רצועות פאבליק

רצועות פאבליק

שלום לכולם,
חדשה פה
אמא טרייה (3+ חודשים) לילד מדהים.
השבוע הולכים לשים לו רצועות פאבליק. נראה לי הגיוני שכאמא אני אהיה קצת לחוצה מהמצב. אך אני מקבלת אותו באהבה מתוך ידיעה שזה בא כדי לעשות רק טוב לילד שלי. (פריקה של הירך זווית 54, הרעה מהחודש הקודם
)

הייתי שמחה לשמוע מהורים עם ניסיון קצת על החוויה.
אני הולכת להכניס את הילד לגן בגיל 5 חודשים. איך הוא יסתדר עם הרצועות שם?
איך מכניסים ילד המחובר לרצועות לאמבטיה של העגלה ולעגלה בכלל או למנשא?????
איך מסתדרים עם בגדים?
עם מה כדאי לבוא לרופא? עכשיו חורף? לא מצאתי גרביים עד הברכיים. אולי לחתוך רגליות?
גב/ בטן... כל מה שיש לשתף יתקבל בברכה.

כפי שכתבתי, אשמח לשמוע מניסיונכם.

תודה

Pixelss

New member
אשאל מחר חברה

שלילדה שלה היו רצועות.
בכללי זכור לי שהיא גם נלחצה נורא מהרעיון ובסוף הסתבר לה שהשד לא כזה נורא.

michalola25

New member
עונה לך כאמא וכפיזיותרפיסטית ילדים : )

הי אילילולי
הרצועות נשמעות יותר מפחידות ממה שהן : ) אמנם ליאור בתי היתה עם הרצועות בקיץ....אז זה הקל מעט אבל מתארגנים עם בגדים שהם בעצם שני חלקים ולא אוברולים....או שיתכן ועדיף לך חליפות כמו בארצות הברית שנסגרות עם ריצ'רץ ואין להם רגליות....אלא הן עוטפות את הגוף כמו שק שינה...
אני מצרפת לך תמונות של ליאור עם הרצועות תאמיני לי כבר שכחתי...היום בת חמש וחצי העיקר שזה מאחורינו : ) חשוב מאוד לטפל כמה שיותר מוקדם
אשמח לענות לך על כל שאלה
היא היתה עם הרצועות בבריתה, נשאתי אותה עם מנסארי ולאחר הורדת הרצועות גם בבייבי ביורן...
נכנסה למעון בגיל חצי שנה אז לא היתה בעיה עם הרצועות כי היא היתה עם הרצועות מגיל 6-12 שבועות...
לילה טוב
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית

תודה

תודה, היום אחרי שישימו לו את הרצועות בטח יצוצו אצלי עוד שאלות ואני שמחה שתוכלי לענות לי עליהן כאמא שהייתה במקום שאני בו עכשיו.
נ.ב.
איזו ילדה מקסימה וחייכנית.
מקווה שגם אלון שלי ישמור על החיוך על הפנים :)

Nicki

New member
רק לעניין החיוך על הפנים-

אמנם הניסיון שלנו לא מרצועות פאבליק, אלא עם נעלי דניס בראון (בתי נולדה עם קלאב פוט, כף רגל שמאל שלה נטתה פנימה). אבל תזכרי שני דברים-
1. איזה מזל שאנחנו חיות בתקופה בה יש פיתרון פשוט וקל (יחסית...) לבעיות אוטופדיות. כל המתנה לביקורת במחלקה האורתופדית הכניסה אותי לפרופורציות.
2. הוא לא מכיר שום דבר אחר... מבחינתו זו המציאות, זה חלק ממנו בדיוק כמו החיתול או הבגדים. אין מה לרחם עליו, הכל לטובתו. ממרומי 5+ שנים, אחרי שהיינו על הנעליים על גיל 3 (!), באמת ששוכחים הכל.
בהצלחה!

