רילוקיישן

אז שתשדרג למאהב אמריקאי

סתם, בצחוק.

Brave Spirit

New member
להיפך, דווקא משפחתה לוחצים עליה שתיסע

הינו אצל אחותה בשבת וכששמעו שהתקבלתי והיא לא מעוניינת, התנפלו עליה בלי רחמים. עשו לה לינץ'. גם הילדים לגמרי בעניין.

אני כותב לך גם משהו במסר אשי. זה לא לפורום.

SupermanZW

Well-known member
זכית, שמח בשבילך שבסוף הכל הסתדר

רילוקיישן זה החלום של כל מי שמבין עניין, מסדרים לך הכל והשנה הראשונה, אשר למהגרים רגילים שלא מגיעים עם עבודה מסודרת היא קשה מאוד עוברת בקלות, מה גם שארה"ב וקנדה ערוכות מאוד לקליטה חלקה של מהגרים וזה באמת משהו שאם מקבלים הזדמנות אסור להחמיץ.

אני כותב לך את זה בתור מהגר לקנדה שהיגר בלי הצעת עבודה והסתדר בכוחות עצמו, אלה שנתקלתי בהם שהגיעו ברילוקיישן הסתדרו הרבה יותר מהר ממני וגם הקשרים שקשרו הרבה יותר מועילים (תעסוקתית) מאלה שאני קשרתי. עם זאת, עם הזמן הפערים מצטמצמים.

Brave Spirit

New member
תודה

עדיין לא הכל הסתדר אבל הפאזה התחלפה ואנחנו כבר בכיוון החיובי.

עדיין לא בטוח שזה יוביל להגירה, טכנית האפשרות קיימת אבל לאור תהפוכות השבוע האחרון המטרה המיידית שלי היא להגיע, להתחיל, ושהמשפחה תצטרף בהמשך.

כשעוד הייתי נשואה, בעלי הציע שנעבור לקנדה

אז הייתה להם מדיניות דלת פתוחה וכל זוג שהיה צובר מספר נקודות מסויים על מקצוע ועוד כמה פרמטרים היה מקבל ויזה. ניקוד שהיינו מקבלים בקלות. רק מה, ערכתי בירור מהיר בחברה שבה עבדתי אז ומצאתי תוך שעה 4 אנשים שנסעו, לא מצאו עבודה וחזרו אחרי ששרפו שם את כל החסכונות שלהם.

אז אתה יכול לקרוא לעצמך בר מזל שמצאת בכלל עבודה. אחרים נאלצים לחזור לארץ. ואני מדברת על אנשי היי טק עם מקצועות מבוקשים, לא בוגרי מדעי הרוח.

SupermanZW

Well-known member
כל מי שאני יודע עליהם שנכשלו הגיעו עם ציפיות לא ריאליות

וסירבו להתאים את עצמם למציאות החדשה, אלה אנשים חסרי גמישות שהיו נכשלים בכל מקום אליו היו מהגרים. אנשים סתגלנים שמגיעים עם ציפיות ריאליות ומוכנים להתפשר בהתחלה כדי "לשים רגל בדלת" תמיד מצליחים וגם מתקדמים.

SupermanZW

Well-known member
הזכרת לי מאוד את השרשור הבא:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1712/182905097/ישראלים_בחו``ל/עוברים_לקנדה_-_הגירה

בכל אופן, למרות שעבורך כבר מאוחר מדי בשביל זה, אני אומר שמוטב לנסות ולהיכשל מאשר לא לנסות כלל, כי גם מי שנכשל לומד משהו על עצמו ויכול להפיק תועלת מהנסיון, לעומת זאת מי שלא מנסה נדון לחיות את שארית חייו בתחושת החמצה. עוד סיבה טובה שבגללה כדאי לנסות היא שאפשר להצליח. מנסיוני וממי שהכרתי אני יודע שבהגירה לקנדה הרוב מצליחים.

מן הסתם בישראל לא תפגשי את אלה שהצליחו בהגירתם לקנדה, פשוט מכיוון שהם בקנדה. כשנותנים לפחד לקבל החלטות במקום לבצע ניתוח מעמיק עם כל הבעד וכל הנגד, כל היתרונות וכל החסרונות וסדרי העדיפויות האישיים והמשפחתיים מפסידים בגדול, חוץ מזה היכן שאין סיכונים גם אין סיכויים ולכן חשוב לקחת סיכונים מחושבים.

אני מאידך מכיר כמה שהצליחו מאד בקנדה

ואיך שקיבלו את האזרחות ארזו הכל ועברו לארה"ב עם הדרכון הקנדי.

danakama10

New member
שוב אתה מראה שאין לך מושג בכלום

אזרחים קנדים לא יכולים להגר לארה״ב עם הדרכון הקנדי שלהם... הדרכים המקובלות פתוחות בפניהם (ויזת עבודה אם קיבלו, נישואין, הגרלות וכו). בקיצור, או שאתה משקר או ששיקרו לך. מההיכרות האינטרנטית -תך, כנראה שאתה הוא השקרן.

