קיבלתי אגרוף בבטן

טוליתי

New member
זה לא המקום לזוית אחרת.

כי הכותבת כתבה שקשה לה עם זה, שזה לא רלוונטי עבורה.
וגם אם כן, אינך יודעת אם זה תקוע על כסף, על בעיה אישית, זוגית או על עניין משפחתי.
בקיצור, צריך להיות מאוד רגישים כשכותבים על הליך שגוזל מהאישה את חווית ההריון והלידה תמורת הון שלא לכולם יש אותו.

פאשון

New member
אני שונאת להתעצבן מאנשים בורים

והיא אולי חברה שלך אבל רגישה היא לא וגם ידע אין לה....ואני מתנצלת שאני נחרצת ככה אבל זה מרתיח מה שהיא אמרה לך.
מקומם אפילו. יש המון אנשים שיש להם פנינות חוכמה שלפעמים בא לי לענות להם. ולפעמים אני מסתכלת עליהם ומרחמת עליהם על הבורות ומקנאה בתמימות....
וזה שהרית פעמיים ואת צעירה זה רק אומר שאת תכנסי במהרה להריון ואין סיבה שלא יצליח!!!
ואני רוצה גם לומר לך - ילדים שבאים אחרי קושי מסוים היא הכי מיוחדים שיש. ואת תראי שהאימהות שלך תהיה אחרת. בשלה יותר ובוגרת יותר.
בהצלחה בסבב הבא

שירןג7

New member
תודה

ואותי זה הצליח להכניס לבהלה.. ופחות הכעיס. ממש לרגע נבהלתי שלא אצליח להביא ילדים בעצמי.
כל חיי אני חולמת על ילדים. מאז שהבנתי שזאת אופציה בערך אחרי שקיבלתי ווסת לראשונה, בגיל 12 הבנתי שאני רוצה להיות אמא אפילו לפני שהבנתי שאני רוצה זוגיות. כבר בגיל כזה דמיינתי את עצמי בוגרת ובהריון.. אני עובדת עם ילדים, אני גננת, וזה מה שאני רוצה בחיים. אז זה כאילו להגיד, תשכחי מהחלום שלך...
בקיצור, את מבינה אותי :)
תודה.

אין מה להיבהל

אנשים מציעים את הדברים שהם חושבים עליהם.
זה נורא ואיום לשמוע את זה וזה באותו רגע מרגיז מאד, אבל לא תמיד אנשים הם in their right mind כמו שאומרים.
במיוחד פסיכולוגים. כבר יצא לי לפגוש כאלה נוירוטים או כאלה שבטוחים בעצמם כל כך, שזה מפחיד.
אחת מהם, שהלכנו אליה לייעוץ זוגי, רק סכסכה ביני ובין בעלי ברמות שאנחנו עדיין סוחבים את הסכסוכים שגרמה.
וכשהיא אמרה לי שגם בניתוח צריך להיות כואב (אחרי שאמרתי לה שתלך לכל הרוחות ובשום אופן אנחנו לא ממשיכים אצלה), אמרתי לה שמניסיוני בחדרי ניתוחים - בניתוחים שלי וגם כשליוותי עשרות בתהליכים האלה, מנתח לא מיומן עלול לגרום נזק בלתי הפיך.

אז פסיכולוגית זה לא הכל, סורי להגיד לך.
הרבה אנשים מבטאים דברים אינסטינקטיביים אצלם ולא חושבים על זה שפסיכולוג (או מאמן לצורך העניין) אמורים להיות נייטרלים וחסרי שיפוטיות.
איך אמרו לנו בקורס קואוצ'ינג: להשאיר את הדעות שלכם בפתח, כמו שתולים מעיל כשנכנסים לחדר.

מי שלא מבין בטיפולי פוריות, שישאיר את עצמו בחוץ. וזו גם איזו הארה בשבילך לבקש עזרה מכאלה שמודעים לתחום. כי מי שיודע דבר או שניים, יודע להיות זהיר לפני שאומרים דברים כאלה שאין להם שום אחיזה במציאות.
הוכח שהביציות שלך לא טובות? הוכח מעבר לכל ספק שאת לא יכולה להחזיק הריון? ממה? משתי הפלות?
יש כאלה שעוברות קרוב ל 10 ועדיין לא מנסות פונדקאות.

