פרשת אפי נווה. צודק או טועה?

E טי

New member
דינה זילבר עובדת משרד המשפטים - היא השרה הממונה עליה

אפי נווה בכלל לא עובד מדינה.

דינהמית

New member
נו, עכשיו צריך לא רק להתעסק עם מכבסת המילים של שקד

אלא גם עם ההתפתלויות שלך?
&nbsp
לשקד אין סמכות לפטר את דינה זילבר או להעביר אותה מתפקידה בדיוק כמו שאין לה סמכות כזו מול אפי נווה.
אין הבדל בסמכויות של שקד שיכול להסביר את ההבדל התהומי בהתיחסות שלה לשני המקרים
&nbsp
לעומת זאת יש שני הבדלים חשובים אחרים
1. דינה זילבר לא עברה על שום חוק, היא אישה ישרה. אפי נווה עבר לכאורה על הרבה יותר מחוק אחד.
גורם שכנראה מבחינת שרת המשפטים משקלו פחות מקליפת השום
&nbsp
2. דינה זילבר לא מוכנה לגנוב סוסים יחד עם איילת שקד., אפי נווה בהחלט מוכן.
כנראה שהשוני הזה מסביר את ההבדל התהומי בהתייחסות של שקד לזילבר לעומת נווה.
&nbsp

E טי

New member
את היחידה שמשחקת פה עם מילים

לשקד יש סמכות הקבועה בחוק להחליט מי ייצג את עמדת משרדה בפני ועדות הכנסת.
לכן כשדינה זילבר חטאה בהצגת עמדת משרד המשפטים בכנסת קבעה השרה שקד, על פי הסמכות הנתונה לה בחוק, שדינה זילבר לא תייצג את עמדת משרדה בפני וועדות הכנסת.
&nbsp
לשקד אין שום סמכות לקבוע מי יהיה נציג לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים.
וכך בדיוק היא אמרה בציטוט שניסית לסלף לעיל.

דינה זילבר הציגה את עמדת היועץ המשפטי לממשלה ולא מה שכתבת .

לשקד אין מעמד ואין סמכויות בנוגע לעבודת היועמ"ש או סגניו .

E טי

New member
אתה טועה

יש חוק מפורש - נקרא חוק יסוד הכנסת - מסדיר את עבודת ועדות הכנסת.
ליועץ המשפטי לממשלה אין שום סמכות בועדות הכנסת. לשרת המשפטים יש.
שרת המשפטים קובעת מי ייצג את עמדת משרד המשפטים בפני ועדות הכנסת. על פי סמכות זאת קבעה השרה שקד שזילבר לא תייצג את עמדת משרד המשפטים. כל כך פשוט והגיוני.

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/190_001.htm#Seif8
"21.ב בתקנון ניתן לקבוע הוראות בדבר סמכותן של הועדות לזמן נושא משרה או ממלא תפקיד בשירות המדינה, ברשות מקומית, במועצה דתית, בתאגיד שהוקם בחוק או בחברה ממשלתית, ולחייבו למסור מידע שבידו על פעילות הגוף שבו הוא מכהן, זולת אם יש בגילוי משום פגיעה בחוק, בחובה מקצועית או בחובת אמונים שהוא חב בה על פי דין, וכן שיובטחו לו הזכויות של עד בבית המשפט; הזימון ייעשה באמצעות השר הנוגע בדבר או בידיעתו, ובמי שאינו בשירות המדינה - באמצעות ראש הגוף שהמוזמן פועל בשירותו; ואולם רשאי השר הממונה או ראש הגוף שהמוזמן פועל בשירותו, להודיע לועדה כי הוא עצמו יופיע במקום מי שזומן."

דינהמית

New member
הובהר לשרה שקד שאין לה שום סמכות בעניין

אתה יכול להתפלפל כמה שאתה רוצה כדי לנסות להוציא את הצבועה הזו בעלת המוסר והסטנדרט הכפול בסדר, אבל זהו ניסיון נואל.
בושה למדינת ישראל שזו שרת המשפטים שלה.

E טי

New member
"הובהר"
. יש חוק ברור בנושא. חוק יסוד הכנסת.

את יכולה להמשיך להתפלפל עד מחרתיים. החוק מובן לכולם.

