קצבאות אלמנות

שלגייה13

New member
קצבאות אלמנות

שלום,
במסגרת קביעת גובה ביטוח החיים שאנחנו נזקקים לו, אני ובעלי מנסים להבין מה תהיה זכאותנו לקצבאות ביטוח לאומי אם חו"ח משהו יקרה לאחד מאיתנו.
לפי אתר ביטוח לאומי, הבנתי שהזכאות הבסיסית לאלמן או אלמנה עם שני ילדים קטינים היא 2,960 שקל לחודש, ועוד 2% לכל שנת ביטוח עד תקרה של 50%. כלומר אם עבדתי נניח 15 שנה ולפני כן הייתי סטודנטית כחמש שנים תגיע לבעלי במקרה אלמנות (טפו טפו....) תוספת של 40%, כלומר קצבה של כ-4,000 שקל בחודש? הבנו נכון?
תודה

cוורנה1

New member
שאירים
שלום לך,

יש לשים לב שתוספת עבור ילדים הינה עד גיל 24 לכל היותר וכל עוד בשירות סדיר.
ראו ההגדרה מתוך אתה/את נמנה/ית עם שאיריו של הנפטר/ת - יתום

לאלמן יש מבחן הכנסות - והכנסתו מכל המקורות אינה עולה על 5394 ש"ח ברוטו בחודש.
ראו להלן מתוך אתה/את נמנה/ית עם שאיריו של הנפטר/ת - אלמן

לאלמנה אין מבחן הכנסות, אבל הבדיקה לתוספת 2% בשנה, נערכת על פי תקופות עבודה בלבד.

בברכה.

שלגייה13

New member
אוקיי, זו תוספת חשובה מאוד

שלא היינו מודעים לה.
אז אשאל שוב ותגידי אם הבנתי נכון:
1. אם חלילה קורה משהו לבעלי כשהילדים עדיין קטינים או בשירות סדיר, אני זכאית ל-2,960 ש"ח בחודש פלוס תוספת 2% על כל שנת עבודה שלו, והילדים זכאים ל-951 שקל כל אחד, בלי שום קשר לרמת הכנסה.
2. לעומת זאת אם יקרה לי משהו, בעלי יקבל קצבה רק אם הכנסתו החודשית לא עולה על 5,394 שקל לברוטו (מקווה מאוד שזה לעולם לא יהיה המצב...), אבל הילדים בכל מקרה יקבלו 951 שקל כל אחד.
האמנם?

cוורנה1

New member
שאירים
לשאלותייך:

1- החישוב עבור קצבת שאירים לאלמנה, כבר כולל תוספת עבור 2 ילדים.
לא משולמת תוספת בנפרד עבור הילדים.

מתי משולמים שאירים ליתום, ניתן לבדוק מתוך שיעורי הקצבה - קצבה ליתומים

2- נכון.

בברכה.

cוורנה1

New member
ועוד...שאירים לאלמן - תוספת אלמן שיש עמו ילד על פי ההגדרה שהובאה במענה ראשון, עד גיל 24 לכל היותר ואם עדיין בשירות סדיר, לא תערך עבורו בדיקת הכנסות.

בברכה.

שלגייה13

New member
מצטערת להמשיך לחפור

אבל עכשיו כבר התלבלבלתי.
המצב (התיאורטי) שמעניין אותנו הוא התאלמנות, חו"ח, כשברשותנו ילדים קטינים (או בשירות סדיר).
1. האם במצב זה גם האלמן וגם האלמנה יקבלו 2,960 ש"ח לחודש, בלי שום מבחן הכנסה? אם כן, לאיזה מקרים התכוונת שבהם בכל זאת עושים מבחן הכנסה לגבר?
2. האם גם אלמן וגם אלמנה במצב הנ"ל יזכו לתוספת 2% לכל שנת עבודה של המבוטח שהלך לעולמו?
המון תודה. בעינינו זה מידע חשוב, שמסיבות מובנות סוכני ביטוח נוהגים להתעלם ממנו כשהם באים לקבוע את גובה ביטוח החיים שאדם צריך לרכוש לעצמו

cוורנה1

New member
תנאי הזכאות
מאחר ותנאי הזכאות משתנים הן בשל גיל/מין/ילדים עד גיל 24 (שירות סדיר),
מומלץ להיעזר במחשבון (המצורף בראש העמוד בקישור תנאי הזכאות), לעריכת מס' בדיקות על פי גיל.
לשים לב למענק שאירים למי שטרם מלאו להם 40

מאחר וישנם פרמטרים משתנים, מומלץ לעיין במידע בנושא שאירים, על מנת לקבל את התשובות המלאות לשאלותכם.

בברכה.

למעלה