ראיתי אתמול חלק מדבריו של ראש הממשלה. דבריו

dory141

New member
אם היו להם, האיש היה אורז מזוודות ובדרכו לארה"ב

הבעיה היא שמדובר באוסף של שפנים. אם כי השפן הראשי הוא משה כחלון. אם היה לו עמוד שדרה, היה מפרק לחתיכות את הממשלה הזאת.

E טי

New member
הניסיון להציג אחרים כרפי שכל

לא מעיד על חוכמה גדולה.
גם לא על הגינות ושיח תרבותי ומכבד.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
צר לי... אבל כשאני רואה את המתלהמת ההיא מירי, ואת הדודים
למיניהם, ואפילו את הסגן אלוף בדימוס הדוקטורה ענת ברקו, צר לי, אבל אין לי מילה טובה יותר להגדירם. וכשאני רואה גם אזרחים מן השורה, שעדיין מאמינים ביושרו של האיש ההוא ובדרך העוועים שהוא מוביל את עמו ואת מדינתו היקרים לו.... צר לי. צר לי להיווכח עד כמה הם אטומים למתרחש.

E טי

New member
אחרי זה בוכים בשמאל על קרע בעם

אם אתה לא מסוגל להתייחס בכבוד ובהגינות לרוב העם בישראל אל תבכה על שיח של שנאה וניכור.

poseidon111

Active member
הלב נקרע למראה דאגתך לשלמות העם. אתה ממש דוגמא ומופת

לנסיון להבין את הצד השני.
דמעות התנין שלך צריכות להיות ממוסגרות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא נסחפת איטי?
מי היה זה שלחש באוזני הרב ההוא ש"הם (השמאלנים) שכחו מה זה להיות יהודים?
מי היה זה שהנחיל כאן את ה"עובדה" הנוראית, שהשמאל הוא מילה גסה?
מי היה זה שדיבר על ההם שנסעו בהמוניהם באוטובוסים לקלפי?
מי היה זה שהחל לדבר בגנות הגוף ששומר על החוק?
בחיאת. נגעתי רק ב-4 מתוך אינספור אימרות כנף של האיש הזה, ואתה מדבר על כך, ש'איני מסוגל להתייחס בכבוד ל"רוב" העם בישראל'? רוב? לביבי יש רוב, ללא כל השותפויות שהוא מנהל? ללא השותפויות של ה"כדאי להם"? בחיאת.. תתעורר!

E טי

New member
זאת הטענה שלך? "הם התחילו"?

אתה מכנה את רוב העם רפי שכל בגלל שנתניהו אמר שהערבים נוהרים לקלפיות?
תירוץ גרוע.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אואו.. אתה עדיין שוכח, או שמתיימר לשכוח, שמה שביבי עשה ביום
הבחירות, לא היה אלא מעשה שמוגדר כעבירת בחירות?
ביום הבחירות, אסור לעסוק בתעמולת בחירות. קל וחומר, אסור למועמד לנצל במה תקשורתית כלשהי, כדי לעשות נפשות למפלגתו ולעצמו. ואז.. מופיע לך האדון הוד רוממותו, בכבודו ובעצמו, וקורא לציבור בקולו הניחר ביותר, וזועק, ש'אלה' נוהרים באוטובוסים... לקלפי... וזה התאפשר לו. ואיש לא עצר בעדו. איש לא זעק והכריז, שברגע זה, הוד רוממותו, בכבודו ובעצמו - העז לעבור על החוק! והנה. ציבור של שוטים נהר לפתע לקלפי, כדי להציל את העבריין. ציבור של רפי שכל, שלא השכילו להבין, שהאיש נעזר בטריק בחירות שפל ומלוכלך, כדי לנסות ולהציל את עורו. וכן. היה זה ציבור של שוטים, שכלל לא התכוונו ללכת ולהצביע, אבם הם הלכו, כשהשפל קרא להם לדגל. ואתה מיתמם לך וטוען שהתירוץ שלי הוא גרוע? תגיד אתה מה שפל וגרוע מזה. לצערי. אין.
ובעצם יש. כי ביבי זכה על חשבון גוויה. גוויה שהוא וידא בה את הריגתה. ולא די בכך... הוא ממשיך ורומס את השמאל ויוצר שנאה על שנאה. אז נראה כי גם את זה אתה שוכח.

E טי

New member
לא. אתה כנראה לא מכיר את החוק

הנה החוק:
https://he.wikisource.org/wiki/חוק_הבחירות_(דרכי_תעמולה)
&nbsp
אבל זה בכלל לא משנה. מה הקשר בין "עבירת בחירות" של נתניהו לזלזול באינטליגנציה של רוב העם בישראל?
האם ערכת מבחני אינטליגנציה לכל מצביעי הליכוד או שהדברים שלך נובעים משנאה עיוורת לכל מי שחושב אחרת ממך?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נראה לי שאתה פשוט עושה את עצמך כי לא נראה לי שאתה כזה...
ביבי אמר. אחרים הלכו לקלפי בעקבות דברי ההבל שלו ולכן, אלה שהלכו בעקבות דבריו רפי שכל המה.

dory141

New member
בחיים לא הייתי מכנה רפי שכל אנשים שהצביעו בניגוד לדעתי

אני חושב שמצביעי נתניהו והליכוד הם אנשים שמרניים, שמתקשים לחשוב על העתיד. מבחינתם מה שהיה הוא שיהיה. ביבי משחק על זמן, בסוף הפור יפול והם יצטרכו "להחזיר ציוד" (בתקווה שגם את המתנות, שמימנו משלמי המסים, וכל שאר הוצאות הדיור הנלוות, דוגמת פיסטוק ונירות ריחניים).

