רוצה להגיב לתכנית ,גרין אינו העיקר

רוצה להגיב לתכנית ,גרין אינו העיקר

הסרט עצמו היה מרתק בעיניי- שמעתי עליהם הרבה ואפילו קראתי אבל מרגישה שכאן קבלתי תמונה קצת יותר שלמה.{תודה שהסבת את תשומת ליבנו של כולנו לסרט,נאוה}. ומה דעתי? קודם כל- מובן שכל אדם חי את חייו ולאחרים אין זכות לשפוט אבל בכל זאת, כשאנשים חושפים עצמם ככה זו נראית לי לגיטימציה לתגובות, כמובן דעותיי האישיות בלבד- ראיתי ילדים פיקחים, סקרנים, יודעים מה מעניין אותם ומסתדרים בחיים והתרשמתי מאוירה נעימה ונינוחה. הזדעזעתי לגלות שהם חיים ביישוב כמעט נטול ילדים, אישית אני חושבת שזה קיצוני מדי ושבעיקר לילדים שלומדים בבית חשוב שיהיו קשרים עם אנשים נוספים, מחוץ למשפחה. עצבנה אותי גם חלוקת התפקידים בבית- אני חושבת שגידול ילדים מספק וחשוב מאין כמוהו אבל קשה לי הנשים שמשכנעות את עצמן שבכך שהן עושות את כל עבודות הבית יש הגשמה עצמית עילאית. אגב, גם אורנה שפרון לא חושבת כך, פשוט נמאס לה להילחם(לפחות לפי הסרט). המשפחה הזו, בה שני ההורים לא עובדים מחוץ לבית ועדיין האם עושה את כל עבודות הבית לבד מוכיחה יותר מכל שעומס בעבודה ודומיו הם רק תירוץ לחוסר שויון... היה לי גם קשה עם זה שדוקא במשפחה שמדגישה כל כך את הקשר עם הילדים, החיים במקום מבודד מוציאים את הילדים מהבית בגיל כל כך צעיר.

למעלה