina199

New member
יש מספיק נשים שלומדות מתמטיקה.

ולימודי מתמטיקה באוניברסיטה הם קשים (מנסיון אישי ) אבל גם הגברים נושרים אם זה קשה מדי עבורם
.
אז מה שצריך לקבוע לא המגדר אלא היכולת. והיכולת היא אישית ולא סטאטיסטית.

arana1

New member
יש, והיו, המון מתמטיקאיות גאונות שתרמו המון

דווקא נשים עם קווים אוטיסטים נוטות יותר מהממוצע למתמטיקה ופיזיקה, גם להנדסה, תכנות
והמון תחומים שנחשבים גבריים,
טמפל גרנדין היא דוגמה אופיינית,
אם זה מה שמושך אותך תלכי על זה.

כן זה די מושך אותי אני בעיקר אוהבת מספרים.

אני אוהבת לזכור פאי וטובה בזה ,אבל במתמטיקה אני טובה אבל לא ברמות גבהות במיוחד, ואני אנסה ,בקשר למתמטקאיות אין כמו גברים בכל תחום מדעי גברים שולטים ובעצם בכל תחום בכלל, חוץ מזנות ופורנוגרפיה..... וזה נקודה למחשבה.

arana1

New member
גברים לא שולטים בכל תחום וגם נ"ט לא שולטים בכל תחום

בביולוגיה וכימיה נשים שולטות, ובגדול, ובכלל, אין דבר יותר טיפשי מלבדוק דברים במונחי שליטה.

יש אוטיסט, טאמט, שמסוגל לכתוב את פאיי במשך שעות בלי להתבלבל אפילו פעם אחת, ולדעתי גם זה אופייני לדרך שבה אוטיסטים תופשים את מה שנחשב כמדעי ואובייקטיבי באופו הכי פנימי וסובייקטיבי,
שזאת גם הסיבה ששום מחקר אקדמי מעולם לא יצליח לגעת באמת האוטיסטית,
אפילו לא להתקרב אליה

https://youtu.be/X3AlKU7dfOM

פיי זה דבר מדהים, ולא במקרה יש מי שמתחבר אליו נפשית ברמה העמוקה ביותר, והוא שימושי בטירוף בגלל המון סיבות מרהיבות

מבחינה כמותית ואיכותית יש יותר נשים ביולוגיה ,וכימה מגברים?

לא נראה שיש נשים ברמה אקדמית (( פרסים, הכרה, תגליות ) יותר מגברים לכן זה לא נכון לומר שנשים שולטות בתחום הזה, יכול להיות שהם טובות מאוש אבל לא שולטות לפחות לפי ידעתי, בקשר לפיי כן זה מדהים אני מאוד אוהבת את זה גם נתי אוהב לזכור הוא זוכר אלפי מספרים....

תה יכול להראות לי נותנים סטסטים ? כי זה נשמע תמוהה

כיום אחוזי זוכות פרס נובל למדע כל כך נמוך והרוב הם גברים אז איך יכול להיות ? איזה ביולוגיות , כימיות אתה מכיר שהם גאוניות בעלות שם עולמי וכו?

למעלה