קראתי עכשיו משהו כל כך נכון בקשר לכתבה על הנוער בכנרת

superman1234

New member
בכדורסל לא שופטים/פוסקים לפי מצלמות טלביזיה.

למיטב ידיעתי, בפוטבול אמריקאי, כאשר יש מחלוקת בין השופטים הם פונים לצפיה בארוע במצלמת טלביזיה. בטניס משתמשים במצלמת טלביזיה לגבי מקום פגיעת הכדור בקרקע. וב...................................................כדורגל (במונדיאלים), מצלמת טלביזיה קובעת עם כדור עבר במלוא היקפו את קו השער.

את זה אני יודעת

אך כמו שהבנתי, גם בכדורסל נעזרים במצלמות כשיש מחלוקת בין השופטים... מעניין איפה היו הקוונים הפעם...

superman1234

New member
בכדורסל יש באזר (זמזם).

אם הכדור יצא מידו של הקולע לפני הבאזר, הסל נחשב. אין כאן עיניין של צילום טלביזיה.

טוב, מה שאני רוצה להגיד

זה שהגיע הזמן שבמשחקי כדורגל ייעזרו במצלמות הטלוויזיה כמו שנעזרים בהם כדי לקבוע אם הכדור עבר את קו השער במלואו, כך יש להיעזר בהן גם במקרים של נבדל וכולי.
כולם מתלוננים על כך שרונלדו הבקיע את השער הראשון כשהיה בנבדל, אבל שוכחים כמה פעמים פסלו לו ולאחרים שערים חוקיים בטענה לנבדל. אז בסך הכל כנראה שטעויות שיפוט הן חלק מהמשחק.

poseidon111

Active member
יש, תקרא פה. לא יצא לך לראות משחקים גם בליגה העליונה

שלנו?
זה נפוץ יותר ויותר.
https://en.wikipedia.org/wiki/Instant_replay#Basketball
כך למשל מתוך ויקיפדיה:
"כדורסל - בליגת ה-NBA האמריקאית, החל מעונת 2002/2003, השופטים מחויבים לצפות בהילוך חוזר כדי לקבוע האם סל מכריע נקלע במסגרת הזמן החוקי של המשחק. החל מעונת 2009 - 2008 השופטים רשאים להשתמש בהילוכים חוזרים כדי להכריע במקרים נוספים, כגון האם סל שנקלע שווה שתיים או שלוש נקודות וכמה זמן יש להוסיף או להחסיר משעון 24 השניות. ב-2006 הודיעה פיב"א כי האפשרות להשתמש בהילוכים חוזרים כדי להכריע לגבי חוקיותם של סלים הנקלעים בשנייה האחרונה תהיה קיימת בתחרויות שהיא מארגנת".

superman1234

New member
אתה צודק וזה חדש לי. והכוונה לגבי FIBA.

מה גם שכתוב שהשופט רשאי לבדוק את "המהלך החוזר" כלומר זה לא חובה.
ל NBA תמיד היו חוקים משלו.

למעלה