חיבוק גדול יקירה, ולא להתייאש.

* ממי שכשהייתה שמנה שמעה הרבה הצעות של אנשים, כולל כאלה שנאמרו בצעקה לכיוון שלי בחדר מלא אנשים: תנסי את שיטת X, או תנסי את דיאטת Y.

טוליתי

New member
באמת קיבלת אגרוף, ואפילו לא קטן

אין קשר בין המצב הרפואי שלך לשאלה שלה.
השאלה שלה אינה במקומה, כי את חיה בישראל,
את אישה נבונה ומודעת לאפשרויות, כך שגם אם נניח ופונדקאות הייתה רלוונטית,
זוהי אמירה מטופשת להפליא. ולמה?
1. כי סביר שאת מודעת לאופציה הזו, כך שהקרובה לא מגלה שום דבר חדש.
2. כי זה נושא רגיש.
3. כי כל מה שמטופלת צריכה זו אמפטיה למצבה ולא עייצעס...
4. כי פונדקאות היא אופציה מורכבת וקשה מאוד, מההיבט הזוגי, המשפחתי והכלכלי, ובוודאי שגם אם האופציה הייתה רלוונטית מבחינה רפואית, לא היית משתפת את הקרובה במידע על היכן זה תקוע, או למה את לא עושה זאת.
&nbsp
בהחלט כן, קיבלת אגרוף חזק מאישה שלא מבינה שבמקום לעורר בך תקווה היא חובטת בך. בפעם הבאה שאת מדברת איתה (אם בכלל יתחשק לך), אנא ערכי איתה תאום ציפיות, אמרי לה מפורשות שכל רצונך הוא באמפטיה למצבך ולא באגרוף. אם לא תבין, מצעי לך פרטנרית אחרת, ואל תיגררי להסברים.
&nbsp
שולחת לך חיבוק ומאחלת שההצלחה קרובה

acka

New member
כוונות

הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות.
לפעמים אנשם חושבים שהם מבינים גדולים ושבזכות הידע המופלא שלהם תינצלי.
אין להם לרוב מושג על מה הם מדברים.
תהנהני, תחייכי ותעבירי הלאה.
פשוט לא שווה התייחסות.

שירןג7

New member
זה ממישהי קרובה

כך שמאוד הופתעתי וכמו שאמרתי נבהלתי כי למה להגיד כזה דבר.. למה זה נראה לה הגיוני.. בכל מקרה, אני עם הפנים הלאה. :)

שניממ1

New member
למה נראה לה שהיא אמרה לך דבר כזה ....

לפעמים אנשים לא חושבים לפני שהם מוציאים מילים מהפה שלהם ....
אל תתיחסי היא לא שווה את זה ואת רק בת 26 ! באמת לא מבינה את ההיגיון בדבר...

זה לא תמיד מרוע לב...

אני מצטערת על התחושה שלך ובטוחה שזה הרגיש נורא..
אבל אנשים לא תמיד מבינים. תחשבי רגע על מחלה שאת לא מכירה (וב"ה לא תכירי), הידע שלנו מוגבל, לפעמים אנשים שולפים את מה שמוכר להם. הם לא מבינים מה זה IVF, שיש בעיות שונות, שלכל בעיה יש את הפתרון שלה.
אז אנשים אומרים...הם לא מבינים ולא תמיד מתכוונים לרע.
את צעירה ועוקבת אחרי התהליך שלך ומוצאת כל פעם מה לעשות או לשנות וכבר פעמיים נכנסת להריון (שזה מאוד מעודד וסימן מצויין)
אני אופטימית לגבייך

שירןג7

New member
תודה :)

הלוואי והאופטימיות של כולכן פה תעזור. וחלילה לא מרוע, אבל כן נפגעתי.. וגם אומר לה את זה.

למעלה