פיסיקאי מתלבט לגבי התעסוקה שלי

alberte1921

New member
פיסיקאי מתלבט לגבי התעסוקה שלי

אני,31, בוגר תואר ראשון ושני בפיסיקה מאוניברסיטת תל אביב. לאחר שסיימתי את התואר השני התחלתי לעבוד במשרד רואי חשבון ושם התקדמתי לתפקיד אנליסט. בתקופה האחרונה היו קיצוצים במקום העבודה שלי וכרגע אני מחשב מסלול קריירה מחדש ומכוון לקריירה בהייטק. זה ברור לי כבר מעכשיו שדוקטורט בפיסיקה זו לא אופציית לימודים בשבילי ולא ממש בא לי להמשיך לעבוד כאנליסט אבל חשבתי לקחת קורסים במכללות מקצועיות כי כשחיפשתי אפשרויות תעסוקה לפיסיקאים באתרי דרושים, כל מה שמצאתי זה קורסי הסבה לתכנות. האם יש קורס מומלץ לפיסיקאים במכללות מהסוג הזה? או לחלופין, אם הייתם במצב דומה לשלי מה הייתם ממליצים לעשות?

jellymean

New member
אני אתחיל באנקדוטה היסטורית...

לפני הרבה שנים... פליטי הפיסיקה היו מוצאים תעסוקה בפורטרן...
דרך אגב יש בוגרי פיסיקה שמוצאים את עצמם עוסקים בפיננסים ...
בעבר רוב הקוונטים בוולסטריט היו פיסיקאים ולרוב עם תואר שלישי.

אתה צעיר ודי הרבה אפשרויות פתוחות בפניך.... כל ההסבות האפשריות....
מפול סטאק.... וגם BI... היה פה אחד מהתחום שסגר חוזה די נאה... ועד הסבות לזמן אמת ומערכות משובצות מחשב....

והנה עוד אופציה שאולי תשקול... מה דעתך לרכוש לעצמך תעודת הוראה? מערכת החינוך זקוקה למורים למדעים....

ודבר אחרון... מצער שאין עבודה לפיסקאים, כימאים, מהנדסי מכונות, ביולוגים ועוד...

כמו שאמר החתול לאליס
אם אינך יודע לאן אתה רוצה ללכת, זה לא משנה באיזו דרך תלך.
&nbsp
זה נשמע שאתה מחפש כיוון בלי להגיד מה היעד שאליו אתה רוצה להגיע. מצד אחד אתה "מחשב מסלול קריירה מחדש ומכוון לקריירה בהייטק", ומצד שני אתה כותב "כל מה שמצאתי זה קורסי הסבה לתכנות". אז אם לא תכנות, מה אתה כן רוצה לעשות ב"היי טק"?
&nbsp
פיסיקאים יכולים לעבוד בתחומים שקשורים ישירות לפיסיקה, נניח למשל באל-אופ מתעסקים באופטיקה ואני מנחש שבחברות אחרות יש גם משרות של פיסיקה ממש. הן מועטות מאוד ומצריכות לרוב תארים מתקדמים ונסיון משמעותי, אבל אולי אם תחפש תמצא משהו רלוונטי.
&nbsp
פיסיקאים יכולים ללכת לכיוונים של מהנדסי חשמל, כגון עיבוד אותות (DSP).
&nbsp
ופיסיקאים יכולים ללכת לתפקידים שאינם קשורים לפיסיקה כלל, וקשורים רק להיותם (לרוב) אנשים אינטליגנטיים שכבר הוכיחו את יכלתם ללמוד תואר מדעי קשה. לכך יש קורסי הסבה לתכנות, לימודי תעודה באוניברסיטאות, וכו'.
&nbsp
מה מבין הדברים האלו מתאים לך? מה היית רוצה לעשות?
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

the lone gunmen

New member
כן. זה תחום די חם בקרב פיסיקאים.

אני פיסיקאי ונכנסתי לתחום הזה ושל אלגוריתמים.
אני מכיר לפחות עוד שלושה פיסיקאים עם תארים מתקדמים שגם הם בתחום.

יש כאלה שעושים bootcamp ויש כאלה שפשוט לומדים לבד. (אני עשיתי קורס בקורסרה ומשם המשכתי לבד).

AnnoyedGrunt

New member
באמת למה לא DATA SCIENTIST?

פיזיקאים מאוד "פופולריים" בתחום הזה.
לדעתי - במידה ויש לך רקע מחקרי/לימודי בתחומי ההסתברות/אנליזה נומרית/עיבוד אותות/תחומים אנליטיים קרובים - תדגיש אותו בקו"ח, תרענן מיומנויות בסטטיסטיקה והסתברות ותקח כמה קורסי אונליין בעיבוד נתונים ולמידת מכונה עם פייטון.

למעלה