"קצבת ליברמן": באוצר שוקלים עוד 750 שקל בחודש לעולים מרוסיה

lEchoesl

New member
תקשיב, זה שאני לא חופרת חמישים פסקאות כמו פעם לפעמים

לא אומר שהתפגרתי. אבל אתה ממש מעליב עם כול היציאות שלך שאתה נדבק אליי עם הניסיון שלך להבדיל אותי משאר הישראלים והישראליות בגלל השם שלי, טיפה מבטא שיש לי, המראה שלי ובגלל שאני לא נשמעת כמו...... [ומה זה בכלל ''את לא נשמעת כמו'' אשכנזיה? ממש לא הבנתי. כאילו שכול האשכזיות חושבות רק כמו שאתה חושב שהן חושבות]. אולי זה בגלל שנאה עצמית שלך ולא קשור בכלל אליי.

פעם לא ראית בזה "חפירה", פעם ראית בזה העמקה והרחבה...

וגם אם חלקתי עליך בנושאים מסוימים אני עדיין מאוד אהבתי לקרוא את הגיגייך. באשר להשוואה לאשכנזיות שנולדו בארץ, מה לעשות שאת לא אחוס"לית, לטוב ולרע. אין לך החזות המתאימה, המניירות המתאימות, חיתוך-הדיבור המתאים. לא כל אדם שמתגורר באמריקה הוא WASP, ולא כל אדם שמתגורר בישראל הוא אחוס"ל מודל 2016. לפי הסוציאולוגים וחוקרי החברה הישראלית, יוצאי בריה"מ הם קבוצה חברתית נפרדת שאינה משתייכת לאשכנזים הוותיקים.

beatman

Member
הכללות מאסיביות

אני לא לגמרי משתייך תרבותית לאותה קבוצה חברתית של יוצאי בריה"מ ויש פרמטרים שאני יותר דומה בהם ל"אשכנזים הותיקים".
בכל מקרה אני לא נמצא 100% במחנה כלשהו.

beatman

Member
צודקת לחלוטין

אפילו היה כאן חבר פורום(מזמן) שרצה ללמוד רפואה ובגלל שנמאס לו מלעשות עוד פעם ועוד פעם פסיכומטרי הלך בסוף ללמוד משפטים.

lEchoesl

New member
אני לא רציתי מעולם ללמוד רפואה, אבל בגדול אתה צודק

כי הסיכוי שתשפר את הפסיכומטרי שלך אחרי שהשגת ציון גבוה [אבל לא מספיק לרפואה] אפסי. גם אם קיבלת 720 או 740 או 750, סביר להניח שזה הציון הגבוה ביותר שאתה יכול להוציא אם חזרת ועשית שוב ושוב ושיפרת בנקודה או שתיים. בקיצור רק אחוזון קטן מוציא 780. וגם זה לא מספיק אתה חייב בגרות בממוצע 100 [או כמעט 100] ללא בונוסים. וגם לעבור ראיון אישי. שמעתי פעם מאיזו ילדה שהיא מכירה מישהו, שהתקבל לרפואה [בגרות + פסיכומטרי], אבל נפל בראיון. איזה ביאוס. חבל על הזמן שבזבז לשפר את הציונים.........

Astroo

New member
בעוד 15 שנה כמעט לא יהיו רופאים דוברי רוסית בישראל

כמו שאין כאן שופטים דוברי רוסית, אלופים דוברי רוסית, ניצבים דוברי רוסית, מנכ"לים דוברי רוסית, מנחי תכניות טלויזיה בעלי שמות רוסיים/מבטא רוסי.

אפילו פחות...

עוד מעט הדור המבוגר של הרופאים הרוסיים יצא לפנסיה, ואז לא יהיו יותר רופאים ממוצא רוסי.

beatman

Member
בעוד 15 שנה לא יהיו כמעט צעירים עם שמות רוסיים/מבטא רוסי

Astroo

New member
למה דווקא צעירים? בני 45-50 הם לא בני אדם?

מי שעלה ב-1991 בגיל 10 בעוד 15 שנה יהיה בן 50. בקרב עולי דור 1.5 (שלמדו בארץ) כמעט אין רופאים (אולי 1 מתוך כמה מאות בוגרי רפואה בארץ נולד בבריה"מ).

beatman

Member
אני התכוונתי לגיל תחילת קריירה

בעוד 15 שנה יש מצב ונראה יותר בנים של עולים נכנסים לתפקידים אותם ציינת ומתקדמים למעלה.
וגם מנחי תכניות טלויזיה מבין יוצאי בריה"מ לשעבר שכבר לא יהיו עם שם ומבטא רוסי.

beatman

Member
היא הולכת לפי ציונים גבוהים מאוד בצורה מוגזמת

בגלל שהפקולטות קטנות.
אבל תמיד משאירים מקום לסטונדטים מחו"ל.

Astroo

New member
ההר הוליד עכבר

בסוף ליברמן התקפל מרוב הדרישות, וכרגע מדובר רק בהגדלת השלמת הכנסה ב-500 ש"ח בצורה מדורגת. כלומר, אין שום מענה לרוב העולים שעלו בגיל 40+. מאכזב.

ערפל10

New member
כל עוד לא ידרגו הבטחת הכנסה ע"פ הצהרות ההון לא יהיה שום מענה

חבל שלא לומדים מהמדינות הנאורות. הבעיה היחידה שיצטרכו לעבוד קשה בשלב הראשוני של איסוף הצהרות ההון ובניית בסיס נתונים.

Astroo

New member
אתה לא מעודכן. הבטחת הכנסה כן תלויה בהצהרת הון

ערפל10

New member
ככול הידוע לי - תלויות הכנסה וזה לא צודק

אחד שמרוויח טוב אך אין לו נכסים הוא למעשה הרבה יותר עני מאשר זה שלא משתכר כלל אך מחזיק ב-10 דירות

Astroo

New member
זה לא נכון, תעשה שיעורי בית לפני שאתה כותב

כל דירה מלבד הדירה היחידה מחושבת כאילו היא מביאה דמי שכירות. כל פיקדון בנק מחושב כאילו הוא מביא הכנסה של 2.6% בשנה.

למעלה