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
רפי שכל [לטעמי] הם לא אלה המצביעים בניגוד לדעתי. הם אלה,
שלא היו הולכים לקלפי, או שהיו הולכים ומצביעים לכל מה שלא יהיה, אבל 'כשקוראים להם לדגל' בשל סיבה שיקרית ובמהלך ביצוע עבירת בחירות, הם רצים להציל את הוד רוממותו מבלי לחשוב פעמיים.

dory141

New member
ממצביעי מרכז ליכוד ציפית שיצביעו למחנה הציוני וההיפך?

בסופו של דבר, לכל אחד מאיתנו יש את סט הערכים והאמונות שלו, גם כמצביעים. הבעיה שלי היא פחות עם הליכוד, אלא עם נתניהו. ברגע שהוא ייעלם מהמפה הפוליטית (ואמן שבקרוב), יותר אנשים יחיו עם התחושה שהשתחרר פקק. כמו אחרי פרנקו בספרד, למשל. אני חושב שצריך להחליף אותו בלפיד, כי הוא נשמע קרוץ מהחומר המתאים. רבים יחלקו עליי, יטענו שלפיד איש שמאל, מזגזג, מושחת ומה לא. בסדר, שימשיכו להאמין כך. בשלב זה, למרות שהתאכזבתי מאוד מכהונתו במשרד האוצר, אצביע לו בשנית. מי יודע, אולי הם צודקים ואני גם סוג של מצביע אוטומטי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה צריך להבחין בין 3 סוגי מצביעים:
1. אלה שיש להם אידיולוגיה, והם באמת יצביעו רק למפלגה שהם מאמינים בה. אז יש כאלה, ואם הם הולכים להצביע, הם יצביעו ליכוד. זה בסדר גמור.
2. יש את אלה שמתלבטים וזקוקים לטריגר. ואז, אם הוד מלכותו מופיע לפתע בצהרי יום הבחירות בטלוויזיה, ומודיע בפאתוס רב, שההם נוסעים בהמוניהם וגו', הם יעזבו הכל וילכו לתקן את המעוות, ויצביעו למפלגתו כדי לתקן את המצב הבלתי נסבל שהוא הצביע עליו.
3. ויש את אלה, שממילא לא התכוונו ללכת ולהצביע. נמנעים. ובכל זאת, כשהם שמעו את קריאתו מלאת הדאגה לעמו, הם עזבו הכל והלכו להצביע.
אז האפשרויות 2 ו-3 מעידות על אנשים רפי שכל. אלה אנשים שנוהים אחרי דברי הבל של מנהיג שקרן, שעבר עבירת בחירות והתקשורת נתנה לו במה לצורך זה.
הבנת את זה ברוך? כי אם הוא הצליח תוך דקה להעביר אנשים שילכו ויבחרו דווקא במחנה שלו, מוכיח הדבר שאין להם יכולת מחשבה עצמית בגרוש.

dory141

New member
מקרה מבחן

השיננית שלי אישה משכילה ואינטיליגנטית, נגד השחיתויות במגזר הציבורי. היא אמרה לי בביקור האחרון שאם היו בחירות מחר בבוקר, הייתה נותנת את הקול לנתניהו בגלל מה שעושים לו בתקשורת. היא גם רפת שכל?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
איני מכיר אותה ולא את המניעים שלה. אולי בסתר ליבה, היא
מאמינה שביבי הוא המושיע והליכוד היא המפלגה הראויה. אז זה תקין.
אבל אם היא עוצמת עיניים ומתעלמת ממעשי הנבלה של האיש ושל אשתו ושל בנו... ומוכנה לומר שהמשטרה סתם מתעללת בו ואמנון אברמוביץ סתם מאפיל את שמו ומשה נוסבאום מנסה לטאטא אותו אל מתחת לשטיח בעזרת גבותיו, נראה שהשכל שלה רפה. כן.

dory141

New member
תודה, אמסור לה בשמך

אבל נראה לי שאם תבוא אליה לטיפול שיניים, לא תצא כ"כ טוב...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
חח.. יש לי את רופא השיניים שלי עם השיננית שלו ואיני מכיר את
זו שלך ואיני זקוק לה. אבל... אתה יכול לומר לה בשמי. זה בסדר גמור. גם אם היא לא תסכים אתי וגם אם תכעס, זה לא ממש יזיז לי.

למעלה