קפיצות ענקיות!

טליונת1

New member
קפיצות ענקיות!

רציתי לשאול על צארלי שהיא שעות מתחת לספה ולא ממש רצה וכוויות והאם זה בסדר שכל הזמן לא רואים אותה ... אבל היום כשנכנסה לכלוב וסגרתי החלה בקפיצות ענקיות וכמעט הצליחה לצאת מהגדר!! אני פוחדת שיתפתי כי היא לא ממש מצליחה ונופלת. מה עושים ..? אם לא אהיה בבית כשתתחיל להשתגע וחקפוץ

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הבנתי את "לא ממש רצה וכוויות"...

במהלך היום הם נוטים לרבוץ באיזו פינה חשוכה (בטבע הם במאורה או במחילה שלהם), ובהחלט הגיוני שהיא אוהבת להיות מתחת לספה, אזור חשוך, שקט, מבודד, אולי גם קריר...
&nbsp
ראשית, חשוב שיהיה לה גם בכלוב מקום מסתור נעים ונוח, "בית" משלה שהיא תוכל לרבוץ בו בכיף.
שנית, אם היא צריכה להיות בכלוב רוב שעות היום, עדיף שתשחררו אותה דווקא בבוקר או לקראת הערב /בלילה (ולא אחר הצהריים) כי אלה השעות שהם פעילים יותר.
&nbsp
אם היא תהיה סגורה בכלוב רוב היום, ברגע שתשחררו אותה היא תרוץ ותקפוץ וכו'. אבל אם היא רוב היום משוחררת וכך היא רגילה, ברור שכשאתם מכניסים אותה לכלוב היא מתעצבנת ורק רוצה לצאת...
&nbsp
אפשר לשחק בדרכים יצירתיות עם גדר הגורים. אם היא נמצאת בחדר סגור, בדקי אפשרות לגדר את האזור הבעייתי (זה שאת רוצה למנוע ממנה גישה אליו) ולתחום אותו בגדר במקום לתחום אותה (בהנחה שאתם גם ככה לא שם, כי לו הייתם שם יכולתם לשחרר אותה). כך תהיה חציצה אבל היא לא תרגיש מגודרת בתוך כלוב.

טליונת1

New member
תודה. זה בדיוק העניין שלרוב אני משחררת מהצהריים עד הערב ולא

בשעות הפעילות שלה... למזלה אני שלוש פעמים פנויה יוצר בבוקר לשחררה ..

trilliane

Well-known member
מנהל
אם יש מישהו בערב בבית, עדיף לשחרר אותה לפנות ערב

אני לא בטוחה (צריך לנסות) אבל נראה לי שיהיה נכון יותר לשחרר אותה בשעות ה"נכונות" גם אם זה קצת פחות.

טליונת1

New member
אעשה ניסיון להוציא את הגדר וזהו, למרות

שאם מישהו ישכח לסגור את דלת החדר שלו יהיה "שישו ושמחו".. הכבלים לא מסודרים והחדרים לא ערוכים (אצלי כבר נכנסה ואכלה את הכבל של מנורת הלילה ואת הכבל של הטלפון הקווי. בחדר הילדים זה האינטרנט וכו', עוד לא עשיתי עם זה משהו). אני משחררת מאחר הצהריים ומעלה אבל גם בבוקר מוקדם רוצה... אני אשאיר את הכלוב פתוח לכל הזמן ונראה מה קורה... אם יצליח אוריד אותו לגמריי

trilliane

Well-known member
מנהל
אם כך בדקי אפשרות לחסום לה את היציאה

כי לסמוך על כך שכל הדלתות תישארנה סגורות זה באמת קצת הרבה...

טליונת1

New member
היא נמצאת בסלון... משם נפתחות דלתות לחדרים, זו הבעיה. אין אפ

אפשרות אחרת. אני עושה ניסיון עם הילדים שיסגרו דלתות והיא חופשייה כבר כמה ימים כשהגדר עדיין במצב פתוח ולשם נכנסת לאכול ולצרכים. אם יתאפשר אז אוריד את הגדר המעצבנת, שיושבת לנו מול הפנים בסלון... אם לא, נשאיר אותה וזהו. יש לה גישה חופשית למטבח ולמקלחת וזה בסדר... החדרים זו הבעיה (מלבד הספרים בסלון...)

למעלה