פיתוח בסביבת חלונות (WINDOWS)

ipv6

Member
CL.exe זה קומפיילר ש-VS משתמש בו.

אפשר להשתמש בו גם בלי VS.

BravoMan

Active member
אבל האם אפשר להתקין אותו בלי להתקין VS?

בחברה שאני עובד בה, משתמשים ב-TFS לניהול קוד ובאגים.
על פניו, זה לא אמור לשנות מאיזו מערכת עובדים מולו - יש לו ממשק Web, אפילו כזה שעובד תקין ובצורה מלאה ב-Chrome ו-FF (בניגוד למשל ל-OWA), והוא יודע לנהל repo של GIT.
&nbsp
מה עוד אפשר לבקש?
&nbsp
מסתבר שדי הרבה.
יש הרבה הגדרות שכלל לא זמינות דרך ממשק ה-Web, אלא רק דרך כלי שמגיע עם התקנה מלאה של VS.
מצאנו את עצמנו ללא יכולת לסגור באגים, כי מישהו לא הגדיר נכון סטטוס Done (וגם לא שום מקבילה שלו), והדרך היחידה להגדיר אותו היית להתקין VS, למרות שלא משתמשים בו כלל לפיתוח.
&nbsp
ל-MS יש עוד דרך ארוכה מאוד עד שהסביבה שלה תהיה במצב שאפשר יהיה לומר "לא אכפת לי"...

ipv6

Member
יצא לי לעבוד בפרויקט

שבו נבנה build system שלא תלוי ב-vcporj / sln ובסופו של דבר הריץ cl.exe עם הפרמטרים המתאימים. באותה תקופה זאת לא הייתה דרך המלך אלא משהו דיי חריג.

אין לי מושג אם אפשר לקבל רק את הקומפיילר ללא VS.

יבגניי34

New member
שוב, אין כל קשר ל״מערכת הפעלה״. אז אתה מפתח ב-#C

זו שפה נפלאה, cross-platform, אבל השימוש בה מוגבל.

#C אינה שחקן משמעותי בפיתוח צד-שרת באופן כללי. היא נעקפה ע״י שפות אחרות (java, ruby, js, PHP) ודומני שאפשר לקבוע כרגע שהיא הפסידה במירוץ. היא כן דומיננטית בדומיינים אחרים - במערכת הביטחון, במערכות ציוד רפואי, ומיני ״תחנות עבודה ייעודיות״ אחרות, ואולי בתת-תחום של מערכות-מידע ארגוניות.

לכן - ייתכן שיש לשקול היכרות עם שפת תכנות פופולרית יותר בתחום שלך ( = פיתוח צד-שרת), כדי לשמור על בטחון תעסוקתי.

**אין**, ולא יהיה, קשר ל״לינוקס״.

אני מבין

שגם אם נתעלם מעניין מערכת ההפעלה (שכניראה זה באמת לא רלוונטי),
העובדה שאפתח בעיקר ב C# היא בעצם סוג של חסרון כיוון שזו שפה שעשויה להיעלם (ואכן התחלתי לעבוד כרגע באחת הנישות שציינת).
השאלה היא אם זה כה משמעותי עד כדי מאמצים בחיפוש עבודה אחרת.

choo

Active member
אם רק עברת לסביבה הזו - ייתכן שזו לא היתה החלטה הכי טובה

&nbsp
כשעוברים תחום, עדיף ללכת למשהו שנמצא בעליה וגידול משמעותיים, מאשר לתחום שנמצא בסטגנציה (ואולי אפילו ירידה) - אלא אם משהו באותו תחום מאוד מאוד מושך אותך (לא נשמע שזה המצב אצלך)
&nbsp
מצד שני, אם אתה איש אפליקציה ותו לא, ואם אתה טוב במה שאתה עושה, סביר להניח שתוכל בהמשך למצוא עבודה בחברה שמפתחת אפליקציה בתחום דומה על מערכת הפעלה אחרת - כי יקבלו ממך את המומחיות האפליקטיבית, ויהיו להם כבר אנשי מערכת הפעלה משלהם.
&nbsp
מאחר ולא אמרת כלום על הדומיין שבו אתה עובד ("שרת לקוח" זה לא דומיין - זה מודל תיכנותי שמשתמשים בו בהרבה מאוד דומיינים), קשה להבין איזו מומחיות אפליקטיבית אתה יכול לפתח במקום הנוכחי.

למעלה