רשות הטבע והגנים מחקה משלט הסבר המצוי במקום, את הכתובית

לא. אני מאשים אותך בשקרים כבר די הרבה זמן.

זה לא "עכשיו" ולא "פתאום". למעשה, גם בהודעה שכותרתה "ואנחנו רואים עמודים של 5 - 8 מטר גובה" שאלתי אם לא נמאס לך למחזר שקרים.
&nbsp
העניין הוא כזה: יש שני סוגים של בריאתנים - אלו שמשקרים (כמוך) ואלו שמאמינים לשקרים של הסוג הראשון.
&nbsp
אני יודע שאתה שייך לסוג הראשון כי אני מכיר את הפעילות שלך כאן בפורום כבר מספיק זמן בשביל לדעת שאתה יודע שמה שאתה טוען הוא לא נכון, ועם זאת אתה ממשיך לטעון את זה. אלא אם אתה מטומטם לחלוטין (ואני יודע שאתה לא), יש רק דרך אחת להסביר את זה: אתה שקרן.
&nbsp

אין כאן שום ניסיון לדו שיח.

מה שיש כאן זה outrigger שמדי פעם מבליח בפורום עם אחד מהשקרים הרגילים שלו.
לפעמים גולשים שלא מכירים אותו ינסו לנהל איתו דיון.
אני, שאני כבר כן מכיר אותו, פשוט מסתפק בחשיפה זריזה של השקר התורן וממשיך הלאה.

העלתי לכאן לא מזמן את התמונה הזו, אבל היא מתאימה גם עכשיו.

Hameln

New member
האם טרחת לקרוא את הקישור שצירפת?

ציטוט מהקישור שצירפת:
"במערה זוהו נטיפים וזקיפים שגילם ככל הנראה כ-300 אלף שנים ויותר. הנטיפים (יורדים מהתקרה) מגיעים לאורך של עד 4 מטרים וישנם אפילו נטיפים בקוטר של מילימטרים בודדים, לעומת אחרים שעוביים מטרים אחדים. ניתן אף להבחין במספר נטיפים וזקיפים (זקיף "צומח" מן הרצפה מטפטוף מי הגשמים מהתקרה ולפעמים מנטיף ספציפי), שנפגשים באמצע הדרך ומתחברים".

ה"כלומר" שלך נעדר מהקישור שצירפת (ולא משתמע ממה שכן כתוב בו).

outrigger

New member
כן, טרחתי

הנטיפים הארוכים אינם נכללים בחישוב מהסיבה הפשוטה שהם נדירים יחסית. לכן לקחתי את הקצב הממוצע של התארכות נטיפים. ואת הקצב הממוצע יש להצמיד לאורך של נטיף ממוצע, שכאמור נע סביב החצי מטר. אז כן, גיל המערה בהתחשב באורכם הממוצע של הנטיפים תואם להפליא לאלפי שנים בלבד. אולם יש לכך הסבר ואולי לא. לך יש?

Hameln

New member
שאלה

כל ההודעות שלך בפורום היו פרודיה על בריאתנים או שרק לאחרונה החלטת לעשות הסבה?

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל נדירותם לא משנה את עצם קיומם...

אולי הם נדירים כי הם לא שורדים? עצם העובדה שהם קיימים מעידה על "זקנותה" של המערה. אין שום סיבה לעשות ממוצע.

outrigger

New member
לא בדיוק

שכן הגבול העליון להתארכות נטיפים עומד על כ-3 מ'מ לשנה. כלומר פי 30 מהקצב הממוצע. לכן, אנחנו בהחלט מצפים למצוא גם נטיפים באורך מס' מטרים ויותר. אבל הם יהיו המיעוט ולא הרוב. יותר מזה, אם הגבול העליון עומד על כ-3 מ'מ לשנה אנחנו יכולים גם לנבא (פחות או יותר) מה יהיה אורכו של הנטיף הארוך בעולם (בין 10-15 מטר). וזה אכן מה שאנו מוצאים:

"A cave was found with stalactites and stalagmites, with the longest "stalactite measuring 15 meters

http://www.showcaves.com/english/explain/Statistics/Stalactites.html

מאיפה הבאת את הגבול העליון הזה?

זו הפעם הראשונה שזכורה לי שבכלל הזכרת את ה "נתון" הזה, וכמו שזה נראה לי, מה שקרה זה שאיזה בריאתן ראה את הפרסום הזה על נטיפים באורך 15 מטרים ועשה חישוב של קצב ההתארכות הממוצע שצריך כדי שנטיף יגיע ל 15 מטר תוך 5000 שנה.
&nbsp

outrigger

New member
קח:

"An average growth rate is 0.13 mm (0.0051 inches) a year. The quickest growing stalactites are those formed by a constant supply of slow dripping water rich in calcium carbonate (CaCO3) and carbon "dioxide (CO2), which can grow at 3 mm (0.12 inches) per year

בריאתן, מה?

https://en.wikipedia.org/wiki/Stalactite

גם הכותרת הזו היתה פראפרזה על משהו שנכתב כאן בפורום.

אבל אתה יודע מה, גם אם מדידת אורך הנטיפים היתה שיטה אמינה לתיארוך שלהם (והיא לא), וגם אם הנטיף הארוך ביותר בעולם הוא באורך של 15 מטרים, וגדל בקצב קבוע ובלתי משתנה של 3 מ"מ בשנה במשך בדיוק 5000 שנה - עדיין - איפה הזמן שלקח למערה להווצר? מערות נטיפים לא נוצרות בבת אחת, וגם אם כן - איך בדיוק זה משליך על גיל העולם?
האם העובדה שהתא הזקן ביותר בגוף שלך הוא לכל היותר בן שבע שנים אומרת שלא יכול להיות שאתה מבוגר יותר מבן שבע?
אתה באמת לא מבין עד כמה הטענה הזו אבסורדית?

אוקי, תיקון טעות.

המשפט "העובדה שהתא הזקן ביותר בגוף שלך הוא לכל היותר בן שבע שנים" עלול להיות שגוי.
https://www.livescience.com/33179-does-human-body-replace-cells-seven-years.html
&nbsp
עדיין, האנלוגיה תקפה - אבל הנה אחת משופרת.
האם העובדה שחברת המכוניות Ferrai קיימת כ 70 שנה אומרת שלא היו מכוניות לפני כן?

Hameln

New member
תלוי...

אתה מתכוון למכוניות ביולוגיות משתכפלות על מאדים או למכוניות מציאותיות?

outrigger

New member
במדע כידוע הולכים לפי הראיות שיש

ולא לפי אלה שאין. כרגע לפי מה שיש בידינו בנוגע לנטיפים נראה שהעולם אכן צעיר. מכאן והלאה כל אחד יאמין במה שירצה...

למעלה