רכישת רכב חדש

צלמת7

New member
פורד פיאסטה סוויפט מאזדה 2 ובינתיים

היי
פורד פיאסטה אין לרכישה . לא ידוע במרכזי רכישה מתי ב 2018 יגיעו שזה חבל כי הייתה יכולה להיות אחלה אופצייה

עשיתי נהיגת מבחן על מאזדה 2- נוחה מאד לנסיעה מבחינת תחושה שהיא חזקה .. הבעיה שהיא מאד צפופה וגג נמוך מאד!! נכנסתי לאינטרנט וראיתי שאכן מצויינת כצפופה ועם עניין ען הגג. זה די חבל כי מפסידים לקוחות ככה. הסוופיט הרבה יותר מרווחת , בטח אצל הנהג. הראש לא קרוב לתקרה ויש תחושת מרחב .
כמו כן הבנתי שחלקי החילוף של מאזדה 2 יותר יקרים משל הסוויפט
האם יתכן שסקודה פיליסיה עם אבזור בטיחות 3?? רוב הסופר מיני 6.
והאם יש כאן מישהו שמבין במנועים שיכול לתת לי עצה בעניין הסוופיט? אני בדילמה הרבה בגלל שמ 2008 1490 נפח מנוע זה ירד ל 1240. מישהו אמר לי שההבדל כמעט לא מורגש בגלל משקל נמוך יותר בסופר סוויפט ובגלל מנוע ששונה. לא מדובר על טורבו.

אגב מסקרן אותי כל המכוניות הענקיות שנמכרות כמו בסוויפט הטורבו קרוסאובר. ברור שהיא יותר חזקה אבל איך לעזאל חונים אם מכונית באורך כזה?? בעיר? ובכלל

enigo

New member
ההרגל מורגש בהחלט. המנוע פחות גמיש ופחות חזק.

עד כמה זה יהיה משמעותי לך - אני לא יכול לענות.
בסקודה פליסיה אני מניח שאבזור הבטיחות, והבטיחות בכלל, קרובה מאוד לאפס - אולי התכוונת לסקודה פאביה? 6 נקודות מקבלים על התקנת מערכת התרעה בסגנון מובילאיי - כך שגם הפאביה יכולה לקבל ציון 6 במחי התקנה אחת. רק צריך להבין שבין זה ובין רמת ההגנה על הנהג בזמן תאונה - אין ממש קשר.
המכוניות ה"ענקיות" כמו הקרוסאובר לא ארוכות בהרבה מסופרמיני מודרנית. בדקי את הנתונים, לדעתי מדובר בהבדל של 10% בערך, לא יותר.

צלמת7

New member
מנוע

איזה מנוע פחות גמיש וחזק?

סקודה פאביה רמת אבזור בטיחותי 3..
מה נותן הגנה בתאונה למעט כריות אוויר ואימוביליי?
נראה שכיום עם מכוניות מפלצות גבוהות על הכביש כל רכב קטן אוכל אותה. הן הרבה יותר ארוכות 4350 ס"מ למשל לעומת 3800 או 4000. וגם יותר יקרות מסופר מיני.

טויוטה יאריס? איך חלקי החילוף והאמינות? אעשה עליה נסיעת מבחן..

בסופו של דבר, נראה כי יש הבדלים בין מחירי תחזוקה שזה לא פחות חשוב ממחיר רכב או משתנים אחרים .

