"קצבת ליברמן": באוצר שוקלים עוד 750 שקל בחודש לעולים מרוסיה

lEchoesl

New member
אז אתה מוכן לוותר על קצבת הזקנה שלך כי הרי יש לך

דירה ברעננה? או לפי מה שאתה אומר, אולי אפילו לא לוותר פשוט לקבל קצבת זקנה נמוכה?

ערפל10

New member
אני לא חושב שאצטרך לוותר על קצבת זיקנה

כי סביר להניח שערך סה"כ נכסיי נמוך מהממוצע הארצי, כולל רבים מאלו שמשתכרים פי-2 ופי-3 פחות ממני.

הוא הולך לשדוד את המדינה

אחת המפלגות המושחתות בארץ ישראל. גנבו תקופה ושוב בא להם. על מי הוא עובד?
מה אנחנו ילדים בגן? הוא הכליל בהצעה שלו גם צברים רק בשביל שיתמכו בהצעה שלו. מילה שלי, הוא הולך לעוות תהצעה שוב ברגע שיתמכו בו.

Astroo

New member
בינתיים אף אחד במפלגה הזאת לא הורשע בכלום

לעומת זאת, דרעי ובניזרי בני עדתך הורשעו בפלילים וישבו בכלא, ועכשיו דרעי מכהן כשר הפנים.

אין שום פסול בכך שליברמן מקדם את האינטרסים של מצביעיו, כשם שש"ס מקדמת את האינטרסים של מצביעיה.

lEchoesl

New member
מצחיקים. רוב העולים שעלו לפה בגילאים 40-50 מצאו עבודה בתור

מהנדסים ורופאים? מי כתב את הכתבה הזאת?

Astroo

New member
כנראה מי שכתב את זה פגש "רוסים" רק במערכת הבריאות

וכנראה שמע שיש הרבה "רוסים" בהי-טק (למרות שרוב רובם בני דור 1.5 ולא כאלה שעלו אחרי גיל 30).

lEchoesl

New member
דווקא למרבה האירוניה יש הרבה יותר רופאים דוברי רוסית בני 55+

במערכת הבריאות [כלומר הם סיימו את הלימודים עוד בברית המועצות] מדוברי רוסית בני 30+. כמעט אין חיה כזאת.
אבל שוב הרוב [במרכאות]? עלו מיליון אנשים אם מתוכם היו לפחות חמישים אלף רופאים אולי איזה אלף מתוכם הצליחו להשתלב במערכת הבריאות הישראלית. גם לגבי משרות אחרות. מי הצליח להתברג במשרות טובות מתוכם? בקיצור שיתפטר הכתב.

Astroo

New member
ברור, הקבלה לרפואה בישראל היא מעמדית מאוד

רוב רובם של המתקבלים שייכים ל-2 העשירונים העליונים. כנ"ל כאלה שיש להם כסף לממן לימודים בחו"ל.

lEchoesl

New member
זה אומר שלא יהיו כמעט אנשים מהמגזר שלנו שילמדו

רפואה. האמת? נראה לי שלישראל תהיה בכלל בעיה חמורה עם כמות הרפואים [גם עכשיו נראה לי שיש חוסר בהם], כי נראה לי שמשנה לשנה יש פחות ופחות אנשים שמתקבלים למסלול הזה בגלל תנאי קבלה הזויים.

lEchoesl

New member
זה לא נשמע לך קצת דפוק? אדם שרוצה ללמוד רפואה צריך

לשבור את הראש ולחפש מקום לימודים בחוץ לארץ? לשבור את הראש וללמוד שפה זרה? לשבור את הראש ולתרגם מסמכים [זה פאקינג יקר]. ורק שיהיה לך ברור, שם אתה חייב לעבור מבחני קבלה במקצועות מדעיים. אתה יודע כמה אנשים נרשמים לבתי ספר, מורים פרטיים בשביל לעבור אותם? זה ממש לא פשוט. זה הרבה יותר יקר מישראל. איזה מזל שמעולם לא התחברתי למדעים ולרפואה, אחרת הייתי מתבאסת שאין לי שום סיכוי ללמוד מה שאני רוצה. יש גם הרבה אנשים שמתייאשים מכול השבירת הראש הזאת ומוותרים מראש על החלום.