דינהמית

New member
נסיון ההתנצחות לא יועיל, הובהר והיועצת זילבר מכהנת במשרתה

על אפה וחמתה של השרה שקד שאין לה כל סמכות על היועצת זילבר.
&nbsp
כל מה שנותר לנו הוא ברית בין יו"ר לשכת עורכי הדין חבר בוועדת מינוי שופטים ושרת משפטים ששניהם בושה וחרפה, אבל כמובן חביבי הביביונים

shayCn

New member
המישור הפלילי לא עקרוני מבחינתך? כאן מתחילה הבעיה

הכל מתחיל מהמישור הפלילי. בואי לא נהיה תמימים. אפשר לגלות על כל אדם פרטים פיקנטיים, יתכן שחלקם אפילו לא חוקיים ובכל זאת, משטרת ישראל לא יכולה לפרוץ אל התכנים האלו אם לא התוודעו לה דרך עדות ובכל דרך דמוקרטית אחרת.
לפרוץ כספת, לגנוב מתוכה סלולרי, לפרוץ אותו בעזרת מומחה, לשלוף את המידע ולהעביר לאמצעי התקשורת זה לא שונה בעיניי מאונס בפומבי. ולא הייתי רוצה שיכנסו לי לטלפון,לרשת,לבית, לרכב ללא הסכמה ממני.
אדם צריך להיות נקי ללא רבב כדי להיבחר לתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין וגם אפי נווה היה נקי בעיני שרת המשפטים בעת מועמדותו לתפקיד וטרם נבחר.
אני חושב שמתעלמים מבעיה לא פחות חמורה מאפי נווה, הדס שטייף.
היא עברה על כלכך הרבה עבירות, אבל משום מה, וכנראה בגלל הרבה מקורבים שיש לה במשטרת ישראל, אז במקום לנפנף אותה,עוד נותנים לה חסינות ובעצם תוקף לכל העבירות הפליליות שבעצמה ביצעה.
אבל היי, הרי זה בסדר, הכל נסלח. אם בסופו של יום, יתברר שנווה חף מפשע ללא כתב אישום, אז העיקר שמדינת ישראל נדחפה לחייו האישיים ולסלולרי שלו.
&nbsp
&nbsp

דינהמית

New member
לא, הכל נגמר במישור הפלילי, לא מתחיל

כשאין גנבים לא צריך חוק פלילי נגד גניבות,
כשאין נותני ומקבלי שוחד לא צריך חוק נגד,
כל עוד לא היה נשיא מדינה אנס לא היה צריך חוק שאומר שאסור שנשיא יהיה פושע מין ולכן גם לא ידעו חוקית איך לטפל בנושא.
&nbsp
המישור הפלילי הוא הקו האחרון, לא הראשון, קודם כל צריך נורמות של התנהגות נאותה.
נכון שכשיש לנו ממשלה ובמיוחד ראש ממשלה כאלה נורמות נראות לנו מוזרות אבל זה צריך להיות הסף.
וכשיש אנשים נורמטיבים וישרים בראש המערכות השלטוניות ברור שהמבחן הפלילי לא עקרוני כי הם לעולם לא יגיעו למבחן הפלילי.
&nbsp
הנסיון לזרוע מוץ ובלבול באמצעות האשמת הדס שטייף לא יצלח.
ראשית מדובר בנורמות התנהגותיות, הסף לדעתי לאדם לכהן במשרת מינוי שופטים לא יכול להיות "עוד לא הוכחה אשמתו". מה לדעתך?
האם ראוי שאדם כזה יכהן בועדה למינוי שופטים ויו"ר לשכת עורכי הדין?
יש לך דעה ובלי להשתמש במילים "הדס שטייף" שלא מכהנת ולא מועמדת לכהן במשרות הנ"ל?
&nbsp
במישור הפלילי אם יהיה משפט נותנים מעמד עד מדינה לפושע קטן כדי לתפוס את הפושע הגדול, זו הפרקטיקה הנהוגה והנכונה וזה בדיוק מה שלכאורה (בינתיים לא הוכח דבר) עומד כאן.
אבל כרגע לא מדובר במישור הפלילי אלא רק במינוי למשרות הבכירות במדינה. והדס שטייף בסך הכל כתבת ולא מועמד למשרות הנ"ל. אפי נווה כן.

shayCn

New member
לא הבנת, תקראי שוב. הבעיה מתחילה, לא המישור הפלילי מתחיל

ואני מבין את הצמא לדם בכל מה שקשור לעבירות מין של אנשי ציבור,נבחרים ואפילו דרג זוטר או הפעלות סמכות וכוח בכל הקשור למין, אבל מבחינתי, חשוב יותר לא להכשיר את השרץ. אם החשדות מתחילות בגניבת סלולרי, והוא אכן נגנב מתוך כספת פרטית, אז כל הדרך לחשדות פסולה מראשיתה.
אם לא הבנת את ההכשרה ואת עדיין צמאה לדם, זו בעיה ותופעה חברתית.
הבעיות התנהגות חברתיות מתחילות ברמה העיתונאית. עיתונאית אחרת פחות פופולרית, היתה נשללת תעודת העיתונאי שלה והיתה מושעה, אבל אצל הדס שטייף זה אחרת.
&nbsp