enigo

New member
בתאונה מובילאיי ודומותיה לא נותנות שום הגנה. אלו מערכות

שאמורות להקטין את הסיכוי לתאונה - אבל מרגע שזו כבר קרתה, הן לא עוזרות בכלום.
מה מגן על הנוסעים? כריות אוויר, חגורות נמתחות אוטומטית, משענות ראש אקטיביות, תכנון נכון של השלדה שמנתב את אנרגיית הפגיעה מסביב לתא הנוסעים במקום לתוכו, הגה קורס ועוד ועוד.
ולגבי ציון הבטיחות של הפאביה - את יכולה לבקש שיתקינו לך מערכת התרעה, העלות בדרך כלל זניחה (כמה מאות שקלים אם עושים זאת במעמד ההזמנה - או בחינם), והופ - ציון הבטיחות קופץ ברגע לשש או יותר.
אגב, לפאביה - בניגוד לסוויפט - יש גם מערכת בלימה אוטונומית (ברוב הגרסאות) שיכולה ממש לבלום את האוטו במקרה חירום ולא רק לצפצף כדי למשוך את תשומת לב הנהג. אם תשאלי אותי - זה הרבה יותר חשוב. זו אחת הבעיות עם הדירוג של משרד התחבורה - הוא לא מבדיל בין מערכת שרק מצפצפת לאחת שממש עושה משהו.

enigo

New member
על איזה רכב שאלת איך המנוע הישן שלו מול החדש?

יש לי קטע מוזר שכזה - אני מנסה לענות על השאלות ששואלים אותי...

צלמת7

New member
עוד הערה- על מאזדה 2

ביד 2 לא שומרת על מחיר יחסית לסוויפט למשל... הרבה יותר יקרה ואם לוקחים אותו שנתון ומשווים ביניהן- סוויפט בכמה אלפים טובים שווה יותר. נתון משמעותי!

כנראה יש סיבה לכך

enigo

New member
כן, הסיבה היא שהדור הקודם של ה-2 נמכר בכמויות לציי רכב

עד כמה שאפשר לשפוט על פי מה שאני רואה בכבישים - זה לא המצב עם הדור הנוכחי, ולכן הוא צפוי לשמור על מחירו טוב יותר.

צלמת7

New member
מזדה 2

היום אמר לי מישהו בעל רכב אוטומטי מזדה 2 שהיא צורכת המון דלק. נסיעה משולבת כ 8-9 קילומטר לליטר... ברור לי שצריכת הדלק שלה גבוהה יותר יחסית לרכבים אחרים בקטגוריית סופר מיני השאלה אם יש שיפור מאז 2011 שעשו מזדה בעניין הזה? כי הם טוענים לצריכת דלק הרבה יותר גבוהה

enigo

New member
דגם שונה, מנוע שונה, תיבת הילוכים שונה... כן, יש שיפור.

היום הוא אחד החסכוניים בחבורה.

enigo

New member
ברמת הנתונים הרשמיים - נכון. וגם לא טענתי שהוא הכי חסכוני

אבל הוא בהחלט חסכוני. אבל יש לי הרגשה שבמציאות הוא יהיה קרוב מאוד לסוויפט - שבה בגלל המנוע הקטן צריך להעביד את המנוע קשה כדי לזוז בקצב נורמאלי, מה שפוגע בצריכת הדלק.

צלמת7

New member
מאיפה לקחת את הנתון שהוא אחד החסכוניים? ממש לא נכון. 13 לליט

enigo

New member
מזה שיצא לי לנסוע איתו די הרבה, וגם עם חלק גדול מהמתחרות

מנחם231

New member
סופר סוויפט

על הרכב מאחור צד ימין מופיעות אותיות סופר סוויפט.
אם זה מצחיק שיצחקו. הרכב נראה "בונבון"
גם אני אם היה לי למבורגיני הייתי צוחק על הסוויפט.
אם הנסיון שלך איתו טוב שווה נסיעת התרשמות.

enigo

New member
אם מופיעה המילה סופר - זו תוספת בארץ. בחו"ל האוטו משווק

כסוויפט.

עדיישן1

New member
צלמת7 , מה החלטת בסוף? האם שקלת גם הונדה גאז?

שמעתי עליה דברים טובים והיא מיוצאת ביפן אורגינל , בניגוד למשל למזדה2 המיוצרת בתאילנד (!)

למעלה