דינkי

New member
עונה בתור מטפלת

יצא לי לטפל ב2 ילדות עם פבליק.
שתיהן היו עם הרצועות לאורך כל היום אצלנו (כשהורידו שעות זה נעשה בבית) אנחנו לא התעסקנו בכלל עם להלביש/להוריד. הסתדרו מצויין. לאחת באיזשהו שלב החליפו למכשיר קשיח יותר מפלסטיק שבאמת היה קצת פחות נוח, ומצד שני אותה אחת הספיקה אפילו להיעמד עם המכשיר ככה שאי אפשר להגיד שלה זה הפריע...

etib2310

New member
הקטנה שלי הייתה עם הרצועות

מהלידה עד גיל 4 חודשים בערך - מכיוון שהיא הייתה במצג עכוז תקופה ארוכה היא נולדה עם מפרקים פרוקים לחלוטין משמע שהם לא היו בכלל במקום שהם היו אמורים להיות בו. כן, זה בהחלט מבאס (במיוחד כשגילינו את זה יומיים אחרי שהיא נולדה) ואישית זה לא היה נראה לי מאוד נוח, ובנוסף, היא צריכה עד היום להישאר במעקב עם אצל אורטופדית אבל חשוב לקחת את זה בפרופורציה. אני מכירה אנשים שגילו את זה בשלב הרבה יותר מאוחר ואז זה אכן יכול לגרום לבעיה רצינית. מבחינת פרקטיות - איך מסתדרים עם הרצועות: אנחנו היינו נוהגים להלביש לה בגד גוף (אז בקיץ זה היה בגד גוף קצר) ומעל זה שמנו את הרצועות. מעל הרצועות היינו מלבישים בדרך כלל אוברול. מבחינת החתלה, צריך מן הסתם כל פעם להוריד את הרצועות מהרגליים, לחתל ואז להחזיר למקום.
את תתפלאי לגלות כמה מהר קולטים את זה.
לגבי שינה בלילה/שהייה בעגלה/סלקל או עגלה לפי דעתי אין הבדל משמעותי בין תינוק עם רצועות לבין תינוק שאין לו אותן. לא נראה לי שזה הפריע לה כי בסך הכול היא גם לא הכירה משהו אחר.
אני מניחה שגם המטפלות בגן נתקלו בזה ויידעו להסתדר. אם זכור לי נכון - בזמן המקלחת אפשר להוריד את הרצועות לשעה אחת ועם הזמן וככל שיש שיפור מתחילים גמילה (שעתיים, 4 שעות, 8 שעות, רק בשינה וכו')
מאחלת המון בריאות ואם יש לך עוד שאלות אתת מוזמנת לפנות אליי בפרטי.

אז התחלנו

תודה לכולכן על העצות והקדשת הזמן כדי לתת מענה ועצות מניסיונכן.
אז התחלנו, מלחיץ-
אחרי צרחות כשהגענו הבייתה והתעורר הלך לישון, לילה לא כל - כך קל עבר עלינו. קם כל שעה/שעתיים וגם במשך היום הוא לא הכי רגוע. ישן מעט, מתעורר בצרחות, נרגע בעיקר עלי.
מקווה שיתרגל לזה במהירות.
שוב תודה

michalola25

New member
בהצלחה : ))))

הם מתרגלים מהר : ) ואפילו מתהפכים זוחלים וכמו שכתבו לך לעיתים גם נעמדים....
אשמח לענות ולעזור אם תהיינה שאלות
שבת שלום
מיכל

Pixelss

New member
תינוקות וילדים הם הרבה יותר סתגלתנים ממבוגרים

מקווה שיסתגל מהר ותחזרו לשגרה.

~liat~

New member
אני אמא חרדתית.
הבת שלי בת 4 וחצי חודשים! שמנו לה אתמול רצועות פאבליק והילדה.. אוי לי.. לא רגועה בכלל! בוכה המון גם מתוך שינה, נראה שסובלת מכאבים גם כי כל החלפת חיתול, כל נגיעה ברגליים צרחות ובכי.. אולי מפאת גילה הבוגר יחסית לרצועות לא יודעת.
למישהו פה יש ניסיון לפאבליק בגיל כזה? מישהו יודע להגיד מניסיון אחריי כמה ימים בערך הם מתרגלים?

למעלה