דינהמית

New member
אם תחליף את המילים "צמא לדם" ל"צמא לצדק" ו"צמא ליושר"

יהיה איזשהו טעם לדיון.
עד אז אני את שלי אמרתי.

shayCn

New member
לא במקרה השתמשתי במלים האלו

לא קראתי משהו שכתבת לחובת השופטות/עורכות דין ששכבו עם אפי נווה בשביל קידום או אפילו בשביל קידום הבעל.
ועל פי אותו משקל של אפי נווה, גם הן במעמד גבוה, בלב מערכת המשפט והצדק וגם הן חרגו מהנורמה, מהמסגרת והייתי אפילו מרחיק ואומר שבמעשיהם יש אפילו חשד לזנות..הרי כבר הסכמנו שתשלום יכול להתבטא בדרכים שונות מכסף.
&nbsp
&nbsp

דינהמית

New member
ברור, כי רצית לא להתייחס לנושא, האם ראוי שאדם מפוקפק

יכהן כיו"ר לשכת עורכי הדין ובוועדה למינוי שופטים.
והאדם הזה הוכיח שהוא עבריין פלילי לפחות לכאורה עוד לפני פרשת הטלפון.
וההמשך הוא האם התמיכה שנותנת שרת המשפטים של מדינת ישראל לכהונה של אדם כזה באותן משרות שחשובות למשפט והצדק בישראל ראויה ומה הסיבה שהיא נותנת את
התמיכה הזו.
&nbsp
אבל אתה רוצה להרחיק את הדיון מהחרפה שהביאו למערכת המשפט יו"ר לשכת הדין ושרת המשפטים להעביר את הדיון לעיתונות צהובה, ואני לא רואה שום סיבה להשתתף איתך בהסטת הדיון.
ולכן אני אמשיך לא להגיב לך לעניין הצהוב, רק לביזיון של איילת שקד ואפי נווה והסיבות לחרפה הזו

shayCn

New member
בינתיים את גם מגיבה לי וגם מסיטה את הדיון

ועל הדרך, גם מאשימה אותי כי העליתי לדיון נקודה לא פופוליסטית.
אז שוב..חוזר על השאלה שאת מתרחקת ממנה.. במה שונות עורכות הדין והשופטות ששכבו עם אפי נווה? הן בוגרות, לא קטינות כמו במקרה אייל גולן. הן הסכימו ואפילו קיבלו קידום בתמורה, שלא כמו במקרים של יחסי עובדת מעביד. אם הוא אשם מבחינתך, אז גם הן צריכות להיות אשמות, אחרת, את יוצאת צבועה.

דינהמית

New member
אני מגיבה רק לחלק שנראה לי חשוב, זיהום מערכת המשפט של ישראל

על ידי שרת המשפטים בעזרת אדם מפוקפק מוסרית שעומד גם לפני דין פלילי, עוד לפני פרשת הטלפונים.
&nbsp
אתה רוצה לדון במה שנראה לך חשוב, עם מי אפי נווה קיים יחסי מין., נושא שאין לי עניין לעסוק בו.
אני אענה לך רק תשובה כללית, אם תניח את דעתך אז ניחא ואם לא אז לא.
לדעתי שוחד מיני הוא שוחד מיני, אם היה מקרה של שוחד מיני אז אפי נווה צריך כנראה להגיע למעשיהו ונותנת השוחד צריכה להגיע לנווה תרצה.
לעומת זאת אם אפי נווה סחט מהן מין אז העבריין נווה צריך לכנראה להגיע למעשיהו והקורבן כמובן לא אשמה בכלום, היא קורבן.
כדי לרדת לחקר האמת המשטרה והפרקליטות צריכות לחקור ובית המשפט צריך לפסוק, לי אין מושג מה קרה שם.
&nbsp
בינתיים יש לנו שרת משפטים מאוד מסוכנת ששמה לה למטרה להרוס את הרשות השופטת ולצערי נראה שלכאורה יש לה הישגים, ואזרחים שבמקום לפעול להפסק ההרס או אפילו רק להביע דאגה מתעסקים במי שכב עם מי ומה בדיוק עשתה הדס שטייף.
&nbsp

למעלה