Cמן רשום

New member
אזרחים קנדים יכולים לעבוד בארה"ב מתוקף הסכמי NAFTA

תעשי גוגל על TN status. גם אפשר לראות במודעות דרושים שכתוב US or Canadian citizens.

djf123

New member
it depends

TN is a temporary working permit for certain professions, and requires a work offer, for up to 3 years (renewable). It used to be a relatively easy process, becoming more complicated as of late. It does not provide a path for permanent residency.

ראש צוות פתרונות לקוח שלנו נמצא בארה"ב משנת 2003

שניים משלושת ילדיו נולדו בארה"ב, יש לו בית יפה עם חצר בגלן פארק ואין להם שום תכניות לחזור אי פעם לקנדה.

Cמן רשום

New member
בזמנו, כשבדקתי את האפשרות, הקנדים אפילו לא היו צריכים ויזה

להבדיל מהמקסיקנים שכן היו צריכים ויזה. המעסיק האמריקאי היה פשוט ממלא טופס וזה הכל. אבל היו בעיות אחרות עם זה, למשל שעקרונית בת הזוג לא יכולה לעבוד אם כי לעורכי דין היו פתרונות לזה.

בכל מקרה, לגור 5 שנים בטורונטו כד לקבל אזרחות נראה בזמנו לא אטרקטיבי ולמרות שהוצאתי בקלות את ויזת ההגירה לקנדה ולמרות שהייתה לי הצעת עבודה טובה, בחרנו לחזור ארצה איך שסיימתי שם את הפרוייקט שלשמו הגעתי.

danakama10

New member
אזרחים קנדים לא יכולים לעבור לארה"ב

אם אין להם הצעת עבודה בה! הם לא "אורזים את המזוודות ועוברים לארה"ב" ברגע שיש להם אזרחות קנדית כפי שהבוס הקשקשן קשקש! זה כמו להגיד שבארץ ברגע שמתחילים לעבוד בהי-טק אורזים את המזוודות ועוברים לארה"ב. לא... צריך שמישהו יציע לך עבודה שם!

alien life form

New member
יש לך שתי בעיות שהצטלבו בנקודת זמן זו

הראשונה נישואין לא מתפקדים. השנייה שאיפה לעבור לתקופה מסויימת או להגר לארה"ב. יש לי קצת ניסיון בשני הדברים. הייתי נשוי לאמריקאית וגרנו תקופות מסויימות בארה"ב. אז ברור לי למה אתה כל כך להוט לחזור לשם, גם שני הבנים שלי, איך שסיימו צבא, מהבקו"ם טסו ישר לארה"ב. מצד שני גם חוויתי משבר זוגי. כשהילדים גדלו קצת והפכו לבגירים אשתי הודיעה לי שהיא צריכה לחפש את עצמה וטסה לארה"ב. היו לנו בעיות אבל לא ראיתי את זה בא. הדבר הבא שאני יודע זה שאני מקבל טלפון מעו"ד שיש לו טיוטת הסכם גירושין להראות לי והיא מאד נדיבה כך הוא ממש ממליץ לי לחתום. ככה שבגיל 53 מצאתי את עצמי גרוש, לבד, בקן ריק. אז גרושתי גרה עם בת זוג אמנית ידועה בלוס אנג'לס, הבן הקטן לומד בקלטק והבן הגדול למד באקדמיה צבאית ומשרת עכשיו בהוואי.

בהתחלה לא הבנתי מה נפל עליי. אבל עם הזמן התאוששתי ואני היום במקום הרבה יותר בריא. אני בזוגיות חדשה עם אשה צעירה ממני ב19 שנה אבל בוגרת ממני שאני מטורף עליה, עזבתי קריירה שמיציתי בהיי טק והתחלתי לעסוק בתחום חדש שתמיד אהבתי ועזבתי את מרכז הארץ לטובת ישוב ציורי בצפון.

מה שלמדתי בחמשת השנים האחרונות זה שתכניות לחוד וחיים לחוד. הכל משתנה וגם הדברים שנראים הכי בטוחים ויציבים, הם לא. אני מצטער על הזמן שבזבזתי כי חשבתי שאני עושה את הדבר הנכון ובעצם זה לא היה. למזלי החיים ניערו אותי ונתנו לי הזדמנות לחשב מסלול מחדש. לך קרה בערך אותו דבר אבל בעוצמה יותר נמוכה. היקום בוא נקרא לו ככה, הוציא לך כרטיס צהוב ונתן לך לחשוב האם חייך הם באמת במסלול שבו הם צריכים להיות ושאתה רוצה שהם יהיו. אני מקווה שתבחר נכון.

Brave Spirit

New member
אני לא כל כך מאמין בסימנים ואותות אבל אהבתי את מה שכתבת

הייתי מתאר שזאת פרשת דרכים ואני שמח שהגעתי לנקודה הזאת כי הבנתי כמה דברים על חיי.

למעלה