שאלה לגבי ויטה

dory30

Well-known member
האם נכון שהמפעל נסגר? ואם כן, מישהו מכיר מקום שאפשר לקנות בו את המוצרים שלהם (בעיקר מרק עוף אמיתי)?

dory30

Well-known member
אוי אתה נכנס לפינה רעה ואינסופית של היסטוריה רעה ודם רע. מאיפה הבאת את זה בכלל?
מה הקשר לדם רע? את פורומי האקטואליה עזבתי מזמן והנפש שלי החלימה מהשגעת :p. לגופו של עניין, אני קונה את זה במקומות שונים ביפו ואותם מקומות לא מחזיקים את הסחורה כי המפעל נסגר. חשבתי לקנות כמות ממקום שבכל זאת מחזיק אותם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה הקשר לדם רע? את פורומי האקטואליה עזבתי מזמן והנפש שלי החלימה מהשגעת :p. לגופו של עניין, אני קונה את זה במקומות שונים ביפו ואותם מקומות לא מחזיקים את הסחורה כי המפעל נסגר. חשבתי לקנות כמות ממקום שבכל זאת מחזיק אותם.
אם המפעל נסגר... תחפש סחורה לא טרייה? עזוב. לך על משהו אחר וטרי.

רוב הזמן נח

Well-known member
יש לך המלצות על מרק עוף אמיתי ולא על "מרק בטעם עוף"? אשמח לרענן את הידע שלי, ברצינות.
קונים עוף שלם. מכניסים לסיר ומבשלים עם ירקות שונים לפי מה שאוהבים. יוצא מרק עוף. תבלינים שאפשר הוסיף זה פלפל שחור גרוס ופפריקה אדומה חריפה, מלח וסוכר.

ואז לא צריך תבלין שמחקה מרק עוף.

סתם מבקרת

Active member
יש לך המלצות על מרק עוף אמיתי ולא על "מרק בטעם עוף"? אשמח לרענן את הידע שלי, ברצינות.
אני אומנם כמעט ולא משתמשת באבקת מרק אבל יש לי בבית אבקת מרק עוף אמיתי של אסם. לדעתי גם לקנור יש אבקת מרק עוף אמיתי.

ויוי 25

Well-known member
המלצה:
אני מזמן הימרתי את מרק -העוף המלא בחומרי ,שימור,ובנתרן המזיק ,
לתבלין אחר שהוא טבעי לחלוטין בשם "חוואייג-למרק" ,יותר בריא וטעים
במיוחד התיבול של "חברת -פרג." (את תבליני -פרג יש להשיג בשוק -הכרמל
שוק -לוינסקי ת"א, ובירושלים בשוק מחנה -יהודה, ויש גם בשוק פ"ת.)

00

נערך לאחרונה ב:

רוב הזמן נח

Well-known member
המלצה:
אני מזמן הימרתי את מרק -העוף המזיק לתבלין טבעי בשם "חוואייג-למרק" ,
יותר בריא וטעים של "חברת -פרג." (יש להשיג בסופר בפינת-התבלינים.)
אגב, תבליני פרג אין לא במגה/ ינות ביטן/ קרפור ולא ביוחננוף. למה זה?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אגב, תבליני פרג אין לא במגה/ ינות ביטן/ קרפור ולא ביוחננוף. למה זה?
מה זה "תבליני פרג"? זרעי פרגים? ככל שידוע לי, קיימים בחנויות התבלינים והפיצוחים.
ולמה לא? נסה לזרוע כמה מהם ויגדלו לך פרגים. הפרחים יפים מאד אבל מההלקטים מפיקים אופיום.
אם יגלו שיש לך פרגים בגינה, המשטרה תחפש אותך.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה גם לא מכיר אותם. כי זה לא נמכר ברשתות הגדולות.
גרוע מכך: אשתי לא אוהבת פרק ולכן נמנעת מלקנות פרג או תבלינים מפרג. אז המושג שלי הוא רק מזיכרונות העבר, כי אני לא האיש שמכין עוגות למיניהן...

סתם מבקרת

Active member
גרוע מכך: אשתי לא אוהבת פרק ולכן נמנעת מלקנות פרג או תבלינים מפרג. אז המושג שלי הוא רק מזיכרונות העבר, כי אני לא האיש שמכין עוגות למיניהן...
אין לזה שום קשר לפרג אליו אתה מתכוון. תבליני "פרג" זו חברה שמייצרת ומשווקת תבלינים מכל הסוגים.

ויוי 25

Well-known member
מה זה "תבליני פרג"? זרעי פרגים? ככל שידוע לי, קיימים בחנויות התבלינים והפיצוחים.
ולמה לא? נסה לזרוע כמה מהם ויגדלו לך פרגים. הפרחים יפים מאד אבל מההלקטים מפיקים אופיום.
אם יגלו שיש לך פרגים בגינה, המשטרה תחפש אותך.

תשובה למשה:
במקרה זה ,ה-"פרג" זה לא הצמח - אלא הכוונה לשם המפעל המייצר תבלינים (המפעל ממוקם בעיר בת ים.)
התברר לאחרונה כי התחילו לשווק את רוב התבלינים שלהם לשווקים וגם לחנויות -התבלינים הפרטיות, (בעבר היה אפשר להשיג את התבלינים של "מפעל פרג " - בסופר, אך כיום יש להשיגם בחנויות התבלינים בת"א -שוק-הכרמל, שוק לוינסקי ת"א, שוק פ"ת, ובירושלים בחנות תבליני שוק מחנה- יהודה.)
ולנושא האחר שהעלת:
אפרופו לגדל את צמחי-הפרג :
אכן , בעבר צריך היה להשיג רישיון לכך ,ולא אפשרו לכול אחד לגדלם,והמשטרה באמת פיקחה על החקלאים שגידלו את צמחי-הפרג והשוטרים עקבו מידי פעם בביקורי-פתע אחרי תהליך צמיחת עלי -הפרג בכדי לוודא שהחקלאים אכן מטרתם לגדלם ולמכור את זרעי -הפרג לקונדיטוריות, לשימוש מוצרי- המאפה ,והקפידו שלא לאפשר לחקלאים לסחור-בעלים של הצמח, אכן מהסיבה שהם מכילים אופיום.
אבל,,,לפני כ-20 שנה בערך, חל -איסור בישראל לגידול צמחי -הפרג ,
ומאז ועד היום ,זרעי -הפרג מייבאים לישראל מחו"ל.
בעבר, זרעי -הפרג נדרשו להכנת עוגות פרג, ובחג -הפורים להכנת מילוי מבושל ומתוק לאזני -המן, ולקישוט חלות לשבת .
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

נערך לאחרונה ב:
למעלה