את חושבת שלהיות משפטנית שקוראים לה קסניה ויש לה חזות רוסית

ומבטא רוסי זה יותר קל? איזה ישראלי יבחר לעצמו עורכת דין שקוראים לה קסניה ויש לה מבטא? רק מישהו שאין לו גרוש על התחת ונאלץ להסתמך על הסנגוריה הציבורית.

Astroo

New member
דרך אגב, זו אחת הסיבות שלא הלכתי ללמוד רפואה

דווקא יכולתי להתקבל בזמנו ללימודי רפואה בישראל. אבל ידעתי שהחולים הפוטנציאליים תמיד יחשבו שלמדתי רפואה ברוסיה ואחשב לרופא סוג ב'. אז למה לטרוח?

lEchoesl

New member
תודה על העידוד!!!!! אין לי בעיה לייצג דוברי רוסית אם אתה

חותר לשם. ולמזלי אני ממש לא חושבת בתבניות של "מי צריך אותי בעולם הזה? הרי קוראים לי קסניה. ואיזה ביש מזל יש לי קצת מבטא. זהו החיים נהרסו לי! אני לא אצליח בכלום.
" [כמו שחושבים פה רבים כולל אותך].

את לא תוכלי להסתמך רק על דוברי רוסית

צריך לייצג גם ישראלים כדי שקהל הלקוחות ילך ויגדל. אבל, מה הסיכוי שהם יעדיפו איזו "קסניה" על פני עורך דין בעל שם, קשרים וותק בארץ? אחד כזה יוכל לעשות עסקאות טובות יותר עם השופט, שאותו הוא ודאי כבר מכיר, ולסדר להם גזר דין הרבה יותר טוב. גם רוסים שיש מעות בכיסם יעדיפו לשכור עורך דין ישראלי ולא איזו רוסיה סטראוטיפית (בלונדה, מבטא זר, 'אקזוטיות' וכו').

lEchoesl

New member
מי אמר שרק עליהם אני אסתמך? ומי אמר שמי שלומד משפטים

הולך לעבוד בבית משפט??? יוריסט עובד גם בחברות, אפילו בחברות קטנטנות. אפשר לעבוד בבנקים, בבתי חולים, גם בהייטק, גם במשרדים. זה לא בהכרח לייצג עבריין. זה עבודה עם מסמכים. ובכול מקום שיש עבודה כזאת, יוריסט יכול לעבוד. וחוץ מזה, אני הבחורה הלבנה היחידה בארץ? יש אשכנזיות שנראות כמוני.

זה לא קשור ללובן, ואת ממש לא נראית ולא נשמעת כמו אשכנזייה

ילידת הארץ. כמה משפטנים רוסים יש היום? כמה משפטניות יש? כמה עורכי דין רוסים מהשורה הראשונה יש היום? את זו שדיברת על ייצוג. אגב, לא חייבים לייצג עבריינים, אפשר סתם לייצג אנשים מבוססים שיש להם כל מיני בעיות או שרוצים לתבוע מישהו. את גם תצטרכי לקרוא הרבה מסמכים, הרבה פסקי דין, לגמוע ספרות משפטית ענפה, ואת הרי לא אדם שאוהב "חפירות!!!!!!111". פה משפט, שם משפט ואת כבר מתעייפת ומרימה ידיים. פעם דווקא היית שונה. אני חושב שאם היית ניגשת למבחני הפסיכומטרי היום, את היית מקבלת לכל היותר 650. את איבדת את הכישרון, ניצוץ הלהבה והעומק האינטלקטואלי שהיו לך לפני 3 שנים.

lEchoesl

New member
אתה ממש לא בסדר רק שתדע לך. מעניין מה איבדת אתה?

קצת השתנו לי הדעות מה אתה נדבק לזה? אף פעם לא השתנו לך הדעות? אני בטוחה שהדעות שלך נשרארו כפי שהם היו בגיל 3. תחשוב מה שבא לך. כאילו שזה אכפת לי

קצת?

את הפכת לאדם אחר לגמרי. איפה העומק האינטלקטואלי? איפה העושר הלשוני? איפה החריפות השכלית? איפה שאר-הרוח שפשוט נעלם כלא היה? עברו בסה"כ מספר שנים ואת השתנית מקצה לקצה וממש נפלת מאיגרא רמא לבירא עמיקתא.

למעלה