קבוצת הורים

שרואל

New member
קבוצת הורים

שלום לכולם שמי נעמי, אני אימא של אלה בת 12.5 ושל שרון בת 2.5 שרון נולדה עם לקות שמיעה חמורה בשתי האוזניים,בעקבות CMV כיום מושתלת בשתי הואזניים מדברת יפה ,נמצאת בגן רגיל ומטופלת פעם בשבוע אצל קלינאית תקשורת במיח"א. אני גם רכזת קבוצת "הורים להורים" שהוקמה במאי 2010. הקבוצה קמה כדי לתת מענה לתחושותי ולתחושות הורים נוספים שאנחנו לבד ב"מערכה" באופן אישי קיבלתי יחס מצוין ומקצועי מכל הגורמים המטפלים אך היה חסר לי לדעת שעוד מישהו עובר את מה שאני עוברת ביום יום וגם בלילה,רק הורה שחי עם ילד לקוי שמיעה יכול להבין, לחזק כשצריך וכן,גם לקטר ולצחוק על אותם דברים. כיום אנו חברי הקבוצה נתרמים אחד מהשני ומוסיפים לעצמנו ידע וכלים להתמודדות בכלל ועם לקות השמיעה של ילדנו בפרט. אשמח לעזור לכם קבוצה כזו גם בירושלים ואשמח אם הורים נוספים במרכז יצטרפו אלינו. תודה נעמי

אתי77

New member
לי, עדיף דגש לילדים דווקא...

אני לא ככ מחפשת תמיכה בשבילי. הפורום הוירטואלי הזה לגמרי מספיק לי
כן חשוב לי מאד שהילד יפגוש ילדים אחרים עם לקות שמיעה, וכל פעם שניסינו לארגן משהו מובנה זה לא ממש הלך... אני חושבת שהשלב החשוב הראשון הוא לבדוק את מידת ההתעניינות כדי לראות אם קיים סיכוי לקבוצה. איך, מתי וכמה...זה כבר שלב אחר

Yukita

Active member
מנהל
הצעה

אמנם הבנתי שאת מירושלים, אבל אם הילד שלך הוא בגילאי בית הספר (ולא הגן) אחד המקומות המוצלחים ביותר שאפשר דרכם לעניין אותו בפעילות עם ילדים לק"ש בני גילו הוא מרכז שמע בתל אביב. הם באמת משקיעים בצד החברתי ולילדים יש שם כל מיני חוגים ופעילויות והם פוגשים את כל קשת השמיעה והתקשורת. יש ילדים שרוצים את זה ויש ילדים שלא - אין טעם ללחוץ כי רק ייצא ההיפך - אבל לבקר פעם אחת להתרשמות בזמן פעילות לבני גילו אפשר. נכון, זה בתל אביב ולא בירושלים - אבל בירושלים שמע פשוט לא משקיעים בצד החברתי. זו ממש מדיניות מובנית, והדבר היחיד שיכול לשנות את זה הוא לחץ מצד ההורים והילדים. בתל אביב הצד הזה כל כך חזק ופעיל, ותורם כל כך הרבה באופן מוחשי ביותר, שזה פשוט לא ברור למה בירושלים לא ניסו להשקיע בזה לפחות קצת..

אתי77

New member
הלוואי...

אני יודעת שירושלים תל אביב לא כל כך רחוקים...אבל למישהי כמוני שלא נוהגת בלילה, ובמיוחד שסוחבת עם עצמי עוד שתי האחים הקטנים, אין סיכוי שאסע לתל אביב... ואני לא יודעת מה הסיפור של שמע ירושלים. בזמנו ניסינו ליצור תקשורת עם הורים אחרים אבל הם לא מוכנים למסור מספרי טלפון/פרטים של הורים אחרים. היות והילדים מגיעים לשם בהסעה, אין דרך ליצור קשר עם הורים אחרים ולהזיז שם דברים...ניסינו כבר...

אשלג

New member
אני חושבת שמנהלת הפורום ענתה לך כאמא, לא כמנה

כמנהלת, וכאמא אין ספק שלכל אחד מאיתנו יש העדפות וצרכים שונים. חבל שנעלבת. אין ספק שההצעה שלך נדיבה והלוואי ויפתחו עוד המון קבוצות - גם להורים וגם לילדים.

אתי77

New member
אני מצטערת

ממש לא התכוונתי לפגוע בך. את צודקת שהייתי צריכה קודם כל לברך את היוזמה ואת המוכנות שלך ורק אז לבוא בבקשות מיוחדות... אני מאד מחפשת קבוצה. ואם יש לך כלים ואפשרות לעזור לנו להקים אחת שכזו זה יהיה באמת נהדר. בהחלט דיברתי כאמא ולא כמנהלת כשאמרתי שלי אישית, עדיף שלבן שלי יהיו חברים לקויי שמיעה. לי, אישית, אני פחות מרגישה את הצורך בקבוצת תמיכה. אנ ירגילה שנים לנהל את חיי החברתיים בתפוז...ופורום שכזה בהחלט עונה על הצרכים שלי. כמובן שזו דעתי שאישית, ולא מייצגת אף אחד אחר בפורום. וכמובן שכמנהלת (פשוט עוד לא רגילה לתפקיד כנראה
) - אני בהחלט מברכת כל יוזמה שיכולה לעזור להורים לילדים לקויי שמיעה

שרואל

New member
קיבלתי

הי,פשוט כל מי שנכנס לפורום זכה לברכה:ברוך/ה הבא/ה.........ואותי לא בירכת...........אבל זה לא ממש חשובולא ממש נעלבתי.......בכל מקרה ההתנצלות התקבלה,כמובן, זה כרגע הפורום הכי פעיל מכל הפורומים שעוסקים בלקויות שמיעה כך שעדיף שנשתמש בו לדברים חשובים באמת.בקשר למפגשים בעקבות ההכרות של ההורים גם הילדים נפגשים וזה כיף וחשוב להם מאד שידעו שהם לא ה"חייזרים"היחידים בעולם אני אשמח לעזור ולתרום מנסיוני לכל מי שירצה בכך. תודה

למעלה