ראש אמ"ן פורש מצה"ל: "לא עמדנו במשימה, רוצה לקבל אחריות"

dory30

Well-known member
אם היית טורח לקרוא את התוכן של התגובה, היית, אולי, משנה את דעתך ואני מצטט: "נגדת בכירה ב-8200 דיווחה למספר מפקדים בצבא שחמאס מתכנן אירוע חדירה המוני לישראל, ומפקדה הישיר עדכן את ראש אמ"ן, שבחר שלא להעביר את המידע לרמטכ"ל ולראש השב"כ." (n)
במקרה קראתי. ואגב, איפה היה נתניהו בימים שהרצי הלוי התחנן בפניו לשבת איתו בדחיפות בנושא מוכנות ישראל למלחמה רב זירתית (או אפילו גלנט שהתריע עוד במרץ)? את גלנט הוא כמעט פיטר ואת הלוי הוא נפנף. כל מרצו וזמנו של האסיר הנמלט הושקע במהפכה המשפטית של לוין ורוטמן- במקום לדאוג לחיים עצמם. כך מתנהג אדם שמכנה את עצמו מר ביטחון? תשפוט לבד.

דיברגנט חדש

Well-known member
במקרה קראתי.
שפר את הבנת הנקרא שלך :)
ואגב, איפה היה נתניהו בימים שהרצי הלוי התחנן בפניו לשבת איתו בדחיפות בנושא מוכנות ישראל למלחמה רב זירתית (או אפילו גלנט שהתריע עוד במרץ)? את גלנט הוא כמעט פיטר ואת הלוי הוא נפנף. כל מרצו וזמנו של האסיר הנמלט הושקע במהפכה המשפטית של לוין ורוטמן- במקום לדאוג לחיים עצמם. כך מתנהג אדם שמכנה את עצמו מר ביטחון? תשפוט לבד.
זה שתחזור על הטיעונים האלו שכבר הוסבר לכם ה0מולנים שאין קשר בין התרעות מבפנים שבהם ה0מולנים איימו לא לשרת בצבא לבין התרעות לחדירת האויב.

dory30

Well-known member
זה שתחזור על הטיעונים האלו שכבר הוסבר לכם ה0מולנים שאין קשר בין התרעות מבפנים שבהם ה0מולנים איימו לא לשרת בצבא לבין התרעות לחדירת האויב.
אחריות הדרג הצבאי (בראשם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום, ראש אמ"ן המתפטר ולפחות עוד כמה קצינים בכירים) אינה פוטרת את הדרג המדיני מאחריות. בעיקר נתניהו וגלנט.

דיברגנט חדש

Well-known member
אחריות הדרג הצבאי (בראשם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום, ראש אמ"ן המתפטר ולפחות עוד כמה קצינים בכירים) אינה פוטרת את הדרג המדיני מאחריות. בעיקר נתניהו וגלנט.
נא הסבר, איך הדרג המדיני יכול לפעול כאשר המידע מוסתר ממנו?

dory30

Well-known member
אוקיי, אני מסכים שראש אמ"ן היה חייב להעביר את המידע למקבלי ההחלטות (גם אם זלזל במידת אמינותו ואיכותו). ללא קשר, היה צריך להתייחס להתראות הבלתי ממוקדות שהרמטכ"ל נתן בעבר כמו גם שר הביטחון. משלא עשה זאת יש לו חלק במחדל.

דיברגנט חדש

Well-known member
אוקיי, אני מסכים שראש אמ"ן היה חייב להעביר את המידע למקבלי ההחלטות (גם אם זלזל במידת אמינותו ואיכותו). ללא קשר, היה צריך להתייחס להתראות הבלתי ממוקדות שהרמטכ"ל נתן בעבר כמו גם שר הביטחון. משלא עשה זאת יש לו חלק במחדל.
שוב, ההתרעות היו כלפי פנים ולא כלפי האויב.

התשובה שלי שלא הוסתר,אם לא הבנת את זה כבר מתשובות קודמות שלי.

חייבים להריץ את השקר הזה - זה חלק מהקונספציה.

ולכן "לא ראיתי" את המשפטים האלה כי הם פשוט לא נכונים לדעתי.

יתכן גם מצב שביבי התעלם,

משהו בסגנון אם זה לא דחוף אל תטרידו אותי.

וכך יצר מצב שבו לא מתעסקים עם ההתעצמות והאיומים של עזה בפועל.

זה במקרה שביבי אחראי והם פחות - ה"קורבנות".

ז"א שהקנוניה אל נעשתה בשווה עם הדרג הבכיר אלא עליהם.

אבל יותר סביר לדעתי שהם אחראים במידה שווה.

בכל מקרה ביבי אחראי כמוהם או יותר.

התוכנית סביר להניח היא שהם ישאו באשמה וביבי... תלוי בבחירות.

ז"א העם יחליט לגביו.

דיברגנט חדש

Well-known member
התשובה שלי שלא הוסתר,אם לא הבנת את זה כבר מתשובות קודמות שלי.

חייבים להריץ את השקר הזה - זה חלק מהקונספציה.

ולכן "לא ראיתי" את המשפטים האלה כי הם פשוט לא נכונים לדעתי.

יתכן גם מצב שביבי התעלם,

משהו בסגנון אם זה לא דחוף אל תטרידו אותי.

וכך יצר מצב שבו לא מתעסקים עם ההתעצמות והאיומים של עזה בפועל.

זה במקרה שביבי אחראי והם פחות - ה"קורבנות".

ז"א שהקנוניה אל נעשתה בשווה עם הדרג הבכיר אלא עליהם.

אבל יותר סביר לדעתי שהם אחראים במידה שווה.

בכל מקרה ביבי אחראי כמוהם או יותר.

התוכנית סביר להניח היא שהם ישאו באשמה וביבי... תלוי בבחירות.

ז"א העם יחליט לגביו.
לא, לא הבנתי כי ברור לכל שהאינטרס של ראש אמ"ן להגיד שהוא העביר את המידע ואז האחריות היא כבר לא שלו ובכל זאת הוא הודיע שלא העביר.
נא הסבר עפ"י תפיסתך, למה לו לשקר? :rolleyes:

סטילהוק1

Well-known member
אבל זה ידוע שביבי לא אחראי לכלום... בכל מקרה, צעד יפה ואקווה שגם הפוליטיקאים יבינו שהגיע תורם לעשות מעשה.
תלמד אתה ממנו ותקלוט שנחשפתם ובקרוב גם שמותיכם וחשבונות הבנקים שלכם עומדים להיחשף ואין יותר כסף מקטאר.

למעלה